Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Vakıfbank Konut Kredisi 2019 (SarıPanjur Ev Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama)

Vakıfbank konut kredisi 2019; hesaplama, faiz oranları ve başvuru için gerekli belgeler hakkında detayları yazdık. Bütün Vakıfbank kredisi özelliklerinin yanında diğer bankaların kredi tekliflerini de sizlere önererek karşılaştırma yapma imkanı sağlıyoruz. Bilgilendirme: Bütün bankaların ev kredilerine ait faiz ve hesaplamalarını tek tablo üzerinde görüp karşılaştırma yapmak için Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 sayfasına geçebilirsiniz. Öncelikle, Başvuru İçin İstenen Evraklar Nelerdir?
 • Şubece temin edilen başvurusu ev kredisi başvuru formu
 • Sahip olmak istediğiniz konuta ait tapu fotokopisi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi veya sürücü belgesi
 • İkametgah belgesi (Adınıza kayıtlı son aylara ait faturalardan biriside olabilir.)
 • Gelir belgesi (Meslek grupları için istenen belgeler değişiklik göstermektedir.)

Vakıfbank Konut Kredisi Çeşitleri ve 2019 Faiz Oranları

Vakıfbank SarıPanjur konut kredisi satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar verilmektedir. Almak istediğiniz ev için ekspertiz raporu 100.000 TL değerinde bir değer gösteriyorsa en fazla 80.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Krediye konu olan konut için ipotek atanır. Kredinin faiz oranı bütün vadeler için %2,50 olmaktadır. Fakat banka maaş müşterisi olan vatandaşlar için kişiye uygun faiz oranları sunulmaktadır. Kredinin faiz oranları ve kullanım avantajlı olmasından dolayı En Uygun Konut Kredisi veren bankalar listemizde 4 bankadan birisi olmuştur. Kredi erken ödeme cezası; kalan vade 36 aydan az ise %1, kalan vade 36 aydan fazla ise %2 olarak talep edilmektedir. Şimdi banka ödeme seçeneklerine tek tek değinip ardından hesaplama tablosunu görelim.
Vakıfbank ev kredisi kampanyaları
Vakıfbank ev kredisi kampanyaları 2019
 • Masrafsız Ev Kredisi: Kampanya adından da anlaşılacağı üzere krediden hiçbir masraf alınmamaktadır. Fakat bu durumda kredinin faiz oranında bir miktar artış olabilir.
 • Artan Ödemeli: Vakıfbank ev kredisine ilişkin ödemeleri de düşük tutarlarda ödenmesidir. Kredi vadesi ilerledikçe ödeyeceğiniz taksit tutarlarında artış olmaktadır.
 • Azalan Taksitli: Azalan kredinin tam tersi olarak kredi ödemeleriniz vade sonuna kadar azalarak ilerlemektedir.
 • Ara Ödemeli: Yılın belirli dönemlerinde ikramiye veya farklı gelirleriniz varsa bu krediyi seçmeniz avantajlı olacaktır. Belirlediğiniz aylarda daha fazla taksit ödeyerek kredi vadesini düşürebilirsiniz.
 • Periyodik Ödeme: Normalde konut kredileri aylık periyotlar şeklinde ödenmektedir. Bu kredi de ise ister 2 ayda bir isterseniz 3 ayda bir ödeme yapabilirsiniz.
 • Anapara Sabit: Ev kredisi taksitlerinizin vade sonuna kadar anapara kısmı sabit kalıp taksit tutarlarının azalarak gitmesini istiyorsanız sizin için en uygun kredi bu olabilir.
 • 3 Ay Ödemesiz: Aldığınız vakıfbank konut kredisi taksitlerine ait tutarları ilk aylardan yatırmak zorluyorsa 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz.
 • Önce Faiz Ödemeli: Kredi taksitlerinde 24 aya kadar sadece krediye ait faizlerin ödemelerini yapabilirsiniz. Taksit tutarlarını düşürmüş oluyorsunuz.
 • Transfer Et: Başka banka üzerinden aldığınız kredisini borç transfer kredisi ile Vakıfbank bünyesine taşıyabilirsiniz. Güncen faiz oranlarını ve bankalara ait detayları karşılaştırarak kar edebilirsiniz.
 • Standart: Kredi ödemelerinizi aylık düzenli olarak yapabildiğiniz ve bütün bankalarda geçerli olan konut kredisi kampanyasıdır. Ziraat Bankası Konut Kredisi sayfamızda %1,98‘den başlayan faiz oranları ile konut kredilerini hesapladık.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama (%2,50 – 120 ay)

