Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Yapı Kredi Esnek Hesap Açma (Günlük Faiz Oranı, Hesaplama)

Yapı Kredi esnek hesap, diğer isimleri ile kredili mevduat hesabı açma ve başvuru işlemlerinde izlemeniz gereken yolları bir bir açıklayacağız. Ayrıca bankanın uyguladığı faiz oranları ve hesaplamasına dair detaylar yazımızda olacak.

Öncelikle, Yapı Kredi Esnek Hesap(KMH) Nedir?

Banka da bulunan vadesiz hesabınızda tanımlanan kredili vadesiz tasarruf hesabıdır. Esnek hesap limitini birazdan göstereceğimiz başvuru alanı üzerinden kendiniz belirlemekte ve başvuru yapmaktasınız. Yapı Kredi kredili mevduat hesabı üzerindeki tanımlı olan hesabınızla; fatura ödemeleri, kredi kartı ödemeleri ve diğer ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredisi Esnek Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapı kredi esnek hesap başvurusu için öncelikle İnternet şubesine girmeniz gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra üst menüde bulunan “Ürün ve Başvurular” sekmesinin üzerinde geliniz. Sonrasında açılan menüde “Esnek Hesap Başvurusu ve Limit Artırma” butonuna tıklayınız. Aşağıdaki görsel adımlar aktarılmıştır.
Yapı Kredi Esnek Hesap Açma Sayfası (Başvuru), Kredili mevduat hesabı
Yapı Kredi ek Hesap Açma Sayfası (KMH Başvuru)
Başvuru butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada doldurmanız gereken bir form bulunmaktadır. Form üzerinden Yapı Kredi kredili mevduat hesabı limit talepleri gibi bilgiler girmeniz gerekmektedir. Sonrasında adres bilgileri vs doldurup başvurunuzu sonuçlandırınız. Yapı Kredi İnternet Bankacılığı kullanmayan kişiler şube üzerinden başvuru yapabilirler. Banka da bulunan vadesiz hesabınız için şubeye kimlik belgenizle birlikte müracaat edebilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Faiz Oranı Nedir?

Esnek hesap faiz oranı için Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri ile görüşebilir veya şube üzerinden bilgi alabilirsiniz. Kredili mevduat hesabı faiz oranı ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre oldukça yüksektir. Ve bu hesapların faiz oranları günlük olarak hesaplanmaktadır. Halkbank Açık Hesap sayfasından bankanın uyguladığı günlük faiz oranlarını takip edebilirsiniz. 250 TL ile 15.000 TL arasında bir limit açtırabilirsiniz. Hesap açma işleminden sonra limitiniz hesabınızda tanımlanmış olarak kalır. Eksiye düşmediğiniz sürece faiz uygulanmaz. Kullandığınız kadar faiz ödediğiniz için kredi kartından nakit avans çekme işleminden daha karlı bir işlemdir.

Kredili Mevduat Hesabının Avantajları Nelerdir?

  • Vadesiz tasarruf hesabının bütün özelliklerine sahiptir.
  • Vadesiz hesabınızda para olmadığı anlarda kullanabileceğiniz bir limitiniz olur.
  • Hesabınıza yatırılan paralar ise borç bakiyeniz üzerinden düşülür.
  • Esnek hesaba ait faiz ödemelerini aylık veya 3 aylık periyotlarda yapabilirsiniz.
  • Aylık veya 3 aylık periyotlarda ödenecek toplam borç, faiz tutarının bir sonraki borç tahakkuk dönemine kadar ödenmesi gerekmektedir.
  • TL Kart ile Türkiye ve dünyada istediğiniz yerden anında para çekme işlemi yapabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı sayfasında KMH faiz oranları ve hesaplamalarına dair detaylara yer verdik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.