Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 2019 (Tarım Kredisi Faiz Oranları ve Şartları)

Ziraat Bankası çiftçi kredisi faiz oranları ve hesaplama detaylarına ilişkin bilgilerin yanı sıra bankanın sunmuş olduğu destek kredilerine de değindik. Bankaya ait bütün tarım kredisi kampanyaları ve bu kampanyaların koşullarını madde madde açıkladık.

Ziraat Bankası çiftçi kredisi 2019 faiz oranları ve hesaplama sayfamızda; destek ve hibeleriyle tarım sektörüne yeni yatırımlar yapabilir veya var olan yatırımlarınızı büyütebilirsiniz. Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında çıkarılan destek ve hibeleri almaya hak kazanan çiftçilerimize hibe tutarının 3 katına kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Neredeyse faizsiz diyebileceğimiz Ziraat Bankası çiftçi kredileri ertelemeli ve uzun vadeli olmalarıyla ön plana çıkmaktadır.

Ayrıca düşük faiz oranı ile traktör kredisi, tarla, bahçe ve bağ alımı kredisi, sera kredisi gibi kredileri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çiftçilere yönelik faizsiz çiftçi destekleme kredilerini, çiftçi hibe programlarını, düşük faizli çiftçi kredilerini ve daha fazlasını aşağıdaki yazımızda detaylıca bulabilirsiniz.

Önemli: Ziraat bankası ne kadar çiftçi kredisi veriyor sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişiklik gösterdiği için en doğru bilgiyi şube üzerinden alabilirsiniz. Ayrıca yazımızda bankadan kredi almanın pratik yolundan da bahsettik.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası Tarım Kredi Borç Yapılandırma sayfasından kullanmış olduğunuz çiftçi kredilerini 1 yıla kadar erteleyebilme uygulanmasından bahsettik.

Bitkisel Üretimler İçin Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 2019 Şartları

Üretim ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli olan finansman desteğini Ziraat Bankası tarım kredisi ile sağlayabilirsiniz. Tarla, bağ, bahçe, sera, topraksız üretim gibi çeşitli alanlarda bitkisel üretim yapan gerçek ve tüzel kişilerin kullanabileceği bu kredi ile;

 • Tohum, ilaç, gübre, mazot, nakliye giderleri (Bakınız: Gübre Fiyatları)
 • Çeşitli ekipmanların alımı ve bakım-onarımı
 • Elektrik,su ve kira giderleri gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Üretim kapasitesini artırmak isteyen çiftçilerimiz için aşağıdaki alanlarda kredi desteği sağlanmaktadır. Ziraat Bankası çiftçi kredisi başvuru şartlarını sağlayan tüm çiftçilerimiz düşük faiz oranı ile verilen bu kredi fırsatlarından yararlanabilir.

 • Tarla, bağ ve bahçe ve sera alımı
 • Soğuk hava deposu, tahıl depolama siloları alımı ve tesis kurulumu
 • Sulama sistemleri kurulumu ve derin kuyu açılması gibi yatırımlarınız için de finansman desteği sunmaktadır.
 • Ziraat çiftçi kredisi başvuru yapan çiftçilere özel faiz oranları ile verildiği için kredi hesaplaması için şubeye gitmenizi öneririz.

Ziraat Bankası Tarım Arazisi Kredisi (Tarla, Bağ, Bahçe, Sera Alımı)

Çiftçilerimizin, tarım arazilerini büyütmek veya ortağı olduğu tarla veya bahçelerin tamamına sahip olabilmeleri için gerekli olan maddi kaynağa tarla alım kredisiyle sahip olabilirler.

 • Kendi tarlasının bitişiğindeki tarlaların alınması (Hisseli olup olmaması fark etmez)
 • Çok ortaklı tarla, bağ ve bahçe hisselerinin tek hissedar tarafından alınması
 • Yeni bir tarım arazisi alınması gibi durumlar için Ziraat tarla alım kredisine başvuru yapabilirler.

Eğer söz konusu tarım arazisi Bakanlar Kurulunun şartlarını sağlıyorsa düşük faiz oranlı kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Ziraat arazi alımı kredisi 12 ile 60 ay arasında değişen vade imkanlarıyla çiftçilerimize tarım arazilerini büyütmek için güzel fırsatlar sunuyor. Tarım Bakanlığının geri ödemesiz olarak verdiği sera destekleri için Sera Hibe Desteği yazımıza geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faizsiz Mi?

Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredisi vermemektedir. Sadece traktörünü yenilemek isteyen çiftçilerimize düşük faiz oranlı ve borç erteleme seçenekleriyle Ziraat Bankası traktör kredisi verilmektedir. İkinci el ve 0 km traktör alımlarında 36 aydan başlayan taksitlerle traktörünüzü değiştirebilirsiniz. Sıfır km traktör alımında fatura bedelinin %75’ine kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Kalan %25‘lik kısmı peşinat olarak isteyen banka, aylık %0,5‘lik bir faiz oranı ile traktör kredisi vermektedir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları 2019, Traktör kredisi başvuru şartları, faizsiz traktör kredisi nasıl alınır, Ziraat bankası çiftçiye faizsiz kredi
Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları 2019

2. El Traktör Kredisi Başvuru Şartları:

 • Alınacak traktörün 8 yaşını doldurmamış olması
 • Kredi verilecek traktörün ‘Zirai Kredilendirme Belgesi’ olması
 • Tarımsal işletmeler için 3 yıllık bilanço

Bu şartları sağlayan 2. el traktörler için düşük faiz oranlı traktör kredisi verilmektedir. En fazla kasko bedelinin %75’ini karşılayan banka 3/6/12 ayda bir ödeme seçenekleri de sunulmaktadır. Ayrıca bu krediyi ihtiyaç duyduğunuz tüm yürür aksamlı ekipmanların alımı için de kullanabilirsiniz.

Traktör Kredisi Kapsamına Giren Ekipmanlar:

 • Çayır biçme, balya ve silaj makinesi
 • Patates, zeytin, meyve toplama makineleri
 • Kültivatör, pulluk, mibzer, patoz

ÖNEMLİ! Ziraat Bankası faizsiz traktör kredisi vermemektedir. Sadece bankanın anlaşmalı olduğu firmalarından yapacağınız traktör ve tarımsal mekanizasyon araçları alımlarında vade sonuna kadar sabit faiz garantili kredilerden faydalanabilirsiniz. Diğer bankalar ve devlet destekleri için Traktör Kredisi sayfasına gidiniz.

Küçük Ekipman Kredisi 2019 (Tek İmzayla Anında Kredi)

Satış değeri 25.000 TL’yi geçmeyen (biçerdöver, traktör, yürür aksamlı makineler hariç) tüm ekipmanlara kredi imkanı sağlamaktadır. Alacağınız ekipmanların K.D.V dahil fatura tutarının tamamına tarım kredisi verilmektedir. Taksit  tutarlarını ve ödeme tarihlerini hasat dönemine göre ayarlayabilirsiniz. Diğer bankalar için Tarım Aletleri Kredisi haberimizi okuyunuz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Tarım Bakanlığının 18-40 yaş arasındaki vatandaşlarımıza vermiş olduğu geri ödemesiz 30.000 TL hibe desteği bulunmaktadır. Genç Çiftçi Hibe Programı kapsamında hibe ve destek almaya hak kazanan vatandaşlarımıza hibe tutarının 3 katına kadara kredi imkanı sağlanmaktadır. Ziraat Genç Çiftçi Kredisi başvuru şartlarını sağlayan tüm çiftçilerimiz yıllık %10 faiz oranlı bu kredi ile yatırım hayallerini gerçekleştirebilir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisinin Kapsadığı Alanlar:

 • Büyükbaş ve Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği
 • Kanatlı Kümes Hayvanları (tavuk, kaz, hindi vs.) yetiştiriciliği
 • Arıcılık
 • Seracılıkla (örtü altı) sebze ve muz yetiştiriciliği
 • Kültür mantarı yetiştiriciliği

Yukarıda saydığımız bu alanlarda üretim yapan bütün çiftçilerimize; canlı hayvan alımı, yem, gübre, ilaç ve işçilik giderleri, alet ve makine alımı gibi konularda kredi verilmektedir. Fakat aşağıda sayacağımız ihtiyaçlarınız Genç Çiftçi Hibe Programı kapsamına girmediği için bunlara kredi verilmemektedir. Genç Çiftçi bölümümüzde desteğin bütün aşamalarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası üzerinden kredi almanın bir diğer kolay yolu ise Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi eğitimlerine katılmaktır.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisini Kapsamayan Alanlar:

 • Besi çiftliği, kurulu sera ve süt çiftliği alımı
 • Sera yapımında kullanılan inşaat malzemeleri
 • Arazi ve traktör alımları
 • Denizbank Çiftçi Kredisi yazımızda düşük faizli genç çiftçi kredisinden bahsettik.

