Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Faizsiz Traktör Kredisi Veren Bankalar Var Mı? (Devlet Destekli Traktör Kredisi)

Faizsiz traktör kredisi veren bankalar var mı? Traktöre %50 hibe alabilir miyim? Devlet destekli traktör nasıl alınır? diye merek eden tüm çiftçilerimize soruların yanıtını yazımız içerisinde verdik. Ayrıca tüm bankaların verdiği traktör kredilerini faiz oranlarını karşılaştırmalı olarak sıraladık. Yazımızı okuyarak tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Traktör Kredisi Veren Bankalar 2018 (9 FARKLI BANKA)

Öncelikle yazımıza traktör kredisi veren bankaların listesiyle başlayacağız. Bankaların sunduğu vade seçeneklerini karşılaştırdıktan sonra  2018 traktör hibe desteği verilecek mi? Hibe desteği verilen tarım makinaları var mı? Varsa bunlar neler ve Traktör hibe desteği nasıl alınır? bunları sizlere aktaracağız.

Halkbank Traktör Kredisi Sıfır ve İkinci El

2. el ve sıfır km traktör alımları için finansman desteğini Halkbank traktör kredisi ile elde edebilirsiniz. 60 ay (5 yıl) vade ile istediğiniz marka ve model traktörü alabilirsiniz. Sıfır km traktörlerin fatura bedelinin %70′ için kredi verilirken 2. el traktör için kasko bedelinin yarısı karşılanmaktadır. Ayrıca alınacak 2. el traktörün en fazla 7 yaşında olması gerekmektedir. Faiz oranları müşteri özelinde değişkenlik gösterse de anlaşmalı markalardan yapacağınız traktör alımlarında sabit faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu krediyi yürür aksamlı tarım makineleri için kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank Traktör Kredisi (72 Ay Vade)

Çiftçilerimize yatırım kredileri başlığı altında kullandırılan traktör kredisi sıfır km alımlarda fatura bedelinin %75’ine kadar destek olmaktadır ve en fazla 72 ay taksit yapılabilir. İkinci el traktör alırken kasko bedelinin %60’ına kadar kredi imkanı sağlanmakta olup en fazla 48 ay vade yapılmaktadır. Ayrıca geri ödeme noktasında çiftçilerimize 3 ayda bir, 6 ayda bir ve senede bir ödeme fırsatı sunulmaktadır.

Akbank Sıfır KM ve 2. El Traktör Kredileri

Akbank traktör kredisi ile anlaşmalı markalardan yapacağınız traktör alımları için çok özel faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Sıfır km traktörler için fatura bedelinin tam %80‘i için kredi imkanı sağlanmaktadır. ikinci el traktörler içinse kasko bedelinin en fazla %60’ı karşılanmaktadır. Vade konusunda ayrım yapmayan Akbank en fazla 60 ay taksit yapmaktadır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi (8 Yaşına Kadar)

Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2019, ikinci el Faizsiz traktör kredisi veren bankalar hangileri
Ziraat Bankası Traktör Kredisi Ayrıntıları

Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası, çiftçilere verdiği düşük faizli çiftçi destek kredileri ile tarım sektörüne en büyük finansman desteği sağlamaktadır. Bu kapsamda 2. el ve sıfır km traktör alımı için de kredi imkanı sağlamaktadır. Alınacak olan traktörün fatura bedelinin %75’i için düşük faiz oranlarıyla kredi verilmektedir. İkinci el traktörler de ise kasko tutarının %75’ine kadar kredi desteği bulunmaktadır fakat traktörün 8 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Ayrıca ziraat bankasının anlaşmalı olduğu markalarla yapacağınız alım-satımlarda vade sonuna kadar sabit faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Yararlanabileceğiniz maksimum vade süresi ise 5 yıldır (60 aydır). Geri ödeme konusunda çiftçilerimize hasatta ödeme fırsatı sunulmaktadır. Daha detaylı bilgi için Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi sayfasına göz atabilirsiniz.

TEB Traktör Yenileme Kredileri

Traktörünü yenilemek isteyen çiftçilerimiz TEB traktör kredisinden faydalanabilir. Sıfır km ve ikinci el traktör kredisi veren banka maksimum 60 ay vade yapmaktadır. 3-6-12 ayda bir ödeme seçenekleri de sunan banka faiz oranları ve kredi oranı hakkında net bir rakam vermemektedir. Alınacak traktörün markası ve modeline göre kredi oranı değişebilir. Ayrıca çiftçilerimize özel faiz oranları sunulduğu için en doğru bilgiyi şubelere başvuru yaparak öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Traktör Kredisi

Traktör kredisi veren bankalar da bir diğeri de İş Bankasıdır. o km ve 2. el traktörlerde maksimum 48 ay vade imkanı bulunmaktadır. Traktörün marka ve modeline göre traktör kredisinin tutarı değişmektedir. Kredinin geri ödemesi nakit durumunuza göre belirlenebilir. Faiz oranları hakkında başvuru sırasında daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Şekerbank Traktör Kredisi

5 yaşını doldurmamış 2. el traktörler için Şekerbank traktör kredisi kullandırmaktadır. Kasko bedelinin %60 için maksimum 60 ay vade yapılmaktadır. o km traktörde ise fatura bedelinin %75’ine kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. En fazla 60 ay vade imkanı bulunan bu krediyi esnek ödeme seçenekleriyle kullanabilirsiniz. (bknz: Şekerbank)

