Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Yapı Kredi Çiftçi Kredisi (DEVLET DESTEKLERİ ve BAŞVURU ŞARTLARI)

Yapı Kredi çiftçi kredisi ile tarımsal üretim yapan tüm vatandaşlarımız cazip faiz oranlı kredilerle işletmelerini büyütebilir. Yatırım yapmak isteyen fakat finansman desteği bulamayan tüm çiftçilerimize Yapı Kredi çiftçi destekleme kredileri yardımcı oluyor. İhtiyacınız olan tarımsal ekipmanların alımı veya tarla, bahçe, sera ve bağ alımı gibi tarımsal yatırımlarınız için düşük faizli, uzun vadeli çiftçi kredilerine anında ulaşabilirsiniz. Bu kapsamda TKDK ve IPARD teşvik programlarından hibe almaya hak kazanan vatandaşlarımız için neredeyse  faizsiz Yapı Kredi çiftçi kredisi diyebileceğimiz destek paketleri bulunmaktadır. 2018 yılı başvuru şartları ve belgelerini de bulabileceğiniz yazımızın tüm ayrıntılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yatırımlara Yönelik Yapı Kredi Çiftçi Kredisi

Zirai üretim yapan çiftçi ve işletmeler için tesislerini yenilemek ve üretim kapasitesini artırmak amacıyla yapılacak yatırımlara yönelik hazırlanan çiftçi kredisidir. En fazla 60 ay (5 Yıl) vade ile alabileceğiniz bu krediyi 3-6-12 ayda bir geri ödeme seçenekleriyle de kullanabilirsiniz. Fakat çiftçi kredisi başvurusu için kefil veya ipotek için teminat istenmektedir. Bitkisel Üretim Kredisi: Çiftçilerimizin üretim sırasında karşılaşabilecekleri ihtiyaçların giderilmesi için oluşturulan kredi çeşididir. Ekim-dikim, gübreleme, sulama ve hasat yaparken oluşacak masraflarını bu kredi ile finanse edebilirler. Hasat dönemine göre ödeme planı yaparak tek seferde kredinizi kapatabilirsiniz. Bunun dışında 18 ay vade ile bu çiftçi kredisini çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Traktör Kredisi (0 Km ve 2.El)

Traktörünü yenilemek isteyen çiftçilerimiz için düşük faiz oranlı kredi imkanı ve uzun vade avantajı ile Yapı Kredi traktör kredisi çekebilirsiniz. Sıfır km traktör alımı için fatura bedelinin %75’ine kadar kredi alabileceğiniz gibi 7 yıla kadar taksitlendirme yapabilirsiniz. Kredi başvurusunda belirteceğiniz hasat dönemine göre yılda 1 kere ödeme yada 1-3-6 ayda bir ödeme yaparak yeni traktör alabilirsiniz. 2. el traktör alımlarında ise maksimum 36 ay vade ve kasko bedelinin %75’ine kadar kredi alabilirsiniz. Traktör yenilemek için Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi avantajlı krediler vermektedir.

Yapı Kredi Sera (Örtü Altı) Yapım Kredisi

Yeni sera kurmak veya var olan seranızın tadilat ve modernizasyonu için düşük faiz oranlı Yapı Kredi çiftçi kredisi ile faydalanabilirsiniz. En fazla 60 ay vade ile alabileceğiniz bu kredinin geri ödemesini yılda 1 kere yapabilirsiniz. Aylık eşit taksitlerle de ödeyebileceğiniz Yapı Kredi sera yapım kredisi başvurusu için Kontrollü Örtü Altı Üretim Belgesine sahip olmalısınız. Yapı Kredi Seracılık Kredisi: Örtü altı üretimde karşılaşacağınız ilaç, fide, gübre gibi ihtiyaçlarınız için 12 ay vadeyle çiftçi kredisi çekebilirsiniz. Borcunuzu nakit durumunuza göre tek seferde ödeyerek düşük faizli ödeme avantajından faydalanabilirsiniz. Sera kurmak isteyen vatandaşlarımıza, Devlet Destekli Sera Kurma yazımızı okumadan geçmemeyi tavsiye ederim.

Yapı Kredi Tarım Ekipmanları ve Ticari Araç Kredisi

Çiftçilerimize pulluk, mibzer, balya makinesi gibi tarımsal üretim için gerekli ekipmanların alımında finansman kaynağı sağlanmaktadır. Ayrıca tarım işletmesi sahipleri de aynı kredi ile ticari araç alımı için kredi çekebilirler. Düşük faiz oranlı ve yılda bir kere ödeme seçeneğiyle oldukça dikkat çeken bu krediyle ihtiyacınız olan tüm ekipmanları alabilirsiniz. En fazla 60 ay vade yapılmaktadır. Faiz oranları çiftçilere özel olarak belirlendiği için kredi hesaplaması banka şubelerinde yapılmaktadır. Yapı Kredi Müşteri hizmetlerini arayarak kampanya hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Hibe ve Destek Kredileri (Neredeyse Faizsiz!)

TKDK ve IPARD programları kapsamında hibe almaya hak kazanan çiftçilerimiz çok düşük faiz oranlarıyla Yapı Kredi çiftçi destekleme kredisi alabilir. Meyve ve sebzelerin işlenip pazarlanması ve tarımsal üretim standartlarının geliştirilmesine yönelik projeniz ile çiftçi kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Verilecek hibe oranları %50-%65 arasında değişmektedir ve en fazla 24 ay vade yapılmaktadır. Bu kapsamda verilen hibe miktarlarını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.
Alakalı Destek: Genç Çiftçi Hibe Kredisi ile 30.000 TL’ye kadar geri ödemesiz devlet desteği alabilirsiniz.
Yapı Kredi Hibe Tutarları 2018-2019 faizsiz çiftçi kredisi, hesaplama
Yapı Kredi Hibe Tutarları ve Oranları 2019
İlginizi Çekebilir: Denizbank Çiftçi Kredisi yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yapı Kedi Verimli Kart (En Verimli Çiftçi Kredi Kartı)

Çiftçilerimizi mazot, gübre, ilaç, tohum ve fide alımı gibi ihtiyaçları için kullanabilecekleri tarım kartıdır. Yaptığınız alışverişleri 6 ay faizsiz olarak ödeyebilirsiniz. Üye iş yerlerinden yapacağınız harcamaları hasat dönemine erteleyerek nakit sıkıntısından kurtulabilirsiniz. Yapı Kredi ATM’lerinden istediğiniz zaman nakit para çekebilir ve sigorta primlerinizi bu kart ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi internet bankacılığıyla şubelere gitme gereği duymadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Diğer bankaların çiftçi kartlarına ulaşmak için Tarım Kart Başvurusu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emrah dedi ki:

    merhaba ben çiftçi kredisi almak istiyorum ve 2011 model cornet arabam var.