Ziraat Bankası IPARD Destek Kredileri

Avrupa Birliğinin kırsal kalkınmayı desteklemek için hazırladığı IPARD Programı kapsamındaki yatırımlarınız için çiftçi kredisi alabilirsiniz. Bu kapsamda kullanacağınız Ziraat çiftçi destek kredilerini esnek vade seçenekleri ve düşük faiz oranlarıyla geri ödeyebilirsiniz. Ziraat Bankası IPARD destek kredilerine başvuru yapabilmek için projenizin veya söz konusu üretim alanınızın Bakanlar Kurulunun yayınlamış olduğu şartlara uygun olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası IPARD Destekleri 2019

Ziraat Bankası İşletme Alma (Ahır, Çiftlik, Tarla, Sera ve Bahçe) Kredileri

Ziraat Bankası tarım kredileriyle üretim yapmak için kullanacağınız yeni işetmeler alabilirsiniz. Alacağınız ahır, sera, çiftlik vb. yerlerin satın alma bedelinin %100’üne kredi verilmektedir. Alacağınız bu kredinin vadelerini 3/6/12 ayda bir ödeyebilirsiniz. Başvuru şartlarını yerine getiren her işletme düşük faiz oranlı tarım kredisinden faydalanabilir.

Kredi Almanın Sağlıklı Yolu: Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi sayfasında verilen eğitim sonunda bankadan çiftçi kredisi almanın kolaylığından bahsettik.

Ziraat Taksitli Tarım Destek Kredisi 2019

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarını hasat dönemlerini beklemeden giderebilmeleri için uzun ve esnek vade seçenekleriyle dikkat çeken bir tarım kredisidir. Ayrıca vade sonuna kadar sabit faiz oranlı olan bu kredi hasat dönemlerine erteleme özelliğiyle dikkat çekmektedir.

TMO Makbuz ve Elektronik Ürün Senedi Karlılığı Kredi

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’ne teslim ettiğiniz ürünlerinizin makbuzları karşılığında kısa süreli ihtiyaçlarınız için faizsiz çiftçi kredisi çekebilirsiniz. Sadece TMO’ya teslim ettiğiniz ürünler için değil ayrıca Ziraat Bankasının anlaşmalı olduğu lisanslı depolara verilen ürünleriniz içinde bu krediyi alabilirsiniz. Kullanacağınız bu tarım kredisiyle;

 • Ürünlerinizi sağlıklı ve güvenli ortamlarda depolama
 • Ürünlerinizi gerçek fiyatında pazarlama
 • Vergi avantajı
 • Ticarette kolaylık gibi avantajlara erişirsiniz.
 • Bütün bankaların küçükbaş kredi detayları ve devlet destekleri için Küçükbaş Hayvan Kredisi sayfasına geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Basınçlı Sulama Sistemleri Kredisi

Ziraat Bankası modern sulama sistemleriyle üretim yapmak isteyen çiftçilerimize büyük destekler vermektedir. Tarla içinde damla sulama, yağmurlama ve mikro yağmurlama sistemlerinin kurulumunda gerekli malzemelerin alımından, işçilik masraflarına kadar tüm giderler için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredi kapsamında;

 • Kaynaktan alınan suyun tarla içine getirilmesi ve sistemlerin kurulması
 • Sulama sistemleriyle birlikte çalışan ek sistemlerin temin edilmesi
 • Derin su kuyusu açımı, elektrik teçhizatlarının teminin ve kuyudan tarlaya su getirilmesi gibi destekler verilmektedir.

Taksitlerin geri ödemesi hasat dönemine göre ayarlanabilen  Ziraat sulama kredisi, başvuru şartlarını sağlayan tüm projeler için kullanılabilir. Faiz oranları için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir.

2019 Yılında Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi İçin Gerekli Belgeler/Evraklar

 • Başvuru yapan kişiye ait nüfuz cüzdanı
 • Kişiye ait çiftçi belgesi
 • Tarımsal işletmeye ait tapu veya kira sözleşmesine ait belgeler
 • Kredi için gösterilecek teminatlara ait evraklar
 • Kredi almak için başvuru yapan işletmelere ait son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu.
Ziraat bankası çiftçi kredisi başvurusu gerekli belgeler 2018 ve 2019, ziraat bankası tarım kredisi başvuru şartları nelerdir?
Ziraat bankası çiftçi kredisi başvurusu gerekli belgeler

Ziraat Bankası Başak Kart (Faizsiz Dönem Avantajı)

