Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası BankKart Başak Girişimci Kredi Kartı Nedir? (Özellikleri)

Ziraat Bankası pek çok konuda tüketicilere destek olmayı sürdürmektedir. Ayrıca kurumsal müşteriler için de kapsamlı hizmetlerine devam eden bankanın bankkart başak girişimci kurumsal kredi kartını kullanabilirsiniz. Bu konuyla ilgili olarak Ziraat Bankası bankkart girişimci kredi kartı araştırması yapan girişimciler, birbirinden farklı avantajlara sahip olabilmektdir. Öncelikle firmaların vadesiz mevduat hesaplarına günün her saati ulaşmalarını ve işlem yapabilmelerini sağlayan ticari banka kartına Bankkart Başak Girişimci kredi kartı denir. Yurt içindeki tüm ATM ve POS’ların yanı sıra yurt dışında MasterCard logolu olan ATM ve POS’larda işlem yapılabilmektedir. 

Bankkart Başak Girişimci Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Bankkart Başak Girişimci ve Kurumsal kart, firma yetkilileri için belirlenen limitlerde kullanılabilir. Bu sayede günlük işlem limitleri de yönetici tarafından belirlenebilmektedir. Haliyle yetki aşım riski de önlenmiş olur. Yöneticiler bu kart sayesinde nakit akışının kontrolünü de sağlayabilir. 

Ticari bir banka kartı niteliğinde olan Bankkart Girişimci Kurumsal kart ile yapılacak alışverişlerde puan kazanılabilir. Bu puanlar da anlaşmalı iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilir. 

Tüketicilerin çokça yaptığı bankkart girişimci kredi kartı nedir araştırmasıyla ilgili olarak yurt içi ve yurt dışında kullanım sağlanabildiği unutulmamalıdır. Belirttiğimiz üzere yurt dışında MasterCard logolu POS ve ATM’lerden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yurt içinde de tüm ATM ve POS’ları kullanabilirsiniz. 

Bankkart girişimci kart aynı zamanda elektronik cüzdan özelliğine sahiptir. Bu yüzden internet şubesi ve ATM’lerden vadesiz hesabınızı kullanarak otomatik yükleme talimatıyla para yükleyebilirsiniz. Ayrıca nakit olarak da temassız amblemi olan yerlerden 90 TL’ye kadar şifresiz işlem yapabilirsiniz. Kartı taşıdığınızda bu özelliklerden faydalanarak düşürme ve çaldırma riskinden de kurtulmuş olursunuz. Firmalar, yetkili sayısına göre bu kartı birden fazla talep edebilir. Bu sayede firma hesaplarına çok daha rahat bir şekilde ulaşarak kullanıcıların rahatlıkla işlem yapmasını sağlayabilirsiniz. Bankanın diğer kartları için Ziraat Bankası Kredi Kartı sayfasına gidebilirsiniz.

Girişimci BankKart Başak Ön ve Arka Yüzünde Yer Alan Bilgiler Nelerdir?

Bu kartın ön yüzü, tüm banka kartı ve kredi kartı özelliklerine sahiptir. Ayrıca temassız özelliği de ön yüzde bulunmaktadır. Öte yandan ortak tek şifre, kredi kartı numarası ve kredi kartının son kullanım tarihi de burada yer almaktadır. Kartın arka yüzünde ise banka kartı numarası, banka kartının son kullanım tarihi ve banka kartı hesabının İBAN bilgileri bulunmaktadır. Ek olarak kredi kartı ve banka kartı için iki farklı CVC2 bilgisi yer almaktadır.

Ziraat Bankkart Girişimci Kredi Kartı Şifresi Nasıl Değiştirilir? 

Kartın şifresinin unutulması halinde yapılması gerekenler oldukça basittir. İlk olarak Ziraat mobil veya Ziraat internet şubesini kullanabilirsiniz. Ayrıca 0850 258 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilmeniz mümkün. Bu sayede yeni şifre talep edebilir ve anında kullanım sağlayabilirsiniz. 

Bankkart iki farklı uygulama için kullanılmaktadır. Eğer kredi kartı uygulaması aktif ise ve ATM dışında bir şifre belirleme yöntemi kullanırsanız, kartı banka ATM’sine takmanız gerekir. Bu sayede önceden oluşturduğunuz şifreyle giriş yapacak ve her iki uygulamanın şifresini de aynı olacak şekilde kullanacaksınız. 

Ziraat Bankası Bankkart Kredi Uygulaması Nasıl Aktif Edilir? 

Sahip olduğunuz Bankkart’ın kredi kartı uygulamasının aktif olmaması durumunda, kartın banka kart uygulamasının aktif olduğunu unutmayınız. Bu durumda ATM üzerinden hesaplarınıza ulaşabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca POS’lar üzerinden ana vadesiz hesabınızı da kullanabilirsiniz. ATM’den aktif hale getirilmesi gereken kredi kartı uygulamasıyla birlikte e-ticaret sitelerinden alışveriş de yapabilirsiniz. Temassız özelliği destekleyen bu kartı kullanarak 90 TL ve altındaki işlemlerde şifresiz ve temassız hizmet alabilirsiniz. 

Bankkart Kredi Kartı Asgari Ödeme Hesaplama 

Bu kart, kullanım başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl olacak şekilde yeni asgari ödeme oranlarına göre hesaplanmaktadır. Kredi kartı limiti 0-14,999 TL arasında olanlar yüzde 30 üzerinden asgari ödeme yapmaktadır. 15 bin TL ile 19,999 TL arasındaki limitlerde %35, 20 bin TL ve üzerinden ise %40 oranında asgari ödeme uygulanır. 

Ziraat Bankkart Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir? 

Standart bir kredi kartı gibi kullanılan ancak kredi kartına göre çok daha fazla avantajı olan Bankkart girişimci kredi kartı ödemelerini aşağıdaki kanallar yardımıyla yapabilirsiniz; 

  • ATM 
  • Telefon bankacılığı 
  • Ziraat mobil şube 
  • EFT 
  • Otomatik ödeme talimatı 

Bankkart Başak Girişimci Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır? 

Bu kartın limit artırma işlemleri de mevcuttur. İlk olarak SMS yöntemiyle bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Aralarında boşluk bırakarak sırasıyla LIMIT, kredi kartının son 6 hanesi, talep ettiğiniz limit miktarı ve aylık net geliri yazarak 4757’ye SMS atabilirsiniz. Alternatif olarak web sitesinden, mobil ve internet şubeden, müşteri hizmetlerinden ve ATM’lerden de bankkart girişimci kredi kartı limitini artırabilirsiniz. 

Bankkart Yıllık Kart Ücreti Var mı? 

Banka kartı olarak kullanacağınız bu kartın yıllık ücreti bulunmamaktadır. Sadece 1 yıl içinde isim değişikliği, çalıntı veya kayıp gibi durumlarda kart yenileme işlemi yapılacağı için belirli bir ücret ödemek durumundasınız. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.