Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2019 (Devlet Destekli Krediler ve Faiz Oranları)

Ziraat Bankası esnaf kredisi 2019, esnaf ve KOBİ’lere anlık ihtiyaçları ve yatırım düşünceleri için finansman desteği vermektedir. Yazımızda Ziraat Bankası kredilerin yanı sıra diğer bankaların esnaf kredilerini de yazdık. KGF ve TOBB gibi farklı kuruluşlarla yaptığı anlaşmalarla Ziraat Bankası yeni esnaf kredisi paketleri oluşturmaktadır. Düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleriyle uygun esnaf kredilerini Ziraat Bankasından alabilirsiniz. Yazımızı okuyarak Ziraat Bankası faizsiz esnaf kredisi veriyor mu? Kefilsiz esnaf kredisi alabilir miyim? gibi aklınıza takılan tüm sorulara detaylıca cevap bulabilirsiniz.

Devlet Destekli Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2019

Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası bazı devlet desteklerinin esnaflara verilmesine aracılık etmektedir. Bu konuda çeşitli kuruluşlarla yapılan anlaşmalarla faizsiz denilebilecek kadar düşük faizlerle devlet destekli esnaf kredisi verilmektedir. Bu kapsamda verilen kredilerin faiz oranları, vade seçenekleri, geri ödemesiz dönem avantajlarını tüm detaylarıyla aşağıda bulabilirsiniz.

SON DAKİKA! Cumhurbaşkanın açıklaması için Halkbank Esnaf Kredisi sayfasına geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kefalet Kredisi (3 Yıl Ana Para Ödemesiz)

İşlerini büyütmek isteyen fakat gerekli teminatları sağlayamayan esnaflarımıza KGF destekli kredi imkanı sağlanmaktadır. %85 ile %100 arasında değişen kefalet oranlarıyla 12 milyon TL’ye kadar Ziraat Bankası 5 yıllık esnaf kredisi vermektedir. Çok düşük faiz oranlı bu kredilerden yararlanabilmek için gerekli başvuru şartları ise;

 • KOBİ niteliklerine sahip bir işletme sahibi olmak,
 • KOBİ sayılabilecek düzeyde esnaf, çiftçi, sanatkar veya tarım işletmesi olmak,
 • KOBİ olarak gösterilmeyen seyahat firmaları, havayolu şirketleri vb. işletme sahibi olmak,
 • Başvuru yapacak işletme veya firmanın iflas, iflas erteleme ve takip edilen kredi borcu kaydının olmaması,
 • Başvuru yapacak işletmenin vergi yada SGK prim borcu olmaması veya borçlarının yapılandırılmış olması gerekmektedir.
 • Bu vasıflara sahip tüm işletme ve işletme sahipleri şubelerden kredi başvurusu yapabilir.
 • Ziraat Bankası esnafa destek kredisi hesaplama ve faiz oranları hakkında en doğru bilgiyi şubelerden alabilirsiniz.
 • Ayrıca esnafımızın kredi siciline göre Ziraat Bankası kefilsiz esnaf kredisi verebilir.
 • Detaylar ve şartlar için Esnaf Kefalet Kredisi sayfasına geçiniz.

Ziraat Bankası Esnafa Nefes Kredisi (HESAPLAMALI)

Kredi Garanti Fonu yeni yatırımlar yaparak büyümeyi hedefleyen esnaf ve KOBİ’lere yıllık %9.90 faiz oranlarıyla esnaf kredisi alma fırsatı sağlıyor. Sunduğu kefalet imkanı sayesinde 12 ay vade ile Ziraat Bankasından esnaf nefes kredisi çekebilirsiniz. TOBB’nin 500 milyon TL yatırımı ile toplamda 5 milyar TL’lik esnaf kefalet kredisi kullandırılmak amaçlanıyor. Esnaflarımıza nefes aldırmayı planlayan bu kredi ile 50 bin TL, 100 bin TL ve 150 bin TL’lik 3 farklı tutarda kredi imkanı sağlanıyor. Aylık faiz oranı %0.82 gibi neredeyse faizsiz esnaf kredisi diyebileceğimiz bir kredidir. Aşağıda 3 farklı paket için hazırlanan Ziraat Bankası esnaf nefes kredisi 2019 hesaplama tablosunu bulabilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Taksit Toplam Ödeme
50.000 TL 12 4.439,63 TL 53.275,61 TL
100.000 TL 12 8.879,27 TL 106.551,19 TL
150.000 TL 12 13.318,90 TL 159.826,78 TL