Başak kart ile mazot, gübre, fide, tohum ve bunun gibi birçok ihtiyaçlarını karşılamaları için geliştirilmiş olan çiftçi kredi kartıdır. Ziraat Başak Kartın, çiftçilerimize sağladığı büyük avantajları şöyle sıralayabiliriz;

 • Başak Kart ile anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız vadeli alışverişlerinizi 5 ay boyunca faizsiz olarak erteleyebilirsiniz.
 • Mazot, gübre, tohum, ilaç vb. ihtiyaçlarınızın alışverişini anlaşmalı iş yerlerinden Başak Kart ile yaparken tarımsal kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Ödemelerinizi hasat dönemine göre belirleyebilirsiniz.
 • Değişen koşullar ile indirimli faiz oranlarından faydalanabilirsiniz
 • Ayrıca diğer bankaların çiftçi kartlarına ulaşmak için Çiftçi Kredi Kartı sayfasını ziyaret ederek detaylara ve SMS ile başvuru yollarına ait bilgileri inceleyebilirsiniz.

Ziraat bankası çiftçi kredisi faiz oranları ve hesaplaması için doğru bilgilere banka şubesine giderek ulaşabilirsiniz. Kredilere ait faiz oranları kişilerin kredi siciline göre değişkenlik gösterdiği için çiftçi kredisi hesaplaması şube üzerinden yapılmalıdır. Bütün detaylara ziraatbank.com.tr adresinden ulaşmanız mümkündür. Sormak istediğiniz diğer detaylar için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 93 YORUM
 1. Kahya dedi ki:

  Çok güzel ve detaylı bir şekilde anlatmışsınız. Ama faiz oranlarını görsek gerçekten güzel olurdur. Yine de çok teşekkür ederiz.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Kahya Bey,

   Yazıda bu konu hakkında detaylı bilgi verildi. Faiz oranları anlık değişebiliyor ve kişiye özel uygulanıyor. Bu sebepten faiz oranı yazmak yanlış olur diye düşündük.

 2. ramazan dedi ki:

  ciftciyim bir daire aldim 135 bine aldim 60 bin verdim kalan 85 bin 5 yiliğini alsam 12 ay bir taksidimi versem 5 sene boyunca ne kadar toplam üdemem lazim

 3. Uğur dedi ki:

  31 yasındayım.ilk senem.çks belgem var.12.5 dönüm arazi kiraladım.5 dekara bugday 1 dekara salep ektim.gerisi nadasa kaldı.hiçbir şekilde yardım destek kredi almadım.bu şekilde kredi ne kadar çıkar.yada alabileceğim hibe yada faizsiz kredi hakkım varmı.?

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Uğur Bey,

   Sorduğunuz bu sorunun cevabını sadece Banka şubesinden alabilirsiniz. Ziraat Bankası şubesine giderek detayları öğrenebilirsiniz.

 4. mustafa dedi ki:

  ankara da yaşıyorum 290 kovanla gezginci arıcılık yapıyorum.arıcılık kredisi için hangi şubenize başvursam işlemlerimi kolay yüretebilirim..

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Mustafa Bey,

   Biz resmi internet sitesi değiliz. Ama istediğiniz şubeden başvuru yapabilirsiniz. Öncelik farkı olmayacaktır.

 5. Ramazan Zafer ÇELİKER dedi ki:

  Hayvancılık ve yem bitkileri yetiştiriciliği yapmak istiyorum, hangi tür krediden faydalanabilirsiniz,faiz oranları ve şartlar nedir

 6. Mehmet dedi ki:

  Bitkisel kredi kullanmak için geçen ay evraklarımı bankaya verdim,2019 ocak 5 tarihinde kullanabileceğim söylenmişti,bugün bankaya uğradım ve olumsuz bir durumla karşılaştım,yeni krediler bakanlar kurulundan daha geçmedi ve nezaman geçer bilmiyoruz yanıtı verildi.bu yanıt doğrumu yoksa oyalamakmı,bilgi verirseniz sevinirim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Mehmet Bey,

   Bakanın size sunmuş olduğu gerekçeler hakkında bilgi vermemiz veya fikir yürütmemiz maalesef mümkün değil.

 7. Mehmet dedi ki:

  Basak kart almak istiyorun ne yapmaliyim acaba

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Mehemt Bey,

   Başak Kart başvuruları Ziraat Şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı kullanıyorsanız bu şekilde de başvuru yapabilirsiniz.

