Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ziraat Bankası Altın Hesabı (Vadeli ve Vadesiz Altın Mevduat)

Ziraat Bankası altın hesabı, vadeli ve vadesiz olarak açılabilmektedir. Bu yüzden biz de bu iki altın hesabına dair bütün detayları iki farklı başlık altında inceleyeceğiz. Öncelikle vadeli veya vadesiz olarak altın hesabı açtırma için banka şubelerine gidebilir, Ziraat Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilir veya Ziraat İnternet Bankacılığı üzerinden kendiniz anında açabilirsiniz.

Vadesiz, Ziraat Bankası Altın Hesabı Özellikleri Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bir çok başvuru yolunu kullanarak ister TL ister USD cinsinden altın alışı veya satışı yapabilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden yapacağınız günlük altın alışı maksimum 3000 gram olabilmektedir. Ayrıca gün içerisinde en fazla 6 kere alım veya satım yapabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası altın hesabı ile hiç bir masraf veya gelir vergisi ödemeden altın alımı veya satımı yapabilirsiniz.
  • Altın hesabınıza alım yapacağınız altınlar 1000/1000 saflığında olup, bu saflık üzerinden fiyatlandırmalar yapılmaktadır.
  • Vadesiz altın hesabında hesabınıza fiziki olarak altın yatıramadığınız gibi, fiziki olarak altın ödemesi de yapılamamaktadır.
  • Dolar cinsi hesap açma işlemleri gün içerisinde 09:00-18:00 saatleri arasında yapılmaktadır.
  • Altın alımı veya satımında kesinlikle hiç bir ücret alınmamaktadır.
  • Altın alımı veya satım işlemleriniz vergilere tabi değildir.
  • Altın mevduat hesabında herhangi bir faiz kazancı sağlanmamaktadır.

Ziraat Bankası Altın Vakti Kampanyası

Evinizde bulunan fiziki altınlarınızı Ziraat Bankasına getirerek güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca altınlarınız uzmanlar tarafından değerlendirmeye alınarak gram cinsinden değerlendirilir. Hesap ücreti veya hiç bir masraf alınmayan bu kampanyadan dilerseniz altın mevduat hesabına geçebilirsiniz. Altın Vakti kampanyası ile altınlarınızın çalınma riski ortadan kalkar. Kasa kiralama gibi masraflar kesinlikle alınmamaktadır. Ziraat Bankası Altın Vakti sayfasını takip ederek şehrinizdeki altın günlerini belirleyebilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası Altın Hesabı sayfasından da bankaya ait detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Faizleri ve Özellikleri

Vadeli Ziraat Bankası altın hesabı olarak sunulan bu kampanyada 400 gün vade ile altınlarınızı değerlendirebilirsiniz. Hesap açılış tutarı en az 10 gr. olmaktadır. Çalınma riskine karşı aldığınız bu önlem ile birlikte altınlarınız faiz kazancı elde etmektedir. Yatırmış olduğunuz altınlar tasarruf mevduat sigortası kapsamındadır. Kazandığınız altın faizlerinden %15 stopaj kesintisi olmaktadır. Faiz oranları aşağıdaki tablo üzerinde detaylı olarak verilmektedir.

VadeFaiz Oranı
30 – 31 gün%0,50
32 – 91 gün%0,75
92 – 180 gün%0,75
181 – 364 gün%0,80
365 – 400 gün%0,80

Vadeli Altın hesabı Örnek Hesaplama: (100 gr.)

VadeNet Getiri
31 gün0,04 XAU
91 gün0,16 XAU
180 gün0,31 XAU
364 gün0,64 XAU
400 gün0,70 XAU

Bankaya ait diğer mevduat ürünleri için Ziraat Bankası Mevduat Faizi bölümüne veya Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı bölümüne gidebilirsiniz. Vadeli altın hesabına başvuru yapmak için banka şubelerine gidebilir veya internet bankacılığı üzerinden açabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.