KGF kefaletiyle krediye başvuru yapabilmek için gerekli evrakları ve şartları en yakın şubeye giderek öğrenebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden veya Nefes Kredisi 2019 sayfası üzerinden krediye ait detayları inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası KOBİ Destek Kredisi

İşletme sermayesi oluşturma ve sektörel yatırımları ilerletmek için Ziraat Bankası-TOBB KOBİ destek kredisi vermektedir. Aylık %1.85 gibi düşük bir faiz oranı ve 18 ay vade ile işletmeniz için gerekli olan finansman desteği kolaylıkla elde edebilirsiniz. Fakat bu krediye başvuru yapabilmek için bir takım şartları yerine getirmeniz istenmektedir. Ziraat Bankası Esnafa Destek Kredisi Başvuru Şartları 2019

 • Türkiye içerisinde faaliyet göstermek,
 • Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Deniz Ticaret Odası, Ticaret Odası veya Sanayi Odası üyesi olmak,
 • KOBİ vasfına sahip gerçek ve tüzel kişiler bu krediye başvuru yapabilir.
 • Ayrıca faktoring şirketi, döviz büfesi veya kooperatifi olan şahıslar bu krediden faydalanamaz.
 • Kredi desteği veren Halkbank Esnaf Kredisi yazımızı okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Yukarıdaki şartları yerine getiren tüm esnaf ve KOBİ’ler kayıtlı oldukları odadan üyelik belgesiyle bu krediyi alabilir. Kullandırılabilecek maksimum kredi tutarı bağlı olduğunuz oda tarafından belirlenecektir. Aşağıda 2019 yılın faiz oranlarına göre oluşturulmuş Ziraat Bankası KOBİ destek kredisi hesaplama tablosunu bulabilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Taksit Toplam Ödeme
10.000 TL 18 658,26 TL 11.848,60 TL
15.000 TL 18 987,38 TL 17.772,95 TL
20.000 TL 18 1.316,51 TL 23.697,25 TL
30.000 TL 18 1.974,77 TL 35.545,84 TL

Ayrıca içerisinde faizsiz esnaf kredisi veren bankaların ve güncel faiz oranlarının bulunduğu Esnaf Kredisi Veren Bankalar yazımıza göz atarak diğer bankaların vermiş olduğu kredi imkanlarından haberdar olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Desteği

Ziraat Bankası kadın girişimcilerin ticaretteki yerinin artması için avantajlı destek paketleri sunmaktadır. Ayrıca esnaf kefalet kredisi için de kadın girişimcilere özel faiz oranları ve vade seçenekleri de bulunmaktadır. Bu kampanyalardan yararlanmak için internet bankacılığı üzerinden 2 tane otomatik ödeme talimatı vermeniz ve KOBİ kartlarından en az birini kullanıyor olmanız yeterlidir. Bu şartları sağlayan kadın girişimcilerimiz kredi masraflarında %50 indirim ve ücretsiz EFT, havale işlemi yapabilme imkanı kazanıyor.

Ayrıca 60 aya varan vadeler ve düşük faiz oranlı nakit kredi çekme avantajı sağlanıyor. Yeni iş yeri açmak isteyen kadın girişimcilere 96 ay (8 yıl) vade ve yine düşük faiz fırsatları sunuluyor. Ziraat Bankası girişimci destek paketlerine başvuru yapmak ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız şıbelere gitmeniz gerekmektedir.