Kredi TutarıTaksitToplam Ödeme
50.000 TL1.318,09 TL158.170,63 TL
60.000 TL1.581,71 TL189.803,58 TL
70.000 TL1.845,33 TL221.436,39 TL
80.000 TL2.108,94 TL253.075,26 TL
90.000 TL2.372,56 TL284.708,76 TL
100.000 TL2.636,18 TL316.341,53 TL
120.000 TL3.163,42 TL379.606,87 TL
150.000 TL3.954,27 TL474.511,57 TL

Web’e Özel Vakıfbank SarıPanjur Masrafsız Kredi

Vakıfbank müşteri olan veya olmayan bütün vatandaşların yararlanabileceği bir kredidir. Web sitesi üzerinden yaptığınız başvuru ile kredinizi alabilirsiniz. Kampanyanın diğer kredilerinden ayrılan özelliği ise web sitesinden anında başvuru yapabiliyor olmanızdır. Kredinin faiz oranı %2,50 olarak belirtilmiştir. Örnek hesaplamayı aşağıdaki görsel üzerinden görebilirsiniz. Sadece yeni ev alımı için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için (saripanjur.com.tr) adresine gidiniz. Örnek maliyet tablosu için aşağıdaki görselin üzerine tıklayınız.
Webe özel vakifbank ev kredisi, vakıfbank konut kredisi
Webe özel vakıfbank ev kredisi

Kentsel Dönüşüm Kredisi ve Devlet Desteği 2019

Afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamındaki kredilerdir. Kentsel dönüşüm kredisinden faydalanabilmeniz için aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.
 • Yaşadıkları evlerini yeniden inşa etmek isteyen ev sahiplerine
 • Riskli bir evde en az 1 yıldır yaşayan kiracılar veya ev sahiplerine
 • Yaşadığı konut riskli konumunda olan ev sahiplerine verilmektedir.
Vakıfbank üzerinden aldığınız kentsel dönüşüm kredileri ile standart konutlar için aylık %0,33 faiz oranı, B sınıfı enerji verimliliğine sahip olan evler için aylık % 0,37 faiz oranı, A sınıfı enerji verimliliğine sahip olan evler için aylık % 0,41 faiz oranında devlet desteği sağlanacaktır. Detaylar için banka şubelerine gitmelisiniz. Halkbank Konut Kredisi sayfası üzerinden 15 yıla kadar verilen kredi şartlarını okuyabilirsiniz.

Memurlara Özel Konut Kredisi 2019

 • Sadece kamu çalışanlarına verilen ve faiz oranları oldukça düşük olan kredilerdir.
 • Faiz oranları kredi notuna göre değişiklik gösterebilir.
 • Kredi avantajı sadece faiz oranı ile sınırlı değildir, ayrıca dosya masraflarında da indirim söz konusudur.
 • Sadece yeni konu alımları için kullanılabilir.
 • Faiz oranları için Vakıfbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

TSK Mensuplarına Özel Vakıfbank Konut Kredisi ve Diğerleri

TSK mensuplarının yararlanabileceği bir kredidir. Sadece Türk silahlı Kuvvetlerine özel olarak sunulan faiz oranları ile kullanabilirsiniz. Kredinin bir diğer önemli özelliği ise 6 ay ertelemeli olarak kullanılıyor olmasıdır. Ayrıca krediye ait tahsis ücreti de alınmamaktadır. Aynı kampanya avantajlarından OYAK üyeleri de yararlanabilirler. Çevreci Konut Kredisi: Çevre dostu vatandaşlarımız için sunulan bu kampanya ile ev kredisi kullanmak bir fidan dikmek manasını teşkil etmektedir. Bu zamana kadar çevreci konut kredisi sayesinde 110 binden fazla fidan dikilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.