Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası Tarım Kredi Borç Yapılandırma 2019 (ÇİFTÇİ KREDİLERİ)

Ziraat Bankası tarım kredi borç yapılandırma işlemi ile alakalı son dakika güncel haberler ve detaylara değindik. Borç yapılandırma başvurusu için yapılması gerekenleri ve yapılandırma şartlarını detaylı bir şekilde yazımızdan takip edebilirsiniz. Bakanlar Kurulu kararlarına ve Kararnameye istinaden faiz indirimli olarak kullanılan çiftçi kredileri için yapılandırma yapılmaktadır. Ayrıca Tarım Kredi Kooperatifi aracılığı ile kullandırılan kredilerde yapılandırma kapsamına girmektedir.

Ziraat Bankası Tarım Kredi Borç Yapılandırma 2019 Şartları ve Detayları

Tarım ve Orman Bakanının yaptığı son açıklamaya göre; Tarım Kredi Kooperatifi veya Ziraat Bankası üzeriden kullanılan çiftçi kredileri için kullanılmaktadır. 31 aralık 2018 tarihinden sonra borçları takibe düşen çiftçiler yararlanabilir. Ayrıca yaşanan afetler nedeni ile ertelenen borçlar için yapılandırmadan yararlanabilirsiniz.

Özellikle Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi kullanan çiftçilerimiz kredi taksitlerini ödemekte zorluk çekiyorsa bu yapılandırma ile borçlarını yeniden düzenleyebilecektir. Tarım Kredi Kooperatifi veya Ziraat Bankası üzerinden çekilen krediler 30.06.2019 tarihine kadar tarım kredi borç yapılandırma avantajından yararlanabilecektir. Borçları yeniden düzenlenen çiftçilerimiz için yeni bir ödeme planı oluşturulmaktadır.

Tarım Kredisi Borç Yapılandırma Başvurusu Detayları

Makalemizin başında da dile getirdiğimiz gibi bu yapılandırma programından sadece Tarım Kredi Kooperatifi kredisi veya Ziraat Bankası tarım kredisi kullanan çiftçilerimiz yararlanabilmektedir. Kredi borcunuzu yapılandırmak için krediyi kullandığınız kuruma borç erteleme dilekçesi ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Borç sorgulama işlemini kredi aldığınız kuruma giderek veya e-devlet üzerinden borç sorgulama işlemi ile öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Yapılandırma 2019

Ziraat Bankası Borç Yapılandırma 2019, ziraat bankası tarım kredi borcu yapılandırma 2019 desteği
Ziraat Bankası Borç Yapılandırma 2019

Ziraat Bankası üzerinden indirimli yani sübvansiyonlu kredi kullanan vatandaşlarımızın kullandıkları krediler 1 yıl ertelemeli olarak verilmektedir. Mevcut tarım kredisi borçları için yeniden belirlenen faiz oranı ile 1 yıl erteleme imkanının yanı sıra dilerseniz ilk yıl sübvansiyonlu faiz oranı ve devam eden yıllarda ise banka tarafından sunulan faiz oranları ile kredileri erteleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Toplam da 5 yıl vadeye kadar çıkabilmektedir.

Çiftçilik ile ilgilenen ve banka bünyesinde var olan kredilerini taksitlendiren kişiler bankanın sunmuş olduğu şartları yeri getirdiği durumlarda ek olarak yeni çiftçi kredisi kullanabilirler. Kullanacakları kredi faiz indirimli olarak sunulmaktadır. Fakat bu kredi için bankanın sunduğu şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca Bakanlar Kurulunun verdiği karara uymayan yapılandırma gerekçeleri;

  • Verim düşüklüğü
  • Piyasa fiyatlarında meydana gelen fiyat düşüklükleri
  • Hastalık
  • Pazar daralması vs.

Bu gibi ve doğal afetler dışında meydana gelebilecek aksamalar neticesinde Ziraat Bankası borç yapılandırma kredisi kullanabilmektedir. Sübvansiyonlu veya sübvansiyonsuz olarak kullanılan kredi borçlarına yönelik farklı yapılandırma seçenekleri de sunulabilmektedir. Ziraat Bankası tarım kredi borç yapılandırma 2019 detaylarını aktardır. Gelişmeleri yazımız üzerinden güncel olarak takip edebilirsiniz. Sorularınızı veya görüşlerinizi aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsiniz. Detaylar için Ziraat Müşteri Hizmetleri veya banka şubelerine gidebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.