Diğer Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Çeşitleri (Esnafa 50000 TL Kredi)

 1. Rotatif Krediler: İşletmenizin sermaye ihtiyacı için Ziraat Bankası esnafa 50000 TL kredi imkanı sağlamaktadır. Uygun faiz oranları, 12 ay vade ve dilediğinizde ödeme imkanıyla bu krediye şubelerden başvuru yapabilirsiniz.
 2. Gün İçi Nakit Kredisi: Gün içerisinde anlık nakit sıkıntısı çeken esnaflarımıza saatler içerisinde kredi imkanı sağlanmaktadır. Sadece 1 gün vadesi olan bu kredi ile havale, provizyon açığı ve anlık nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Günün sonunda kapatılmayan krediler diğer ticari krediler gibi işlem görür.
 3. Taksitli Ticari Krediler: Vade sonuna kadar sabit faiz oranı ve esnek ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Ayrıca başvuru yapan esnafa özel faiz oranı imkanı da sunulmaktadır.
 4. Spot Krediler: Esnafların kısa küreli ihtiyaçlarını karşılama amacıyla oluşturulan Ziraat Bankası esnaf kredisi paketidir. Kredi vade sonuna kadar sabit faiz oranı ve en fazla 6 ay vade imkanı sağlamaktadır.
 5. Esnaflarımıza düşük faizli kredi veren Ziraat Bankası faizsiz esnaf kredisi vermemektedir.
 6.  Esnafa özel kredi imkanları sunun Finansbank Esnaf Kredisi sayfamıza geçerek başka avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Meslek Kollarına Özel Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Esnaflarımızın içerisinde bulundukları sektörün ihtiyaçlarına göre oluşturulmuş Ziraat Bankası esnafa özel kredi ile size özel faiz oranları ve vade seçenekleriyle kredi kullanabilirsiniz. Bu kapsamda;

 • Toplu Taşıma ve Taksi Şoförlerine,
 • Eczane Sahiplerine,
 • Turizm Sektöründeki İşletmelere,
 • Engelli vatandaşlarımıza yönelik krediler verilmektedir.
 • Bu kapsamda Ziraat Bankası kefilsiz esnaf kredisi vermemektedir ve teminat olarak gösterebileceğiniz bir takım şeyler istemektedir.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvuru Belgeleri 2019

 • İmza Beyannamesi
 • İşletmeciye Ait Kimlik Fotokopisi
 • Vergi Levhası
 • Oda Kayıt Belgesi

Yazımızda 2019 yılını kapsayan esnaf ve KOBİ kredisi kampanyalarına yer verdik. Faiz oranları ve vade seçenekleri, başvuru şartları ve başvuru belgelerinde herhangi bir değişiklik olduğu takdirde yazımız yazımız güncellenecektir. Konu ile ilgili soru ve düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Diğer Esnaf Kredileri:

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 67 YORUM
 1. AHMET TOPBAŞ dedi ki:

  MRB BEN DÜĞÜN SALONU CALIŞTIRIYOM KREDİ ALA BİLİRMİYİM TİÇARET ODASINA KAYITLIYIM

  1. Hasan Demir dedi ki:

   Ahmet Bey,

   Bu konuda detaylı bilgiler için Ziraat müşteri hizmetlerini arayabilir veya şubeye gidebilirsiniz. Kredi başvurusu için bir çok şart bulunmaktadır. Bunların başında kredi notunuzun yüksek olması gelmektedir.

 2. NiZAMETTİN dedi ki:

  Bir cafe açtım modern hale getirmek istiyorum

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Nizamettin Bey,

   KOSGEB desteklerini inceleyebilirsiniz.

