Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi 2019 (Gerekli Şartlar ve Belgeler)

Ziraat bankası öğrenci kredisi 2019; gerekli belgeler ve şartlar için detaylı bilgiler oluşturduk. Sayfamızda kredi kullanmak isteyen öğrencilerin, diğer bankalarla karşılaştırma yapma imkanına erişmesini de sağlamaktayız.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Başvuru Belgeleri

  • Kredi başvurusu sadece şubeler üzerinden yapılmaktadır.
  • Banka tarafından verilen başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı (Sürücü belgesi veya Pasaport)
  • Kredi başvurusu yapacak kişinin gelir belgeleri
  • Alınan eğitime ilişkin istenen belgeler
  • Banka tarafından istenmesi muhtemel diğer belgeler. (Kefil vs.)

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Özellikleri ve Faiz Oranları

Öğrenci kredisi için sadece üniversite öğrencisi olmanız gerekmiyor. Dershane, kurs, yüksek lisans öğrencilerinin de kullanabileceği kredidir. Kredinin vadesi azami olarak 60 ay’dır. 60 ay taksitli kullanabilmenin yanı sıra hesabınıza tanımlanan Ziraat Bankası Ek Hesap ile de krediyi kullanabilirsiniz.

18 yaşından küçük olan ve geliri olmayan öğrenci kredilerine sadece öğrencilerin velileri başvuru yapabilirler. 18 yaşından büyük olan öğrenciler ise kredi başvurusu için gelir beyan etmek zorundadırlar. Kredi kullandırımında banka tarafından belirli teminatlar istenmektedir. (Şahsi ve maddi teminatlar.) Kredi vadesi süresince krediyi kullanan kişiye hayat sigortası yapılmaktadır. Başvuru sadece şubeler üzerinden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

Kredi MiktarıVadeTaksitToplam Ödeme
5.000 TL24 ay267,36 TL6.416,68 TL
5.000 TL36 ay199,33 TL7.175,78 TL
5.000 TL48 ay166,34 TL7.984,68 TL
5.000 TL60 ay147,34 TL8.840,86 TL
10.000 TL60 ay294,69 TL17.681,00 TL

Şuan da Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,75‘tir. Hesaplama da kredi masrafları ve diğer masraflar yazılmamıştır. Kredi limiti 100.000 TL’ye kadardır.

KYK Bursu İle Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Çekebilir Miyim?

KYK öğrenim bursu/kredisi ile ihtiyaç kredisi başvuru yapmanız mümkün değildir. Fakat düşük ihtiyaçlarınız için hesabınıza tanımlanan avans hesabı kullanabilirsiniz. Avans hesap ile aylık belirlenen limitlerde faizsiz ve ücretsiz olarak harcama yapabilirsiniz. Harçlık avans olarak sunulan bu özelliği sadece alışverişlerde kullanabilirsiniz. Kullanım detayları ve başvurular için Bankkart Genç Kredi Kartı sayfasına gidiniz.

Ayrıca avantajlarla dolu bütün öğrenci kredi kartlarına ve bu kartlara ait nakit avans çekme özelliklerine tek sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için Öğrenciye Kredi Kartı sayfasına gidiniz. Sayfamızda 11 bankaya ait öğrenci kredi kartları detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Diğer Bankaların Öğrenci Kredileri ve Faiz Oranları 2019

  • İş Bankası: Öğrenciler için eğitim kredisi sunan İş Bankası kredi başvurusunda kefil istemektedir. Kredinin faiz oranı %2.70‘tir.
  • Denizbank: Uygun faiz oranları ve 60 aya kadar vadelerle kredi sunan bir diğer bankadır. Bankanın sunmuş olduğu kredinin faiz oranı %2,50‘tir.
  • Yapı Kredi: 100.000 TL’ye kadar eğitim kredisi vermektedir. Kredi başvurusunda eğitim kurumundan aldığınız kabul mektubu ve ödeme planı istenmektedir.
  • Şekerbank: Çocuk eğitim kredisi kapsamında sunulan bu kredinin faiz oranı %2,20‘den başlamaktadır. Kredinin vadesi 60 ay olarak belirtilmiştir.

Listenin devamı ve bütün bankaların hesaplama tabloları için Öğrenciye Kredi sayfasında gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi İçin Gerekli Belgeler, ziraat bankası öğrenci kredisi faiz oranları 2019
Ziraat Bankası Eğitim Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası öğrenci kredisi sadece 18 yaşından büyük ve gelir belgesi olan kursiyer veya öğrenciler için verilmektedir. Gelir belgesi sunmayan öğrencilerin velileri veya eğitimlerini üstlenen kişiler kredi başvurusunda bulunabilirler. 18 yaşından küçük öğrenciler ise şahsi olarak hiç bir şekilde krediye başvuru yapamamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.