Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Yapı Kredi Pos Destek Hattı ve Yaşanan Sorunların Çözümü

Yapı Kredi pos destek hattı iletişim numarası ve yaşanan sorunlara dair uygulayabileceğiniz bir takım yollardan bahsettik. Bildiğiniz gibi müşteri hizmetleri ile iletişime geçme süresi bazen uzayabilmektedir. Bu nedenle bizde yaşayabileceğiniz sorunları veya soracağınız soruların cevabını internet üzerinde araştırma yaparak yazımıza aktardık.

Yapı Kredi pos destek no: 444 0 448 veya 0850 222 0 448‘dir. Aşağıdaki soru başlıklarında ise yaşadığınız sorunlara dair çözüm yollarını bulabilirsiniz.

Yapı Kredi POS Destek: Cihazım Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Pos cihazınızda yaşanan çalışmama problemi için ilk önce cihazın elektrik alıp almadığını kontrol ediniz. Cihazın elektrik hattına takılı olup olmadığına dikkat ediniz. Elektrik hattında herhangi bir sorun yoksa internet bağlantınızı kontrol ediniz. Her iki kontrol sonucunda da bir sorun olmadığını düşünüyorsanız yukarıda vermiş olduğumuz pos destek hattı telefon numarası ile Yapı Kredi müşteri hizmetlerine bağlanmayı deneyiniz.

POS Cihazım Şarj Olmuyor Nedeni Nedir?

Pos cihazınızda yaşanan şarj problemi için cihazınızın bataryasını çıkarıp yeniden takınız. Bu işlemden sonra cihazı tekrar şarj etmeyi deneyiniz. Sorun hala devam ediyorsa destek hattı ile iletişim kurunuz.

Tuşlama Arızaları İçin Ne yapmalıyım?

Tuşlama arızaları için öncelikle herhangi bir tuşun takılı kalıp kalmadığını dikkatlice kontrol ediniz. Herhangi bir tuşun takılı kalmadığından emin olduktan sonra sorun devam ediyorsa batarya veya adaptörü çıkarıp yeniden takınız. Sorun devam ediyorsa Yapı Kredi pos destek hizmetleri iletişime geçiniz.

“Hat Yok” Hatasını Nasıl Çözebilirim?

Sabit internet kullanıyorsanız ve “Hat Yok” hatası alıyorsanız hattınızın arama yapıp yapmadığını kontrol ediniz. Şayet hattınız arama yapmaya elverişli ise banka ile iletişime geçiniz. ADSL bağlantısı kullanıyorsanız internetin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sanal pos cihazlarında ise sim kartı çıkarıp takınız. Bu işlemlerden sonra sorun hala devam ediyorsa müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz.

KODKOD METNİAÇIKLAMA
95RED-ONAYLANMADIKart bilgileri( KK No, SKT, CVV) yanlış girilmiştir. veya World’ler için banka tarafından belirlenen günlük limitler aşılmış olabilir.
100HOST RECEIVE PROBLEMBanka sisteminden kaynaklı anlık ve geçici bir sorun olabilmektedir. Tekrar denemenizi öneririz.
110RED-YETERSIZ BAKIYEKart bakiyesi yetersi kaldığı durumlarda bu sorun oluşmaktadır. Kartı veren banka ile görüşmelisiniz.
173RED-ONAYLANMADIBu sorun, kartın internet bankacılığına açılmadığı durumlarda alınmaktadır. Kart sahibinin ivedilikle bankaya arayarak internet bankacılığına açtırma işlemine açtırması gerekiyor.
217RED-KARTA EL KOYUNÇalıntı kart. Kullanıcı ve kart no YKB’ye bildirilmelidir.
220RED GECERSIZ TUTARBu hatanın nedeni 1 TL’den az bir tutarla taksitli işlem yapılmaya çalışılmasıdır. Taksitli işlemler ancak 1 TL’nin üstündeki tutarlarla yapılabilir.
225RED-KART NO HATALIKart no hatalı
229RED-GECERSIZ ISLEMBu kart ile bu işyerinden bu işlem yapılamaz, YKB yi arayınız.
277BANKANIZI ARAYINKredi kartının para çekme limiti aşıldığında verilir.
291İŞYERİ STATÜSÜ HATALIÜye işyeri aktif değil. Bilgi için üyeişyeri müşteri hizmetleri 444 0 448 i arayınız.
360BANKANIZI ARAYINKart bu tip işleme izin vermiyor veya kartın kredisi yetersiz. Kartı veren bankayı arayın.
876ONAYLANMADI İŞLEM YAPILAMIYORKart bilgileri( KK No, SKT, CVV) yanlış girilmiştir. veya World’ler için banka tarafından belirlenen günlük limitler aşılmış olabilir.

POS Cihazında Yaşanan Diğer Sorunlar ve Cevapları

  • Satış iptali: Peşin veya taksitli satış işlemlerine ait iptali için gün sonu raporunu almadan gerçekleştirebilirsiniz.
  • POSNET başvurusu sayfasından E-Ticaret başvurusu yapabilirsiniz.
  • POS sliplerini en az 5 yıl süre ile saklamalısınız.
  • Yapı Kredi Pos cihazı başvurularını banka şubeleri üzerinden yapabilirsiniz.
  • Yine ortak Pos cihazı ve mobil Pos cihazı başvurularınızı da Yapı Kredi şubeleri üzerinden yapabilirsiniz.
  • Diğer sorunlar veya sorularınız için Yapı Kredi Pos destek telefonu ile iletişime geçmenizi veya yapikredipos.com.tr adresine gitmenizi öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.