 8. Erol Kabaoğlu dedi ki:

  Arazime yol almak icin kredi kullanabilirmiyim

 9. Fethi ulak dedi ki:

  Öncede ciftci kredisi çektim yapılandırma altı taksit olarak ödüyorum su ana 2 taksit i zamaninda verdim bir sıkıntım yok şimdi ciftci kredi cekebilirim.

 10. Uğur Aydın dedi ki:

  Tarım arazisi satın alma kredisi almak istiyorum. Bitişik parselde bulunan araziyi almak için kullanacağım kredi faiz oranı ve şartları nelerdir?

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Uğur Bey,
   Ziraat Tarım kredisi faiz oranları için kesin bilgiler için şubeye gitmeniz gerekmektedir.

 11. İsmail yıldız dedi ki:

  Örtüaltı tarım için ziraat bankası yıllık kredi faiz oranı yüzde kaçtır?

 12. Tuncay AYBARS dedi ki:

  2019 Yılı için kullanmak istediğim tarım kredisi yıllık faiz oranı belli oldumu?

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Tuncay Bey,
   Faiz oranları için banka şubesi uğramanız gerekiyor.

 13. Abdulaziz dedi ki:

  Tarım kredisi faiz oranları

 14. Emin çınar dedi ki:

  Merhaba benim çks belgem var ceviz fidanı üreticisiyim.yeni çıkan kredi kartı birleştirme kredisinden yararlanmak istiyorum fakat banka bana maaş bordron ile kredi alabilmem için cks den çıkmam gerektiğni.çiftci kredisi çekebilecegimi bildirdi.

 15. Dilaver yenigün dedi ki:

  Merhaba çiftçi kredisi için neyapmam gerekiyor

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Dilaver Bey,

   Biz kredileri tanıtma ve çiftçilerimize sunma imkanı sağlamaktayız. Başvuru için izlemeniz gereken yolları şube ile iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz.

   1. Serkan dedi ki:

    Merhaba efendim ben 2bin metrekare narenciye portakal bahçesi almak istiyorum nasıl bi yol izlemem gerekir çiftçi değilim şuan

 16. erhan inegöl dedi ki:

  iyi günler dedem babama kalan bir arazimiz var 5 dönüm bunu babam sıkıştığı için sattı 1 ay oldu bunu ben almak için kredi kullanabilirmiyim yaşım 27 sigortalı çalışanın bi avantajlı kredi çekme şansım varmı yada neler gerekli şimdiden teşekkürler

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Erhan Bey,
   Resmi web sitesi değiliz. O yüzden sorunuza herhangi bir cevap veremiyoruz maalesef. Detaylar için banka ile iletişime geçmenizi öneririz.

 17. MEHMET dedi ki:

  Sayın yetkili;
  Ben tarım ekipmanı olarak 4 lü pulluk almayı düşünüyorum bunun için 5 yıl hasat dönemi vadeli ödeme seçenekleriniz olduğunu duydum, bunu için ÇKS de kayıtlı en az nedakar arazim olması gerekiyor ve krediyi neye göre çıkarıyorsunuz. bilgilendirebilirseniz sevinirim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Mehmet Bey,
   Biz Ziraat Bankasına ait resmi web sitesi değiliz. Banka ile görüşmenizi öneririz.

   1. Mehmet dedi ki:

    Gurkan bey ismim mehmet izmirli ve hisseli 93 dakar tarlam vardi ve ziraat bankasina gittim hisseli dediler hisse kredisi istedim bana önce toplayacaksin sonra nakit yardimi yapariz dediler ve topladim hepsini tekrar gittim kredi veremeyeceklerini söylediler madurum şimdi hissedarlara senet yaptim şimdi benim napmam lazim

 18. Menderes dedi ki:

  Su kuyusu açma kredisi nezaman açılacak

 19. Efraim Can dedi ki:

  Efraim benim tüm ipoteklerim ziraat bankasında 5 yıllık kredi kullandım 3 taksidini ödedim tekrar kullanmak istedim krediyi borçlanman çok dediler bu durumda ne yapmalıyım

 20. Ali Kuru dedi ki:

  Bankaya sera kredisi için basvuru yaptim bütün işler tamamken birde belediye ruhsati istediler belediye 5 dönümlük ruhsat icin en az 80 90 bin masraf olur diyor eskiden böyle ruhsat işi yoktu bu işi yokuşa sürüyor saygilar

 21. cihat dedi ki:

  100 e yakın küçük baş besliyorum 29 yaşındayım bu sayıyı üç dört katına çıkarmak istiyorum bunun için 300.000 tl yakın kredi almam gerekiyor 300.000 tl kredi alırsam uzun vade de ne kadar geri öderim ve nasıl alabilirim