Denizbank Traktör Kredisi

Traktörünü Denizbank ile yenilemek isteyenler için cazip fırsatlar sunulmaktadır. Düşük faiz oranlarıyla o km ve ikinci el traktör kredisi alabilirsiniz. Alacağınız traktör fiyatının en fazla %75‘i için kredi alabilir ve 60 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Geri ödeme konusunda çiftçilerimizden yana olan Denizbank esnek ve ertelemeli taksit avantajı sunmaktadır. Bankanın tüm tekliflerini görmek için Denizbank Çiftçi Kredisi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Garanti Bankası Traktör Kredisi

Garanti bankasından kredi çekmek isteyen çiftçilerimiz 60 aya kadar istediği traktör için kredi alabilir. 0 km ve 2. el traktör fiyatının %70’ine kadar kredi çekebilirsiniz. Ayrıca uygun faiz oranları ve esnek vade seçenekleriyle traktörünü yenilemek isteyen çiftçilerimize güzel fırsatlar sunulmaktadır. 2. el alımlarda sadece 3 yaşını doldurmamış traktörlere kredi çekmek için başvuru yapabilirsiniz.

Traktör Kredisi Hesaplama Tablosu (KARŞILAŞTIRMALI)

BankalarVadeKredi TutarıTaksitToplam Ödeme
İş Bankası48100.000 TL3.870 TL185.787 TL
Garanti Bankası48100.000 TL3.914 TL187.874 TL
Halkbank48100.000 TL3.531 TL169.495 TL
TEB48100.000 TL3.975 TL190.815 TL
Ziraat Bankası48100.000 TL3.286 TL157.765 TL
Şekerbank48100.000 TL3.784 TL181.646 TL
Akbank48100.000 TL3.896 TL187.039 TL
QNB Finansbank48100.000 TL3.724 TL178.774 TL
Denizbank48100.000 TL3.556 TL170.691 TL

Yukarıda 100.000 TL tutar üzerinden traktör kredisi hesaplama tablosunu ve bankaların karşılaştırmasını bulabilirsiniz. Tabloda belirtilen faiz oranları güncel değerler üzerinden hesaplanmış olup ilerleyen dönemler için değişiklik gösterebilir. Bu yüzden en sağlıklı bilgiyi başvuru yapacağınız bankadan alabilirsiniz. Ayrıca yukarıda saydığımız tüm bankalar teminat olarak bir takım şeyler istemektedir ve peşinatsız traktör kredisi vermemektedir.

Devlet Destekli Traktör Hibesi Alınabilir Mi? (Güncel)

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı geçmiş dönemlerde TKDK ve IPARD programları kapsamında traktör hibe desteği vermiştir. Fakat 2018 yılında hazırlanan bir traktör desteği veya hibe paketi bulunmamaktadır. Bu yüzden traktöre %50 hibe alabilir miyim? veya 2018 traktör hibe desteği verilecek mi ? sorusunun cevabı maalesef ki HAYIR! Yani devlet destekli traktörler 2018 yılında verilmemektedir. Fakat bu 2019 veya ilerleyen yıllarda verilmeyeceği anlamına gelmez. Bu konuda TKDK ve Tarım Bakanlığı resmi web sayfalarındaki duyurular bölümünden traktör hibe desteği sorgulama yaparak güncel hibe ve destek programlarını takip edebilirsiniz. Aşağıda TKDK resmi web sitesinden alınan görselde traktör hibesi verilmediği belirtilmiştir.

Devlet destekli traktör alabilir miyim? Traktöre yüzde 50 hibe 2018 2019, traktör kredisi çekmek istiyorum
Devlet destekli traktör alabilir miyim? Faizsiz Traktör Kredisi Alabilir Miyim?

İlginizi Çekebilir: Devlet Destekli Sera Kurma Hibesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Faizsiz Traktör Kredisi Alabilir Miyim?

Direkt olarak faizsiz traktör kredisi veren banka bulunmamaktadır. Fakat, devlet destekli bir proje kapsamında hibe veya teşvik almaya hak kazandıysanız bankaların vermiş olduğu faizsiz krediler bulunmaktadır. TKDK ve IPARD programlarına kayıtlı bir projeniz varsa alacağınız traktörü projeye dahil ederek faizsiz kredi kullanabilirsiniz. Buna ek olarak Ziraat Bankasının genç çiftçi 30 bin TL hibesi kapsamında alınacak hibe tutarının 3 katına kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca KOSGEB destekli çiftçi projeleri için %25 ile %75 arasında değişen oranlarda faiz indirimi için hibe verilmektedir. Hide desteği için Genç Çiftçi Hibe sayfasına geçebilirsiniz.

Tüm bunların dışında Tarım Kredi Kooperatifleri de çiftçilerimiz için yıllık faiz oranı %8 ile %10 arasında değişen neredeyse faizsiz traktör kredileri vermektedir. Tarım Kooperatiflerinden alacağınız kredilerin tutarı 250 bin TL il 500 bin TL arasında değişmektedir. Diğer tarım makinalarına hibe desteği 2018 yılı içerisinde verilmemiştir ama söz konusu makineleri almak için yukarıda anlattığımız yollara başvurabilirsiniz. Devlet destekli geri ödemesiz traktör kredi desteği ve traktör kredisi veren bankaları sizlere anlatmaya çalıştık. Kredi çekmek için bankaların resmi web sitelerine girmeniz veya şubeye gitmenizi öneriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.