Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri (Nasıl Yapılır ve 2019 Ücretleri)

Ziraat Bankası EFT saatleri; 2019 ücretleri ve kaça kadar para gönderme işlemi yapacağınız hakkında detaylı bilgileri araştırdık. EFT ücretleri gönderme şekline göre artıp veya azalabiliyor. Bu nedenle aşağıdan EFT ücretleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz.
NOT: Ziraat Bankası üzerinde hesabı olmayan kişilere bile günün her saati para gönderme işlemini de yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bankalar Saatler
Ziraat Bankası 08:30 – 17:00
Halkbank 08:00 – 16:30
Vakıfbank 09:00 – 16:30
Yapı Kredi 09:00 – 16:45
Akbank 09:00 – 17:00
QNB Finansbank 09:00 – 17:15

Listenin devamı ve bütün bankaların EFT ücretleri hakkında bilgiler için EFT Saatleri sayfasına geçebilirsiniz. Ayrıca resmi tatillerde para gönderme işleminin olup olmadığı konusundaki kesin cevaba da o sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Tablo üzerinden de görmüş olduğunuz gibi Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız para transfer saatleri 08:30 ile 17:00 arasında yapılabilmektedir. Fakat para gönderme işlemini nereden yaptığınız EFT ücretine yansımaktadır. Şimdi de bankanın ücretlerini listeleyelim.

 • ATM üzerinden: 5.000 TL altı tutarlar için 10 TL ile para gönderme işlemi yapabilirsiniz.
 • Banka Şubesinden: 250 TL ve altı tutarlar için gönderme ücreti 10 TL’dir. 250 TL üstü tutarlar için 40 TL istenmektedir.
 • Düzenli Ödeme: 3 TL
 • ATM üzerinden Geç EFT: 5.000 TL ye kadar verilen geç EFT talimatlarında 12 TL gibi bir tutar kesilmektedir. 5.000 TL üstü için 17 TL alınmaktadır.
 • Geç EFT İnternet Bankacılığı Üzerinden: Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden yapacağınız talimatta 7 TL gibi bir ücret kesilmektedir.
 • İnternet Üzerinden: Ziraat bankası internet sitesi üzerinden yapacağınız EFT gönderimi için 4.50 TL kesinti olmaktadır. İnternet üzerinden yapsanız da Ziraat Bankası EFT saatleri içerisinde hesaba aktarılmaktadır.
 • Ayrıca diğer ücretler için ziraatbank.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesabı Olmayana Para Gönderme (Anında Gönderme)

Ziraat Bankası eft saatleri dışında ve istediğiniz an bir başkasına para gönderebilirsiniz. Üstelik bu kişinin bankada hesabının olmasına gerek yok. Yapmanız gereken kişinin TC kimlik numarasını ve şuanda kullanmış olduğu cep telefon numarasını öğrenmektedir. Para gönderme işlemi şu şekilde yapılmaktadır;

 • Ziraat mobil veya internet şubesine giriş yapınız.
 • Sol menüde bulunan “Para Transferleri” butonu üzerine geliniz.
 • Akabinde açılan menüden “Cebe Havale” işlemine tıklayınız.
 • Sonrasında para göndermek istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını ve cep telefonunu eksiksiz olarak ekleyerek devam butonuna basınız.
 • Göndermek istediğiniz para limitini de yazarak artık işlemi bitirebilirsiniz.
 • Göndermiş olduğunuz para günün her saatinde aktarılabilmektedir.
 • Aşağıdaki görselde işlemi inceleyebilirsiniz.
Ziraat Bankası Para Gönderme 2019, Ziraat Bankası EFT saatleri

Ziraat Bankası Para Gönderme 2019

EFT Saatleri İçerisinde Para Ulaşmadı veya EFT’ti İptal Etmek İstiyorum!

EFT üzerinden para gönderme işlemi genellikle 10 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Lakin bu süre bazen 30 dakikaya kadar esneyebilir. Şayet bu süreden sonra hala EFT ulaşmadıysa Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile görüşme sağlayınız. Çok düşük bir ihtimalde olsa gönderme işleminiz askıda kalmış olabilir. Tabi göndereceğiniz kişinin kişisel bilgilerini yanlış girmenizden dolayı da para gönderme işleminiz tamamlanmamış olabilir. Bunların kontrolünü sağlayınız ve eğer sizden kaynaklı herhangi bir sorun yok ise karşı taraftaki kişinin bankası ile alakalı bir sorun olabilir.

EFT işleminizi ziraat bankası internet şubesi üzerinden iptal edebilirsiniz. Yapmanız gereken internet şubesine giriş yapmanız. Sonrasında para transferlerim sayfasına girmeniz gerekiyor. Transfer talimatlarım butonuna tıklayınız. Bu sayfa üzerinden EFT talimatlarınıza ulaşacaksınız. İşlem bekleyen ödemelerinizi seçerek iptal butonuna basmanız yeterlidir. Bu sayede göndermiş olduğunuz EFT’yi iptal edebilirsiniz. Fakat bu işlemi EFT saatleri dışında yapabilirsiniz. Çalışma saatleri içerisinde paranız çok kısa bir süre içerisinde karşı tarafa iletileceği için iptal işlemi bu kadar basit olmamaktadır. Karşı tarafa ulaşan para için iptal talebi oluşturmalısınız. Bu konuda ki detaylı bilgilere de şubelerden veya müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saati Benzer Yazılar

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.