 22. Yunus dedi ki:

  Merhaba 10senelik cks var 80 dönüm tarlam var kendi atıma ve şuan çalışıyor msaş botrom yüksek Bn zirat bankasın dan büyük baş hayvan kredisi ceke bilir miyim ve ne kadar çıkar bana. Birde amcamın arasini almak için kredi kullana bilir miyim

 23. Mustafa dedi ki:

  Babam ziraat bankasından 2019 için ÇKS dosyası hazırlayarak yem gübre destek kredisi adı altında yarısı faizsiz yarısı düşük faiz adı altında 43.000tl lik 24 ay vadeli kredi kullandı ödeme tarihlerini banka görevlisine sorduğunda 28.01.2020 de 17.000tl 26.06.2020 de 18.000 tl 28.01.2021 de 17.000tl olmak 52.000tl ödeme çıkarmış ve bunlarıda bir not kağıdına yazarak vermiş verilen 43.000tl nin 2.100 tl sini de masraf ve sigorta olarak kestiler elimize 40.900 tl geçti şimdi bu kredinin yarısı faizsiz ise geri ödeme olarak 52.000 tl çok değil mi? Bir de bize not kağıdı değilde bir ödeme çetveli vermesi gerekmez mi? Sayğılar sunarım

 24. kemal dedi ki:

  faiz oranlarını öğrenmek istiyoorum

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Çiftçi kredisi faiz oranları şubeler üzerinden öğrenilmektedir.

 25. ramazan dedi ki:

  hayvan kredisi ceken kişilerin tarsim sigortası yapma zorunluluğu var mı zaten hipotek verilmiş

 26. akif dedi ki:

  bitkisel tarım kredisi ve hayvancılık kredilerinde erteleme yapılınca herhangi bir komisyon yada masraf istenir mi

 27. Ali tektir dedi ki:

  5 yıllık tarla kredisi 1 yıllık vade suresi sonrası ödeme de ne kadar para oderim

 28. Süleyman yenilmez dedi ki:

  Elektrik almak istiyorum tarlayıy sulamak için kıredi alabilirmiyim düşük faizli

 29. Çavuşhan dedi ki:

  Yeni bir fıstık bahçesi aldım 30 dönüm kadar tarlada var olan fıstıkların içine 300 – 350 arası sayıda fıstık fidanı diktim. Faiz kullanmak istemiyorum faizsiz çiftçi desteği var mıdır?

 30. Hüseyin dedi ki:

  Arazi alım kredisi ne kadar faiz

 31. Ahmet EROL dedi ki:

  Elazığ/Sivrice Ziraat bankasına Yaptığım Başvuru Sonucu. Adıma Kredi Çıkmadı. Nedenin’i Öğrenebilirmiyim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Ahmet Bey,
   Kredi alamama nedeninizi sadece banka şubesine giderek öğrenebilirsiniz.

 32. Ahmet Baki dedi ki:

  Eşim ziraat mühendisi ve kamuda çalışıyor 40 yaş altı
  Ben 40 yaş üstündeyim Antalya Manavgat ta muz serası yapmak için tarla aldım. Şuan 100 bin TL ihtiyacım var 20 dönüme ulaşıp 3 yıl sonra emekli olunca profosyonel bu işi yapacam sonuç şuan tarla alımı için 100 bin 3 yıl sonrada kurulum için dönüm maliyeti 80 x 20 –1 600 000 ihtiyacım olacak bu serayi nasıl kurarız teşekürler.

 33. Yaver Açar dedi ki:

  Devlet destekli balya makinesi almak istiyom

 34. Murat yeşiltaş dedi ki:

  60000 tl tarım destek kredisi çekmek istiyorum 5 yıl ödemeli faiz oranı nekadar öğrenebilirmiyim ödemeler mahalleden mahsüle olacak teşekkürler

 35. Süleyman Yaman dedi ki:

  Devletin vatandaşa sağladığı imkanları kullandırmada maalesef banka iyi niyetli değil. ”Nereden ne çalabilirim” düşüncesinde.

