Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı (Ek Hesap, KMH Hesabı)

Vakıfbank müşterileri istedikleri takdirde kredili mevduat hesabına sahip olabilmektedirler. Bu yazımızda sizlere bankanın müşterilerine sunmuş olduğu bu ek hesabın avantaj ve dezavantajlarından bahsettik.

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı Nasıl Alınır?

Vakıfbank ile belki maaş aldığınız iş yeriniz sebebi ile belki de bir kredi ilişkisinden dolayı çalışmaya başlamış olabilirsiniz. Bildiğiniz üzere Vakıfbank bir devlet bankası olarak varlığını uzun yıllardan beri sürdüren, birçok alanda faaliyet gösteren, birden fazla bankacılık ürünü sayesinde her geçen gün müşteri ağını katlayan bir finans kuruluşudur. Vakıfbank özellikle de maaş müşterileri başta olmak üzere ilişkisi olan tüm müşterilerine kredili bankomat hesabı açmak istemektedir. Buradaki ana amaç aslında müşterinin zor günlerinde bir miktar da olsa destek olmasıdır.

Örneğin kredisi bulunan bir müşterinin gecikmiş kredi taksiti bu ek hesaptan alınmakta, müşteri maaşı hesaba yattığında ya da hesabına kendisi para yatırdığında kredili hesap eksi bakiyeden çıkmaktadır. Kredili bankomat ise mevcut kullanmış olduğunuz ATM kartınıza tanımlı olduğundan dolayı başka banka kartına ihtiyaç duymazsınız. Ayrıca Ziraat Bankası Ek Hesap ve Halkbank Açık Hesap sayfalarında bu bankaların sunduğu ek hesap özelliklerine ve faiz oranlarına ulaşabilirsiniz.

Kredili Bankomat Hesabı İle Alışveriş Yapma

Vadesiz hesaplarında para olmasa dahi kredili mevduat hesapları alışverişlerde kullanılabilmektedir. Bunun haricinde kredi, kredi kartı ödemelerini de vadesiz hesapta paranız olmasa bile gerçekleştirebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus kullandığınız parayı kredili bankomat hesabınıza yatırmanız gerektiğidir. Aksi takdirde halk dilinde eksi hesap olarak nitelendirilen hesabınızda da bakiye bittiğinde hiçbir işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Bankomat Hesabına Ait Güncel Faiz Oranları

Vakıfbank ek hesap ile alışveriş ve ödemelerinizi gerçekleştirdiğinizde mevcut kullanılabilir limit üzerinden ne kadar kullanım gerçekleştirdiyseniz ay sonunda banka sizden bir miktar faiz tahsilatı yapmaktadır. Örneğin kredili mevduat limitiniz 5,000 TL olsun. Bir ayın sonunda bu limitin tamamını kullanmanız halinde ortalama olarak ödeyeceğiniz faiz 125 TL civarında olmaktadır. Ancak burada belirtmemiz gereken bir hususu da atmayalım. KMH faizlerini banka güncelleme hakkını saklı tutmakta, gerektiği takdirde de her ay güncellemektedir. Güncel faiz oranları hakkında detaylı bilgi için en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret etmenizi öneririz.

Vakıfbank KMH Limitini Arttırma veya Düşürme

Önceleri oldukça avantajlı gelen kredili bankomat hesabınız sürekli eksi hesapta kalmaya başladıkça ve faiz ödedikçe canınızı sıkabilir. Bu gibi durumlarda kredili mevduat hesabınızın limitini borcunuzu ödedikten sonra 444 0 724 nolu Vakıfbank Müşteri Hizmetleri departmanını arayarak limit düşürme işlemi yapabilirsiniz. Tam tersi durumda da kmh limitiniz size yetmiyor, ödediğiniz faiz oranları da sizin için çok önemli değil ise gelir durumunuza göre kmh limitiniz arttırılmasını talep edebilirsiniz. Banka yetkilileri durumu değerlendirerek sizlere limit artırım/ limit düşürüm bilgisini verecektir.

Vakıfbank Taksitli Kredili Bankomat Hesabı

Vakıfbank tarafından müşterilerine sunulan yeni bir sistem bulunmaktadır. Bu sistem kredili bankomat hesabınızda bulunan limiti taksitli olarak geri ödeyebileceğiniz şekilde size nakit olarak sunmaktadır. Vakıfbank ek hesap limitinizin 3,000 TL olduğunu varsayalım. Bu limitin tamamını kullandığınızda tamamına faiz ödeyecek ve tamamını ödemeden kmh hesabınızın borcu bitmeyecektir. Bu durumda hesabınız sizin için avantaj olmaktan çıkacak ve bir dezavantaja dönecektir. Ancak kredili bankomat hesabından yararlanmak istediğinizde kullanacağınız 3,000 TL yi 12 taksitte geri ödeyebilir, daha az faiz yüküne katlanabilirsiniz. Başvuru işlemini Vakıfbank İnternet Bankacılığı sayfası üzerinden yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Mehmet dedi ki:

  KMH ne kadar kaldı?

 2. Cahit Zenciroglu dedi ki:

  Kredili bankomat hesabıma taksit haricinde ana para üstüne nasıl para yatırırım.

 3. Ümmü TÖPLEK dedi ki:

  Ek Hesap Faiz Oranı nedir acaba öğrenebilirmiyim.

 4. Erhan dedi ki:

  Günlük faiz nedir