Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Vakıfbank EFT Saatleri (2019 Para Gönderme Ücreti)

Vakıfbank EFT Saatleri 2019 yılı içinde de güncel kalmaktadır. Hızlı ve güvenli bir şekilde başka bankaya para gönderme işlemini yapabilirsiniz. Tabi EFT yapma işleminin birde ücretleri bulunmaktadır. Bu ücretler gönderim şeklinize göre artabilir. Bu sebepten dolayı bununla ilgili bilgileri de yazımızda vereceğiz. Ayrıca diğer bankaların EFT bilgileri içinde EFT Saatleri sayfasına girebilirsiniz.

Vakıfbank EFT Saatleri ve Güncel Fiyatları 2019

Vakıfbank EFT saati gün içerisinde 17:15‘e kadar uzatılmış durumdadır. Sabah 09:00 ile 17:15’e kadar EFT yapabilirsiniz. Yapılan gönderme işlemi 5 ile 10 dakika arasında karşı hesaba aktarılır. Fakat yukarıda da söylediğimiz gibi gönderim ücretleri değişiklik gösterebilir. Şimdi gönderim ücretlerini inceleyelim.

İnternet veya mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT’ler için 5,50 TL kesinti yapılmaktadır. Hala mobil bankacılığı kullanmıyorsanız Vakıfbank İnternet Bankacılığı sayfamızdan hesap açma anlatımını inceleyebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden verdiğiniz düzenli EFT ödemeleri (Kira, elektrik, su, doğalgaz vs) için kesilen tutar 3,50 TL‘dir. İnternet şubesi üzerinden geç EFT ödemesi için ise kesilen tutar 8 TL‘dir.

ATM üzerinde yapılan kartlı EFT işlemleri için kesilen tutar 15,00 TL‘dir. Vakıfbank müşteri hizmetleri üzerinden yapılan EFT’nin kesinti ücreti ise 55.00 TL gibi bir tutardır. Gördüğünüz gibi para göndermenin en karlı yolu yine internet şubesini kullanmaktadır. İnternet şubesi ile ne zaman gönderebilirim derdi yok. Gönderdiğiniz EFt mesai saatleri içerisinde hesaba aktarılır.

Vakıfbank eft ücretleri ATM 2019, vakıfbank eft saatleri, vakıfbank para gönderme saatleri, vakıfbank başka bankaya para gönderme
Vakıfbank eft ücretleri ATM 2019

Vakıfbank Resmi Tatillerde ve Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

Hafta Sonu Vakıfbank EFT Saatleri Var mı?

Vakıfbank veya bir diğer banka için hafta sonu EFT göndermek gibi bir durum söz konusu değildir. Hafta sonu göndermiş olduğunuz bir EFT, Pazartesi günü hesaba geçebilir.

Aynı banka içerisinden para gönderme yani havale işlemi yapmak için herhangi bir zaman kısıtı bulunmamaktadır. Lakin Elektronik Fon Transferi işlemleri sistemsel olarak otomatik yapılmamaktadır. A bankasından B bankasına göndermiş olduğunuz EFT işlemi merkez bankasına iletilmektedir. Merkez Bankası tarafından tamamen manuel olarak onaylandıktan sonra para hesaba geçer. Resmi tatillerde bunu onaylayan bir kişinin olmaması durumun da EFt işlemi de gerçekleşemez. Yani resmi tatillerde EFT işlemi gerçekleşemez.

Gönderdiğim EFT Gitmedi Ne Yapmalıyım?

Çok nadir bir durumda olsa bazen EFT’ler karşı tarafın hesabına ulaşamayabilir. Gönderim işlemi askıda kalabilir. Bunun için yukarıda belirttiğimiz vakıfbank müşteri hizmetleri sayfasına girip müşteri temsilcisine bağlanarak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Gönderdiğim EFT’yi Nasıl İptal Edebilirim?

Vakıfbank EFT Saatleri içerisinde yapılan işlemler 5 dakika içerisinde onaylandığı için para karşı tarafa ulaşmış olur. Bu durumda EFT’yi iptal ettirmeniz olanaksız görünüyor. Fakat mesai saatleri dışında ertesi gün için yapılan EFT’leri mobil bankacılık veya müşteri hizmetleri üzerinden iptal edebilirsiniz.

Vakıfbank EFT Saati Benzer Yazılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Dilek dedi ki:

    Banka şubesinden kocaeli den izmire eft ücreti ne kadar 975 tl yollarsak

    1. Gürkan Polat dedi ki:

      Dilet hanım buradaki Vakıfbank Sitesi üzerinden ücretleri görebilirsiniz.