Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? (Küçükbaş ve Büyükbaş)

Ziraat Bankası hayvan kredisi ile çiftçinin hemen her ihtiyacında yanında olmaktadır. Bunun bir diğer göstergesi de küçükbaş hayvancılık kredilerinde olmaktadır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Ziraat Bankası küçükbaş hayvancılık kredisi alabilmek için gerekli olan belgeleri bulabilirsiniz. Ziraat Bankası özellikle bir devlet bankası olarak tarım ve hayvancılığı büyük oranda desteklemektedir. Küçükbaş hayvancılık kredisi sayesinde yem, ilaç, yakıt, bakım ve onarım, kira, sigorta gibi çiftçiyi büyük ölçüde yoran gider kalemleri işletme kredisi adı altında verilen finansal destek ile çok daha kolay olarak giderilmektedir. Ayrıca küçükbaş hayvanlarınız için yapmak istediğiniz ağıl, süt soğutma tankı, diğer ekipmanlar, ağıl yapacağınız tarlanın alınması ile ilgili de Ziraat Bankası yatırım kredileri ile destek sunmaktadır.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Bilindiği üzere her türlü finansal ihtiyacın karşılanmasında kullanılan krediler için hazırlanması gereken bir takım belgeler bulunmaktadır. Ziraat Bankası küçükbaş hayvancılık kredisi için gerçek kişilerden;

 • Nüfus cüzdanını,
 • ÇKS Belgesini,
 • Tarımsal işletmeye ait tapu ya da kira sözleşmesi,
 • Kredi alırken gösterilecek olan teminata ait belgeler,
 • Son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel kişilerden ise;

 • ÇKS Belgesi,
 • Ticaret sicil gazetesi,
 • Oda kayıt belgesi,
 • Vergi levhası,
 • Tüzel kişiliği temsil eden kişilerin noterden onaylı imza sirküleri,
 • Yeni kurulan işletmelerde kuruluş yılına ait, diğer işletmelerin ise son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu,
 • Tarımsal işletmeye ait tapu veya kira sözleşmesi,
 • Kredi karşılığında sunulacak olan teminata ait belgeler.

Talep edilmektedir. Bu belgeler ile birlikte size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, güncel faiz oranlarını, kullanabileceğiniz kredi miktarını ve ödeme planınızı öğrenmeniz doğru olacaktır.

Küçükbaş Hayvan Alımlarında Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Devlet tarafından özellikle köy hayatını imkansızlıklar sebebi ile terk edenlere yönelik olarak destek sunulmaya başlanmıştır. Bu destek 300 adet küçükbaş hayvan, çiftçiye asgari ücret ödemesi ve sgk yapılması yönünde gerçekleştirilmiştir. Bu imkanların yanı sıra hayvanların bakımları için veteriner desteği sağlanması, yem alınması gibi imkanlar da bulunmaktadır. Bu hibe desteğinden yararlanmak için ise tek yapmanız gereken bulunduğunuz köyde bulunan arazinizin tapusunu ipotek göstermektir. Bu hibe desteğinden yararlanmak için bulunduğunuz il/ilçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Detaylar için Küçükbaş Hayvan Kredisi veya Hayvancılık Teşvikleri sayfasına gidebilirsiniz.

Hayvan Kredisi Alabileceğiniz Başa Yerler

Hayvancılık yapmakta olan ya da yeni başlayacak olanlara yönelik olarak gerek özel veya devlet bankaları, gerekse devlet kurumları birtakım destekleri sağlıyor. Ziraat Bankası başta olmak üzere, Vakıfbank, İş Bankası ve diğer bankaların özel koşullarından yararlanarak banka kredisi kullanmanız mümkün oluyor. Bunun haricinde devlet kurumları da çiftçiliği özendirmek ve yerli üretimin önünü açabilmek adına gerekli destekleri veriyor.

hayvan hibe desteği 2019
hayvan hibe desteği 2019

Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Vakıfbank küçükbaş hayvancılık kredisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası ile çalışmayı tercih eden çiftçilerimiz için de İş Bankası küçükbaş hayvancılık kredisi hakkında bilgi sunmayı amaçladık. Bunun haricinde devletin sizler için sunmuş olduğu avantajlı kaynakları da sizleri aktarmış olacağız. Ayrıca devletin sunduğu Genç Çiftçi Hibe projesi sayfasına giderek küçükbaş hayvan alımı yapabilirsiniz.

Vakıfbank Hayvancılık Kredisi Veriyor mu?

Vakıfbank hayvancılık kredisini destekleyen bir diğer önemli devlet bankası olarak bilinmektedir. Kuruluşundan günümüze kadar birçok tarımsal faaliyeti destekleyen Vakıfbank 2019 küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık kredilerini de tekrardan gözden geçirerek avantajlı faiz oranları ile sizlere destek sunmaktadır. Hayvan yetiştiriciliği yapacaksanız, makine ve ekipman alacaksanız, proje ve hibe kredilerine başvuru yapacaksanız Vakıfbank tarafından geliştirilmiş olan, işletme kredileri, yatırım kredileri ve proje kredilerinden yararlanabilirsiniz. Size özel avantajlı faiz oranlarını ve ödeme koşullarını öğrenmek için en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Denizbank hayvancılık kredisi sayfasında bankanın hayvancılık kredisi kampanyalarını yazdık.

İş Bankası Hayvancılık Kredisi

İş Bankası ülkemizde faaliyet gösteren ve tarım kredilerini destekleyen sayılı devlet bankaları arasında yer almaktadır. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenlerin de son yıllarda avantajlı faiz oranlarından yararlandıkları bir banka olması sebebi ile bu yazımızda sizlere İş Bankası küçükbaş hayvancılık kredisinden bahsetmeyi uygun bulduk. İşletme sermayesi ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere uygun faiz oranları ve 24 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeme imkanı veren İş Bankası şubelerini ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Ziraat Bankası hayvan kredisi ve şartları hakkında sormak istediğiniz detayları aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde size dönüş saplayacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. tuncay dedi ki:

  Sıfırdan Büyük baş hayvan işine girmek istiyorum ahırlarım kiraliktir hiç bir teminatim yok 50tane büyük baş dana alacağım bana kredi cikarmi ? En fazla ne kadar çıkar

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Tuncay Bey,
   Genç çiftçi hibe desteği hakkında bilginiz var mı? Şartlarınız tutuyorsa buradan destek alabilirsiniz.

 2. Erol dedi ki:

  Selam ben emekliyim maaşım ziraat bankasında alıyorum sivasta köyde tapulu müstakil yerim var müsait tavukçuluk yapmak istiyorum yeni basmamak istiyorum yardımcı olurmusunuz