Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

TEB Pos Destek Hattı (İletişim Numarası ve Çözümler)

TEB Pos destek hattı iletişim numarasını (0216 635 65 12) arayarak aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayırca yazımızın devamında yaşanan soruların çözümüne yönelik br takım yollardan da bahsettik. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeden önce okumanızı tavsiye ederiz.

 1. POS arıza destekler ve yeni rulo talepleri
 2. POS hesabı ve mutabakat sorunları ve çözümleri
 3. POS provizyon işlemleri
 4. Sanal POS işlemleri
 5. POS işlemlerine dair diğer işlemler ve uygulamalar

SMS ile TEB Pos Desteği Alınabilecek İşlemler

 1. TEB Pos başvurusunu SMS ile yapabilirsiniz. Yapmanız gereken işlem POS yazıp 4663’e mesaj göndermektir. Başvuru için gönderilen SMS’in ait olduğu cep telefonu vasıtası ile üye işyeri ile kısa süre içerisinde iletişime geçilmektedir.
 2. SMS ile rulo talebinde bulunmak için telefonunuzun SMS bölümüne [RULO] [UYE ISYERI NO] ya da  [UYE ISYERI NO] [RULO] yazıp yine 4663’e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.
 3. SMS arıza bildirimini saniyeler içerisine bankaya iletebilirsiniz. [ARIZA] [UYE ISYERI NO] yazıp 4663’e mesaj göndermeniz halinde banka teknik ekibi en kısa süre içerisinde pos cihazınız ile ilgilenecektir.

TEB Pos Destek Hattı Sıksa Sorulanlar

TEB Pos Destek Telefon Numarası 2019, teb pos destek direk bağlanma numarası
Teb Pos Cihazı İçin SSS
 • POS Kullanımı Hakkında Bilgileri Nereden Öğrenebilirim?: POS ve yazar kasa kullanımı hakkındaki detaylı bilgilere buradaki pos kullanım kılavuzu üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Cihazım Arızalandığında Ne Yapmalıyım?: Arızanın oluştuğu aksamaya göre ilk müdahale olarak, internet bağlantınızı veya cihazın elektrik alıp almadığını kontrol etmenizi öneririz. Sorun hala devam ediyorsa TEB pos destek hattı ile iletişim kurmanızı öneririz.
 • TEB Pos Cihazı Hangi Kartlar İçin Geçerlidir?: Visa, Mastercard, Amex, Unionpay ve Troy amblemi bulunan bütün kartlarda geçerlidir.
 • Slipler Ne Kadar Saklanmalı?: Slipler en az 10 yıl süre boyunca saklanmalıdır. Kuru, karanlık ve serin bir ortamda muhafaza edilmesini önermekteyiz.
 • KOD 10 Mesajı Nedir?: İşyeri sahibinin herhangi şüpheli kart işlemleri durumunda bankaya gizlilik ve hızlılıkla bildirimde bulunduğu bir sistemdir. “Ürün Güvenliği Birimi” departmanını arayarak “Kod 10 Mesajım var” demeniz yeterlidir. Akabinde banka gerekli işlemleri gerçekleştirecektir.

Günsonu İşlemleri İle İlgili Kullanım Rehberi

 • Günsonu Yapmak Zorunlu Mu?: Pos cihazında işlem yaptığınız her günün sonunda gün sonu raporu almalısınız. Zira gün sonu raporu alınmayan işyerleri işlemlerinin hesaba geçmesi konusunda çeşitli gecikmeler yaşayabilmektedirler.
 • TEB Pos Cihazında Günsonu Nasıl Alını?: Pos makinesi üzerinde bulunan 3 numaralı tuşa basarak “Günsonu” menüsüne giriş yapınız. Akabinde “GÜNSONU İŞLEMİNE DEVAM?” mesajı ile uyarı yapılmaktadır. Onayladıktan sonra işyerinize ait şifrenizi girerek işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Otomatik Günsonu Alabilir Miyim?: TEB Pos cihazı ile belirlediğiniz bir saatte otomatik günsonu raporu alabilirsiniz. Bu işlem için banka ile TEB Pos destek ile iletişime geçerek günsonu raporu için bir saat belirlersiniz. Otomatik günsonu raporu alınabilmesi için gün içerisinde Pos cihazından işlem yapılmış olması, elektrik veya internet bağlantısının olması yeterlidir. Otomatik günsonu raporunun saatini değiştirmek için yukarıda vermiş olduğumuz müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

TEb Pos destek hattı ile alakalı sorularınız veya görüşleriniz için yazımızın başında vermiş olduğumuz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bir önceki yazımızda TEB Esnaf Kredisi kampanyasına ait detayları paylaştık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.