Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Yasa Kapsamında 2019

Ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisi 2019 hakkında detaylar ve yasa kapsamında sunulan kredi şartlarının yer aldığı sayfadır. Yazımızda Ziraat Bankasının yanı sıra diğer bankalara ait ipotekli kredi faiz oranları ve şartlarını da inceleyebilirsiniz. İpotekli krediler genellikle yüksek tutarlı ihtiyaçlar için alınan krediler sınıfındadır.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi İçin Gerekli Belgeler:

  • İpotekli kredi başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport
  • Kişinin aylık gelirlerini gösterir gelir belgeleri
  • Serbest meslek faaliyeti icra eden kişiler için mensup oldukları kuruluştan aldıkları üyelik belgesi ve fotokopisi
  • İpotek olarak gösterilecek konuta ait istenen belgeler. (tabu vs)

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi 2019 (Konut, İşyeri ve Arsa)

  • Teminat gösterilecek konutun ekspertiz değerinin %80‘ine
  • Teminat olarak gösterilecek işyerinin ekspertiz değerinin %75‘ine
  • Teminat olarak gösterilecek imarlı arsanın ekspertiz değerinin %50‘sine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Ekspertiz değeri 100.000 TL olarak belirlenen bir taşınmazı ipotek göstererek azami olarak 80.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi vadesi en fazla 60 ay olmaktadır. Krediye ait faiz oranı hakkında bilgi edinmek için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

İpotek göstereceğiniz taşınmaz üzerine vade sonuna kadar ipotek konulur. Ayrıca başvuru yapan kişiler hakkında yapılan risk analizi sonucunda ek teminatlar istenebilir. Kredi vadesi sonuna kadar; konut, hayat ve zorunlu deprem sigortaları yapılmaktadır. Kredi başvurusu sadece şubeler üzerinden yapılabilmektedir.

İpotekli Kredi Veren Diğer Bankalar ve Şartları

İpotekli Kredi Veren Diğer Bankalar 2019, Ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisi 2019 hesaplama
İpotekli Kredi Veren Diğer Bankalar 2019

Halkbank İpotekli İhtiyaç Kredisi: Kredinin faiz oranı %2,05‘tir. Yine ipotek gösterilecek konutun %80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Banka sadece konut ipoteği için Kredi sunmaktadır.

Vakıfbank İpotekli Kredi: Konut, arsa ve taşıt ipotekli kredi kullanabileceğiniz bir bankadır. Aylık faiz oranı %2,09‘dir. Kredi taksitlerini aylık veya değişken taksitli olarak ödeyebilirsiniz.

Burgan Bank İpotekli Kredi: Bankanın kredi limiti 1.000.000 TL’dir. Gayrimenkul veya işyeri teminatlı olarak kullandırılmaktadır. Kredinin faiz oranı %2,49‘dur.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi: Bankanın sunmuş olduğu teminatlı kredinin faiz oranları kredi limitine ve vadesine göre değişiklik göstermektedir. Kredi faiz oranları %2,25 ile %2,41 arasında değişim göstermektedir.

İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi: Banka faiz oranı %2.70‘tir. Krediler birinci derecen ipotek tesis edilerek kullandırılmaktadır. Kredi vadesi azami 60 ay olmaktadır. Konut ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullandırılmaktadır.

HSBC İpotekli Kredi: Bankanın ipotekli kredi faiz oranı %2,60’tır. Kredi faiz oranı bütün vadeler ve tutarlarda sabittir. Kredi vadesi 48 aya kadar olabilmektedir. Konut teminatı ile kullandırılmaktadır.

Bankalara ait hesaplama tabloları ve kredi detayları için İpotekli İhtiyaç Kredisi sayfasına gidebilirsiniz. Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi detayları için sorularınızı bizlere aşağıdaki yorum bölümünde iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.