Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Yapı Kredi İBAN Sorgulama (Öğrenme Yöntemi)

Yapı Kredi İBAN sorgulama ve programsız öğrenme yöntemi ile ilgili bilgi vermeyi amaçlıyoruz. İBAN çözümle yöntemi ile artık hangi bankaya ait olursa olsun web sitesine girmeden İBAN öğrenebilirsiniz. Bütün bankaları da içine kapsayan bu öğrenme yolu için aşağıdaki görselin üzerine tıklayınız.

Yapı Kredi İban Öğrenme

Yapı Kredi İban Öğrenme

Türkiye de İBAN 26 haneden oluşmaktadır. Bütün bankalarda bu geçerlidir. İBAN numarasının son 16 hanesi banka hesap numarasından oluşmaktadır. Tabi bazı bankaların şube kodu ve ek no rakamları da eklenmiş durumda olmaktadır. Yapı Kredi bankasına ait İBAN öğrenme işlemi yukarıda gördüğünüz gibi son 16 hanedir. Bankanın kendi resmi sitesinden öğrenmek için buradaki çözümleme sayfasına gidebilirsiniz. Ayrıca İBAN numaranızı öğrenmek işlemini Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri bölümünden de sorgulamanız mümkündür.

Yapı Kredi İBAN ile EFT Yapma

Yapı Kredi bankasına ait bir hesaptan başka bir hesaba para transferi yapmak için İBAN numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu işlem ise EFT ile gerçeklemektedir. Milyonlarca insana ait hesap hareketlerinin karışıklığa ve sekteye uğramaması adına İBAN ile gönderim yapılması zorunlu kılınmıştır. Fakat hesabınızın olduğu banka dışında bir bankaya EFT yapma işlemi saat kısıtlaması ile olabilmektedir. EFT Saatleri sayfamız üzerinden bankaların EFT saatlerini öğrenebilirsiniz. Çünkü acil gönderimler için bu saatleri bilmekte yarar vardır.

Neden İBAN Numarası Kullanılmaktadır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi para transferlerinde yaşanabilecek bir hataya olanak tanınmaması için İBAN kullanmak gerekmektedir. Ayrıca başka bankalara para transferi yapmak için İBAN numarası öğrenme mecburiyeti bulunmaktadır. Her bankanın müşterisi için oluşturduğu bir İBAN numarası bulunmaktadır. 2010 yılında getirilen düzenleme ile İBAN kullanmak zorunlu hale gelmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Namık Ferdi budakoğlu dedi ki:

    Hesap var mı