Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası Ek Hesap (KMH Açma – Faiz Oranı Hesaplama ve Başvuru)

Ziraat Bankası ek hesap faiz hesaplama işlemini 2019 yılı için yaptığımız detaylı inceleme sonucunda oluşturduk. Ek hesap (KMH) kullanımı konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli detay bu hesaptan aldığınız kredilere günlük faiz oranları uygulanmaktadır. Limit artırma, internetten başvuru ve SMS ile başvuru gibi bütün bilgiler eksiksiz olarak aşağıda bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı ve Hesaplaması GÜNCEL

Ziraat Bankası KMH üzerinden günlük nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kredili mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Günlük para çekiminin yanında ayrıca BankKart Combo kredi kartınızla yaptığınız alışverişlerinizde kartınızda para olmasa bile alışveriş yapabilirsiniz. Faturalarınızın günü geçmeden ödemeniz için kredili mevduat hesabınıza otomatik ödeme talimatı vermeniz yeterlidir. Kredi için sadece kullandığınız gün kadar faiz ödeyebilirsiniz. Çektiğiniz krediyi gün içerisinde öderseniz faiz uygulanmamaktadır. (Kesin bilgi için Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.)

Ziraat Bankası Ek Hesap Faizi 2019 (KMH Hesaplama)

TutarGünlük Faiz Oranı
 30 Günlük Toplam Ödeme
1.000 TL%1,951.023,40 TL
2.000 TL%1,952.046,80 TL
3.000 TL%1,953.070,20 TL
3.500 TL%1,953.581,90 TL
4.000 TL%1,954.093,60 TL
4.500 TL%1,954.605,30 TL
5.000 TL%1,955.117,00 TL
Yukarıdaki KMH hesaplama tablosu sizin için bir örnek teşkil etmesi için hazırlanmıştır. 30 günlük gecikme faizi olmadan hesaplanmıştır. Genelde gecikmeler için farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Kredi kullanımında hayat sigortası yapılıp yapılmaması tamamen müşterilerin inisiyatifine bırakılmaktadır. Halkbank Ek Hesap ve Vakıfbank Kredili Bankomat sayfalarında da bu bankalara ait ek hesapların faiz oranları ve güncel bilgileri yer almaktadır.

Ziraat Bankası Ek Hesap Açma/Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır? (Ek Hesap)

İnternet üzerinden açtırmak için Ziraat Bankasının bu adresine girdiğiniz zaman aşağıdaki şu ekran karşınıza çıkmaktadır.
Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları ve Başvuru 2019, Ziraat Bankası ek hesap faizi, Ziraat bankası avan hesap açtırma, nasıl açtırabilirim, esnek hesap, avans hesap, pratik hesap
Ziraat Bankası Ek Hesap Faiz Oranları ve Başvuru 2019
Açılan yukarıdaki ekrana gerekli bilgileri girerek başvurunuzu İnternet üzerinden anında yapabilirsiniz. Ziraat bankası KMH açtırmak için SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için telefonunuzun mesajlar bölümüne KMH yazıp T.C. Kimlik No, KMH tutarı ve aylık net gelirinizi aralarında birer boşluk bırakarak 4747‘ye gönderiniz. Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı limit artırımı nasıl yapılır? Sorusunun cevabını sadece banka şubeleri veya müşteri hizmetleri üzerinden nihayete kavuşturabilirsiniz. İnternet üzerinden limit artışı yapılamamaktadır. Ayrıca bankanın tüketici kredisi için Ziraat İhtiyaç Kredisi sayfasına geçerek SMS ile başvuru yapabilirsiniz.

KOBİ ve Esnaf İçin Kredili Mevduat Hesabı Başvuruları

 • Kobi ve esnaflarımız içinde kredili mevduat hesabı verilmektedir. İş yerinize aylık ödenmesi gereken faturalarınız otomatik olarak ödenebilir.
 • Esnaf ve KOBİ vatandaşlarımızın hesaplarında para olmadığı durumlarda, belirledikleri limit kadarı dahilinde KMH hesaplarını kullanabilirler.
 • Kullandırılan bu tutarlar kısa vadeli ve düşük tutarlı olabilir.
 • Faiz tahakkukları, aylık veya 3 aylık periyotlar şekilden yapılabilir.
 • KMH hesabından kullanılan gün kadar faiz hesaplaması yapılır.
 • Başvuru sadece şubeler üzerinden yapılabilmektedir.
Ziraat Bankası ek hesap başvuru ve faiz oranları ile ilgili bu detaylar hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bizlere iletmeniz mümkündür. 2019 yılı içinde güncellemeler verilmeye devam edecektir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. cengiz dedi ki:

  Teşekkür ederiz güzel paylaşım için. Ziraat kredili mevduat hesabına ait faiz oranı olan tek sitesiniz. 😀

 2. Hayati Bahşi dedi ki:

  Merhaba Ziraatte şirket kmh hesabim var 1.65 i ken faiz orani 22 olarak gozukuyor nasil oldu bu acaba gizlice faizmi arttırılıyor?

 3. Hayati Bahşi dedi ki:

  Merhaba Ziraatte şirket kmh hesabim var 1.65 i ken faiz orani 22 olarak gozukuyor nasil oldu bu

 4. GAMZE YOLCU dedi ki:

  MERHABA EK HESAP İÇİN SUBEDEN BAŞVURU YAPTIM 3 GÜN OLDU BANA DÖNÜŞ OLMADI NEDENDİR BİLEMEDİM HAVUZA DÜŞTÜ DEDİ BANKADAKİ YETKİLİ O KADAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Gamze Hanım,

   Ek hesap detaylarını Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

   1. Halise dedi ki:

    Kmh den alış-veriş yapmama ramen bana 413 tl borç mesajı geldi nası ögrenrim