 36. mehmet sonkaynar dedi ki:

  kardeşimin hissesini almak istiyorum tarla alım kredisine baş vurdum memurunuz geri çevirdi paylı mulkiyet yaptırmalıymışım neden yardımcı olmuyosunuz

 37. Ercan dedi ki:

  Önceden tarimsal destekleri kredi yoluyla bir yıl önceden almak vardı hala devam ediyormu

 38. şener dedi ki:

  Aynı parseldeki 2,5 dekarlık hisseyi 80000 tl alacağım 60 ay da kaç lira öderim ziraat bankasına ve faiz oranı kaç olur toprak edindirme

 39. Sadi dedi ki:

  Çiftçi kredisi ödemelerini uzatma imkanı varmı varsa ne kadar süre uzatabiliyoruz

 40. Hüseyin yıldız dedi ki:

  Tarlamiz 2o hisseli hayvan destegi veya kredi almak icin herkesden vekalet almak sartmi

 41. Ebubekir dedi ki:

  Ziraat bankasindan sıfır faizli çitçi kredisi kullanmak istiyorum çks em var hayranlarım da var ne yapmam gerkiyor

 42. Ramazan dedi ki:

  35 donum tarlam var ne kadar kırdi alabilirim birde hayvancılık la ugraşiyorum buradan ne kadar destek albilirim

 43. hüseyin üzümcü dedi ki:

  büyükbaş hayvanlarim için yem kredisi çekmeyi düşünüyorum. ne kadar çekebilirim. ödeme planı nasıl ve masraflar ne kadar. toplam 40 buyukvmbas hayvanım var.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Hüseyin Bey,
   Düşündüğünüz kredi detaylarını şube üzerinden öğrenebilirsiniz.

 44. Mehmet dedi ki:

  Başak kartımın aktif hale gelmesi için tarlama tarsim yaptırmak zorundamıyım?

 45. rafet dedi ki:

  63 yaşındayım 122 dönüm tarlam 60 büyükbaş hayvanım var. tarım kredisi çekebilir miyim 100 bin lira. 1 evim var 150 bin lira değerinde hipotek gösterebilirim. ayrıca 2 bin lira emekli aylığım var. nasıl kredi çekebilirim. ödeme nasıl olur. yardımcı olabilir misiniz

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Rafet Bey,
   Büyük olasıkla kredi alabilirsiniz. Tabi kredi siciliniz de uygunsa. Ama resmi geçerlilik taşıyan bilgiler için banka ile direkt iletişime geçmenizde yarar var.

 46. gülşen ergüven dedi ki:

  ziraat bankasında çiççi kredisi çekildı seneleık odemeyli ama ödemezamanı ana faizi ödenıp uzatılmiştı tekrar yapılandırmak istedı gunu gectiği için 10mılıyar verıldı bunu uzatılmadan uc aysonra tekrar odeme istendı ben devle yapıalndırma af şeyleri çıktı ve bundan yaralanamıyom

 47. enver dedi ki:

  Faizsiz kredinin vadesinden hiç bahsedilmemiş bilgi verebilir misini?

 48. Ahmet geyik dedi ki:

  Ben yeni genç bir cifciyim isletmemi yeni açtım 4 ay oluyor ve yem kredisine baş vurdum olumsuz cevap geldi çok acil krediye ihtiyacım var isletmemde 17 tane AT plakalı simental cinsi inegi var ve kredi çıkmadı yardımcı olur musunuz

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Ahmed Bey,
   Olumsuz sonuçlanan krediniz için bizim yapabileceğimiz bir durum yok maalesef.

 49. oğuz inci dedi ki:

  Tarımsal kredilerde tarla ipoteği yapılıyor.Bunun yanında birde tarlalara TARSİM tarafından sigorta yapılıyor.Bu sigortayı yaptırmam şart mı.

 50. Mustafa dedi ki:

  Ziraat Bankası çiftçi kredisi 2019ve Zirai aletler kredi faiz oranları nı öğrenmek istiyorum

 51. Davut uçar dedi ki:

  Teminat için hisseli tapu yeterli olur u çünkü hissesiz kendime ait yapım yok

 52. Süleyman Ören dedi ki:

  Merhabalar, ben cıftcılıkle ugrasıyorum ekıpman kredısı kullanmak ıstıyorum,almak ıstedıgım ekıpman degerı 20 bin tl dir 5bin tl sını pesıt odeyıp 15 bın tl sını de kredı kullanmak ıstıyorum su anda en uygun kredı hangısıdır, ayrıca faızın %75 ını devlet tarafından odendıgını ogrendım bu konuda acıl yardım edermısınız tesekkurler.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Süleyman Bey, kredi faiz desteği veya diğer sorularınızın yanıtı için banka şubesi ile görüşmenizi öneririz.