 3. Murat dedi ki:

  Esnafım kredi faiz oranları çok yüksek faizsiz kredi kullanmak istiyorum

  1. Emre dedi ki:

   Esnafım 150000 kredi kullanmak bun icin ne yapmam lazım

   1. Gürkan Polat dedi ki:

    Emre Bey,

    Kredi başvurusu için Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgileri müşteri hizmetleri bölümünden alabilirsiniz.

 4. Kadir ediz dedi ki:

  Merhaba! Ben pazarcıyım esnaflar odasına kaydım var kredi cekmek istiyorum

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Kadir Bey,

   Esnaf Kefalet Kredileri ile kredi çekmeyi denediniz mi.

 5. Hakan EKİZ dedi ki:

  Esnaf kredi çekmek için ipotek mi gösterecek veya kefilmi istiyorsunuz….. bence şahsın kefil degilde öncelikle sicilini araştırmak yeterli veya varsa evinin tapusu en mantıklısı cevap bekliyorum

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Hakan Bey,

   Biz resmi web sitesi değiliz. Durumu müşteri hizmetleri ile görüşmenizde yarar var.

 6. hakan arviş dedi ki:

  benim kıredi kart borcum var artı kıredilerim var topluca kapatıp tek kalemde taksittaksit ödemek istiyorum

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Hakan Bey,

   Borç Temizleme Kredisi bölümünden Ziraat Bankası kampanyasına ulaşarak detayları inceleyebilirsiniz.

 7. Doğan dedi ki:

  Ben konya yunakta basit usülde mekanik kaynak dükkanım var kredi alabilirmiyim sizcd

 8. kerim çavuş dedi ki:

  Ben 3 aylik esnafim 3 aylik bagkur borcum varr vergi borcum yokk bagkur borcumu odedikden sonra bu destekten vaydalanabilirmiyim 🙂

 9. Ayşenur dedi ki:

  Kredi borclarimiz var yeni cikan yasa uygulaniyormu kredi destegi cekebiliyoruzmu haberlerde cikmisti bu suan var bilgi alicaktim

 10. Esengül Ünal dedi ki:

  Esnaf bayanım girişimci kredi mi? Başvurusu yapacağım.
  Kobi kredi başvurusu mu?yapacağım.

 11. Serpil kır dedi ki:

  Ben küçük bir işletmeciyim bay bayan kıraathane 130 bin kredi çekmek istiyorum halk banka daha önceden kalan 50 bin borcum var çekip onuda kapatmak istiyorum ne yapmam gerek neler gerekli

 12. Kadir köybaşı dedi ki:

  Kadir oto döşeme

 13. Yıldız dedi ki:

  Benim hiç borcum yok ama sicilim var sicili temizleme yöntemleri var mı acaba ?

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Kredi notunuz düşük ise Kredi Notu Nasıl yükseltilir yazımızı okuyabilirsiniz.

 14. nail şaşmaz dedi ki:

  2018 de Ticaret Odasına kayıtlıyım. 2018 de nefes kredisi çektim halen düzenli ödüyorum. Tekrar kredi kullanabilirmiyim

 15. Sadık Samancı dedi ki:

  Ziraat bankasında Evim ipotekli ihtiyaçlarım için kullanabilirmiyim halk otobüsüm var ne yapmam gerekli kredi çıkarmı

 16. Erol dedi ki:

  Mrb benim 10 saglik bir şirketim var henüz bir senesi dilmadı kobi kredisi kullanabilirmiyim yada bunun süresi ne zamana kadar tesekkur ederim

  1. Sinan şahin dedi ki:

   Kolej satın almayı düşünüyorum.
   1.300.000,00 tl ihtiyacım var. Yıllık kar getirisi 500.000,00 tl’dir. Buna istinaden 3 tane dairem var. Konutlarımı ipotek olarak göstermeye hazırım.
   %85 veya %100 kredi kullanarak,5 yıl ödemeli istiyorum.
   Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

 17. Miran dedi ki:

  2 yıldır oto elektirik iş yerim var bazı cihazlar almak istiyorum 50 bin TL ye ihtiyacım var siciline temiz kredi notum iyi durumda neler yapabilirim

