Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

TEB Kredili Mevduat Hesabı (KMH Hesaplama ve Faiz Oranı)

TEB kredili mevduat hesabı yani ek hesap, bankanın sadece kendi müşterileri için sunduğu bir kredili hesaptır. Bankanın KMH hesapları ile alakı bütün detaylara; başvuru, faiz oranları ve hesaplama gibi detaylara bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Vadesiz TL hesabınızda para bulunmasa bile yapmanız gereken ödemeler veya nakit ihtiyaçları için TEB ek hesabı kullanabilirsiniz. Başvuru için belirli şartlar ve gerekli belgeler bulunmaktadır. Başvuru için istenen belgeler;

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgeleri
  • Ücretli çalışan kişilerden maş bordrosu veya imzalı şirket yazısı istenmektedir.
  • Serbest meslek mensupları için Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi ve son 3 yıla ait bilanço istenmektedir.

Banka tarafınsan yapılan istihbarat soruşturması sonucunda gerekli görüldüğü takdirde ek teminatlar veya kefil de istenmektedir. Kefil istenmesi durumunda yukarıda belgeleri kefilin de

TEB Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı ve Hesaplama

TCMB’nin 1 Temmuz 2019 tarihi itibari ile belirmiş olduğu ek hesap faiz oranları en fazla %2,0 olmaktadır. Buna ek olarak gecikme faizi de en fazla %2,40 olmaktadır. Merkez Bankası tebliğine göre hiçbir banka bu faiz oranlarının üzerinde faiz uygulayamaz. TEB KMH faiz oranı da %2,0 olmakta ve hesap ekstre masrafı 2,16 TL olmaktadır. Hesaba ait ekstre bilgilendirmeleri mail adresinize ücretsiz olarak gönderilmektedir. Kaynak hesap kullanan kişiler kullandıkları gün kadar faiz ödemesi yaparlar.

TEB Ek Hesap Hesaplama Tablosu

Kullanılan TutarVadeToplam Ödeme
500 TL30 Gün510,20 TL
750 TL30 Gün765,30 TL
1.000 TL30 Gün1.020,40 TL
1.250 TL30 Gün1.275,50 TL
1.500 TL30 Gün1.530,60 TL
2.0000 TL30 Gün2.040,80 TL
3.000 TL30 Gün3.061,20 TL
4.000 TL30 Gün4.081,60 TL
5.0000 TL30 Gün5.102,00 TL
10.000 TL30 Gün10.204,00 TL

Ek hesap hesaplama işlemleri günlük olarak yapılmaktadır. Faiz oranları günlük olarak işlemektedir. Eksi de bulunan KMH hesabınıza para girişi yapıldığı anda eksi hesabınızdan bakiyeniz silinmektedir. Kredili mevduat hesabınızdan çektiğiniz parayı 24 saat içerisinde hesaba tekrar yatırdığınız da 1 günlük faiz işlemiş olmaktadır. Belirli bir gün belirtmediğiniz sürece KMH hesabınıza ait faizler ayın sonunda hesaplanmaktadır.

TEB Kredili Mevduat Hesabı Açma İşlemi

TEB ek hesap başvurusu için banka şubesine yukarıda belirttiğimiz başvuru evrakları ile müracaat edebilirsiniz. Banka müşterisi olan veya olmayan kişiler yine TEB internet bankacılığı üzerinden de başvurularını yapabilirler. Ek hesap başvurusu gönderildikten sonra başvurunuz değerlendirmeye alınarak kısa süre içerisinde dönüş sağlanmaktadır.

TEB Kredisi Mevduat Hesabı İle Hangi İşlemler Yapılabilir?

  • Nakit ihtiyaçlarınızda günlük para çekme işlemi yapabilirsiniz.
  • EFT Saatleri içerisinde para gönderme işlemi yapabilirsiniz.
  • Bankalara olan kredi, kredi kartı veya diğer ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Aylık ödenmesi gereken fatura, taksit vs gibi ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ayrıa Kaynak Hesap ile e-ticaret siteleri üzerinden de alışveriş yapabilirsiniz.

TEB Ek Hesap Mı, İhtiyaç Kredisi Mi Daha Avantajlı?

TEB kredili mevduat hesabı kısa vadedeki ihtiyaçlar için düşünülmüş ve bankanın belirlediği limitlerde sunulmaktadır. Aylık gelirinize göre KMH hesabınıza ait limit de bir o kadar fazla olabilmektedir. Fakat ihtiyaç kredileri daha çok yüksek tutarlar için kullanılmaktadır. Kısa vade de yüksek tutar ihtiyacı için TEB pratik kredi kampanyası düşünülebilir. SMS ile başvuru yapılan bu kredinin üst limiti 12.500 TL olmakla beraber vadesi de 60 aya kadar çıkabilmektedir. Fakat ihtiyaç kredilerinde faiz oranları, ek hesaplara nazaran yüksek olabilmektedir. Bankanın ihtiyaç kredilerine TEB İhtiyaç Kredisi sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: TEB kredi kartı ile nakit avans çekme detaylarına ulaşmak için TEB Kredi Kartı Başvurusu sayfasına gidebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.