Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir? (Resimli Anlatım)

Teknolojinin gelişmesiyle artık tüm ödemeler internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu kapsamda Ziraat Bankası müşterileri ödemelerini anında yapabilmektedir. Elbette Ziraat bankası otomatik ödeme talimatı vermeden önce bilgi sahibi olmanız gereken bazı durumlar vardır. Sadece şubelerden otomatik ödeme talimatı vererek bu süreci başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankasının birbirinden farklı uygulamalarından faydalanarak hızlıca hizmet alabilirsiniz. 

Ziraat Bankasından Otomatik Ödeme Yapmanın İlk Adımı Nedir?

Ziraat Bankasından otomatik ödeme talimatı vermek için ilk olarak şubeleri ziyaret etmelisiniz. Bu kapsamda su, elektrik ve doğalgaz faturaları için düzenli ödemeler yapabileceğiniz vadesiz hesabınızı açtırabilirsiniz. Ayrıca yeterli bakiyenizin olmaması halinde vadesiz hesabı kredili mevduat hesabına dönüştürerek de hizmet alabilirsiniz. 

Bilindiği üzere her türden faturanın zamanında ödenmesi gerekir. Bu yüzden güvenilir ve hızlı bir şekilde Ziraat bankası otomatik ödeme talimatı uygulamasından faydalanabilirsiniz. Şubeye giderek bankanın anlaşmalı olduğu kurumları öğrenebilir ve kira ile aidat gibi ödemeler için de internet şubesi üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. 

Kredi Kartıyla Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankasının Bankkart Combo kredi kartıyla da artık otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca kredi kartını kullanarak vereceğiniz talimatlarda, borcun son ödeme tarihi baz alınmamaktadır. Kredi kartının son ödeme tarihinde ödeme yapacağınız için farklı avantajları da bir arada kullanabilirsiniz. Bankkart Combo sayesinde prim ve fatura ödemelerini kredi kartı ekstresinden de takip edebilirsiniz. 

Banka müşterileri, hesap üzerinden verdiği otomatik ödeme talimatıyla beraber prim ve fatura ödemeler için son ödeme tarihi geldiğinde bakiyenin yeterli olup olmadığını kontrol edemeyebilir. Zaten bu ödemeler kredi kartının limiti kapsamında düzenli olarak ödenmeye başlayacaktır. Ek olarak prim veya fatura ödemeleri, kartın son ödeme tarihinde kredi kartı ekstresine yansıtılmaktadır. Son olarak prim veya faturaların kredi kartından ödenmesi durumunda herhangi bir ücretin olup olmadığı, kurumlarla yapılmış olan anlaşmalara göre farklılık gösterir. 

İnternet Bankacılığından Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir? 

Fatura ödemelerinin geç yapılması durumunda tüketiciler belirli oranlarda faiz ödemek zorundadır. Bu kapsamda otomatik ödeme talimatı vererek ekstra para ödemeden anında hizmet alabilirsiniz. İnternet bankacılığından veya şubeden verebileceğiniz talimatın hangi adımlardan oluştuğu da merak edilmektedir. Öncelikle internet bankacılığından talimat vermek için mobil şubeye giriş yaptıktan sonra ‘Durumunu İzle’ ve ardından ‘Otomatik Fatura Talimatlarım’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu kısımda kredi kartı veya hesabınızı seçerek otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Aşağıdaki görsellerde anlatılan yolları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası internet Bankacılığı Otomatik Ödeme Talimatı ilk Menü
Ziraat Bankası internet Bankacılığı Otomatik Ödeme Talimatı

Yukarıda görselde de görüldüğü üzere, ilk olarak Ziraat internet bankacılığına giriş yapın. Akabinde sol menüde bulunan “Ödemeler” butonunun üzerine gelin. Açılan yeni menüde görüldüğü üzere “Otomatik Talimatlarım” bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki sayfaya yönlendirileceksiniz.

Otomatik ödeme talimatı için ikinci ve son adım
Otomatik ödeme talimatı için ikinci ve son adım

Bu yeni sayfada da işaretlediğimiz gibi “Yeni Otomatik Fatura Talimatı” butonuna tıklayınız. Açılan yeni sayfada ödemek istediğiniz fatura türünü seçerek gerekli üyelik bilgilerinizi girerek talimatınızı istediğiniz tarihe oluşturabilirsiniz. İptal işlemi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ziraat Otomatik Ödeme İptali

Ziraat Elektrik Faturası Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ülkemizdeki tüm bölgelerde Ziraat ile anlaşmalı olan kurumlar üzerinden Ziraat bankası otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Kredi kartından talimat vererek kullanabileceğiniz bu hizmet için büyük şehirlerde anlaşmalı olan bazı kurumlar aşağıda sıralanmıştır; 

 • Ayen Elektrik 
 • Age Elektrik 
 • Başkent Dağıtım 
 • Enerjisa Başkent Elektrik 
 • Halis Elektrik 
 • Dicle Elektrik Dağıtım 
 • OSB Elektrik 
 • 2M Elektrik 
 • Asya Elektrik 
 • Aksa Elektrik 
 • AYEDAŞ Dağıtım 
 • Elektra Enerji 
 • Enerjisa Toptan Elektrik 
 • GDZ Elektrik Dağıtım 
 • Zorlu Elektrik 

Su ve Doğalgaz Faturası Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir? 

Su ve doğalgaz faturaları için de bankadan otomatik ödeme talimatı vererek hizmet alabilirsiniz. İkamet ettiğiniz şehirdeki anlaşmalı doğalgaz ve su firmalarının hangileri olduğunu yine banka şubelerinden öğrenebilirsiniz. 

Su, elektrik ve doğalgaz faturalarını banka ATM’lerinin yanı sıra cep şubeden ve internet şubesinden ödeyebilirsiniz. Alternatif olarak 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak da hizmet alabilirsiniz.

Mobil Bankacılıktan Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir? (Resimli)

Mobil bankacılık üzerinden de Ziraat bankası otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir. Bu kapsamda mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra ‘Otomatik Talimatlarım’ sekmesine erişmeniz gerekir. Daha sonra ‘Otomatik Ödeme Talimatlarım’ ve ardından da ‘Yeni Talimat Oluştur’ sekmesine giriş yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bu sekmeden daha önceki tarihlerde verdiğiniz tüm talimatları görebilirsiniz. 

Ziraat Otomatik Ödemeyle Hangi Hizmetleri Alabilirim? 

Banka şubelerine giderek vadesiz hesap açtırdıktan sonra TV, telefon, internet, su, elektrik ve doğalgaz faturalarının ödenmesi için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Faturaların ekstreden takibi ve ödenmesi bu sayede kısa sürede gerçekleşmektedir. Aktardığımız üzere ödemeler son ödeme tarihinde değil, kredi kartının son ödeme tarihinde yapılmaktadır. Üstelik Ziraat müşterisi olmayanlar da artık otomatik ödeme talimatı verebilmektedir. Sadece şubeye gitmeniz veya yukarıda paylaştığımız çağrı merkezi numaralarını aramanız yeterlidir. Bankanın ayrıcalıklarından yararlanmak için Ziraat müşterisi olmanızı da tavsiye ediyoruz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.