 18. SELiM Akkartal dedi ki:

  Ayakkabı mağazam var adıyaman besnide lakin maddi sıkıntılar çekiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz

 19. HÜSEYİN YILDIRIM dedi ki:

  KREDİNOTUM DÜŞÜK İŞYERİMİ BÜYÜTMEKİÇİN EN AZ 50.000 TL DÜŞÜK FAİZLİKREDİÇEKMEM MÜMKÜNMÜDÜR

 20. Ökkeş Arı dedi ki:

  Kredinin kullanım suresi ayın kaçına kadar devam ediyor

 21. suzan dedi ki:

  slm150bin cekmek istiyorum 3 ayda bir odeme yapmak istiyorum 6 senede bitecek sekilde ne yapmak gerekiyor bilgi verirsejiz sevinirim bide geri odeme ne kadar olacak tskler

 22. Burak ipek dedi ki:

  İpotek ve kefil olmadan kredi öekebilirmiyim

 23. Hasan kara dedi ki:

  Şti ltd.100.000 destek kredisi sartlari nedir

 24. Naci dedi ki:

  Toplu taşıma aracı (Koparatif hissesi)almak istiyorum nasıl kredi kullanabilirim.

 25. erdogan dedi ki:

  Eşimin adına yeni (2 hafta oldu) iş yeri açtık. Esnaf odasına kayıt yaptırdık. Vergi levhamız var. Esnaf kredisi kullanabiliyormuyuz? Ziraat bankasının kadın girişimci desteği yada başka bir kredisi var mı? Teşekkürler

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Erdoğan bey,
   Bir çok banka kadın girişimci destek kredisi vermektedir. Fakat iş yerini yeni açmış olmanızın kredi alıp alamayacağınızı etkiler mi, sorunu şubelerden öğrenebilirsiniz.

 26. Mikail Öztürk dedi ki:

  Ben engelli olarak emekli oldum maaşımı bankanız dan alıyorum yaklaşık 2 aydır Sincan’da lokanta açtım işletiyor um esnaf kredisi için başvurmak istiyorum işimi büyütmek istiyorum başka bankadaki kredimide kapatıp tek çatı altında çalışmak istiyorum iletişim sevgiler saygılar

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Mikail Bey,
   Başka bankalarda olan borçlarınızı tek bir çatı altında toplamk için bu sayfaya gidiniz: https://www.kredihibedestek.com/borc-kapatma-kredisi/

 27. ferhat yıldırım dedi ki:

  kobi ev araba kredisi veriyor mu acaba beni aradılar ev is ihtiyaç araba kredisi veriyor devlet destekli diye

 28. Ayşe soylu dedi ki:

  Odaya kayıdimvar esnaf kıredisi istiyorum

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Ayşe Hanım, Esnaf Kefalet Kredileri sayfasına girerek başvuru şartlarını okuyabilirsiniz.

 29. metin dedi ki:

  merhaba burada yazılanlarla şubeler arasında dağlar kadar fark var nedeni ne acaba,, burda faiz oranı 9 yazıyor bankalar 19 diyor burda bayağı güzellleme var ama şubeler de böyle birşey yok

 30. Faruk Akman dedi ki:

  Merhaba devlet destekli kredi diyorsunuz başka bankalar gibi kredi notunu soruyorsunuz bi insan kredi niçin alır sıkışmıştır kendini bi nebze rahatlatmak için basitçe söyleyin küçük esnaf deyil zengin kredisi

 31. Ziya göktas dedi ki:

  30000 TL ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum krediyi alabilirmiyim

 32. Sevil zengin dedi ki:

  50000tı düşük faizli bi esnaf kredisi sormak istiyorum

 33. Vedat levent dedi ki:

  Bana 500 TL aylık ödemeli 15,000bin esnaf kredisi lazım akbank taki kredimi kapatıcam ve Finansbank taki kartborcunu ödüycem kaç taksit verebilirsiniz