 53. Murat dedi ki:

  Ciftci kredisi çekmek istiyorum

 54. cumhur kesik dedi ki:

  10 dönüm fındık bahcem var ne kadar ciftci kıredisi kullanabilirim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Cumhur Bey, bu konuda bizim siz bilgi verebilmemiz ne yazık ki mümkün değil. Kredi kullanım şartlarında bir çok madde bulunmaktadır. Bu yüzden banka ile görüşmenizi öneririz.

 55. İsmail küçükoğlu dedi ki:

  Sicil bozuk çifçi kredi kullanmak istiyorum. Daha önce hiç çifçi kredisi veya çifçi kartı almadım.çks.var 2017 yılında kayıt yaptırdım.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   İsmail Bey, kredi notunuz genel şartlarda kredi çekmek için birincil şartlardan birisidir. Kredi Notu Öğrenme sayfasında kredi notunuzla ilgili bilgi alabileceğiniz yollar bulunmaktadır. Ayrıca kredinin onaylanıp onaylanmayacağı konusunda da banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

 56. İbrahim kızıl dedi ki:

  Benim diyer bankalara var odeme zorlu çekiyorum bütün borcunu ziraat banka toplamak istiyorum ben turk çiftçisiyim yardımcı olmanızı ısınıyorum bursa mudanya akköy

 57. Enver KUŞ dedi ki:

  ÇESY kayıtlı çiftçiyim tarım makinaları almak istiyorum takribi 50.000 tl tutuyor kredi şartları nedir

 58. Bayram Ülker dedi ki:

  Sınırımızda satılan bir tarlayı almak için bankanızdan kredi kullansak faiz oranı nedir? Komşu parsel tarlayı almış olmanın şartları nelerdir?

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Faiz oranları ve şartlar hakkında ki bilgiler için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

 59. RIFAT YILDIZ dedi ki:

  merhaba ziraat bankasında çiftçi kredisi çekmek istiyorum ayrıca benim ÇKS de var ne kadar kredi çekebilirim

 60. murat dedi ki:

  tkdk dan büyükbaş çiftlik projem onaylandı banka subesi 750 bin den sonrası için cari faiz uygalacağini söyluyor sübvansiyonlu kredi kullanmam mümkün değilmidir

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Murat Bey, bu konuda detaylı bilgiler için şubeye gitmenizi öneririz. Konu hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilim.

 61. BILAL YILDIRIM dedi ki:

  Arıcılık yapmaktayım arılarımın nakli için çiftçi arac kredisi kullanmak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

 62. Zafer dedi ki:

  Merhaba 20000 tl çiftçi kredi kullandığımızda 12 ay vadeli geri ödeme toplam tutarımız ne kadar olacaktır

 63. Yildirm dedi ki:

  60bintl arazi alım kredisi4 yılda ne kadar faizoderiz

 64. Hasan bulut dedi ki:

  Başak kart alisverisinde is yerleri faiz uyguluyormu

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Hasan Bey,
   Anlaşmalı üye iş yerleri üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde 5 aya kadar faizsiz dönem avantajı sunulmaktadır.

 65. Rafet Çankaya dedi ki:

  Basınçlı sulamalar kapsamında ; sadece kuyu açılması ve elektromotopomp ve Enerji nakil hattı için kredi kullandığımda faiz ve vade nedir.

 66. Şeyh ali ışık dedi ki:

  Sübvansiyonlu kredi oranları tarla alım kredisi faiz oranı nedir

 67. bilal temiz dedi ki:

  90000 tl sera kredisi masrafı ve faizi ne kadar dır

 68. C. AKGÜL dedi ki:

  ŞİMDİ BEN SORUNUMU ANLATSAM SİZE İFTARI SAHUR VAKTİNDE YAPARSINIZ. SİZE SORULAN SORULARA GENELİNDE ŞUBEYE YÖNLENDİRİLMİŞ. ŞUBEYE GİDİYORUZ ŞUBEDE GENEL MÜDÜRLÜĞE TOPU ATIYOR BURADA KİM NEDİR ANLAMIYORUZ. İŞLEM YAPMAYAN ŞUBEYİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ŞİKAYET ETTİĞİMİZDE BUNLAR HAKKINDA BİR YAPTIRIM VARMI.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Bizim sizleri şubelere yönlendirmemizin amacı kesin ve doğru bilgilerin şubelerden verilmesidir. Biz resmi web site değiliz maalesef.

 69. Mehmet barut dedi ki:

  Aynı ada içinde hissem var parsel ayrı ada içinde müstakil parsel var ayrıca bitişik parselde iki arazi var satılacak. süspansiyonu kredi alabilirmiyim. teşekkür ederim.