 34. Mustafa kuşdemir dedi ki:

  Ben vergi mükellefi market işleten biri olarak iş yerimi yağa aktif hale getirmek istiyorum bunun için 1000 bintlye ihtiyacım var nasıl devlet desteği alabilirim

 35. durmuş kartal dedi ki:

  merhaba ben iş kazası geçirdim tazminat bekliyorum ama kendi işimi kurmak istiyorum kredi alabilirmiyim alabilirsem ne kadar alabilirim ve bunun için neler gerekli
  iyi günler

 36. Şengül dedi ki:

  5000 kredi almak istiyorum ne yapmalıyım

 37. Aysun semerci dedi ki:

  Balıkesir merkezinde 5 dekarlık alanın 1.5 dekarında ilk defa sera kurmak istiyorum bununla ilgili kadın girişimcilik adına nelerden yararlana bilirim faizsiz kredi ve hibe vb. Gibi

 38. kazim ŞEHİTOĞLU dedi ki:

  esnafım borclarımı ödemek için düşük faizli kredi çekmek istiyorum

 39. Fatih dedi ki:

  Yukarıdaki göstermiş oldugunuz tabloda ki ödemeler 3 aylık demi yani 3 ayda bir taksit ödüyoruz

 40. Fatih dedi ki:

  İyi günler yukarıdaki tabloda ki ödemeler 3 ayda bir taksit ödüyoruz demi

 41. Seyfettin şener dedi ki:

  Biz destek ismi var hep zengine zavalılar

 42. Arap kılıç dedi ki:

  Mutayit kredi çekebiliyormu napmak lazım

 43. Taçminpark dedi ki:

  Hiçbir şekilde yapmıyorlar.banka çalışanları öncelikle kendi tanıdıklarına uyguluyorlar.sonrada kalmadı bitti deyip başlarından savıyorlar.en üst merceğe çıkıca.adamın ihtiyacı yok özel arabasını yenilemek için kullanıyor.çalışan esnaf malzeme İçin istiyor ama ona para kalmadı oluyor.bumudur

 44. burcu dedi ki:

  ben özel güvenlik kursuna yazılmak istiyorum bu konuda desteğiniz var mı?

 45. Hüseyin kaplan dedi ki:

  Esnaf kredi si almak istiyorum ama kefil istiyorlar işyerim var bu devirde kim kefil olur

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Hüseyin Bey,
   Kefil veya ipotek sunabilirsiniz.

 46. Şehmus dedi ki:

  Merhaba

 47. Zeynel dedi ki:

  Dört aylık bir esnaf esnaf kredisi kullanabilirmi

 48. Hakan dedi ki:

  Ben esnaf kefalet kredi çektim yeni işyeri açtım ama vergi ve Bağkur borcum var tekrar kredi çekebilirmiyim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Ziraat Bankası şubesi ile görüşmenizde fayda var.

 49. Esnaf dedi ki:

  biz oğlumuza veya kızımıza yeni bir işyeri açmak iştiyorum.şahsım %40 özürlü raporum var.çocuğuma açmak iştediğim işyeri için biz ne kadar kredi çekebiliriz. Hiç bir ticari veya esnaf odasına henüz bir kaydımız yok.vergi levhasını da henüz almadık.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Ne yazık ki bu sorunun cevabını sadece şubeler veya müşteri hizmetleri üzerinden alabilirsiniz.

 50. Elif adım dedi ki:

  İşini büyütmek isteyen Esnaf için faizsiz kredi varmi

 51. MEHMET GENC dedi ki:

  Yani bu destek kredileri çıkıyor ama ihtiyacı olanlara verilmiyor parası olanlara veriliyor gerçek ihtiyaç sahibi esnaflara verilmiyor

 52. halil ayaz dedi ki:

  hep zorlaştırılıyor zorunluluklar bizi duman etti..?