Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

TEB Esnaf Kredisi (Faiz Oranları, Hesaplama ve Başvuru)

TEB Esnaf Kredisi Çeşitleri 2019

TEB esnaf kredisi, işletmelere ve esnaflarımıza nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri özel destek paketleri sunmaktadır. Bunların başında ise esnaflarımızın anlık ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilecekleri TEB nakdi esnaf kredileri gelmektedir. TEB esnafa nefes aldıran kredilerle işletmelerin gelecek kaygılarını ortadan kaldırmaktadır. TEB nakdi esnaf kredilerini, başvurusu şartları, gerekli belgeleri ve tüm avantajları ile aşağıda bulabilirsiniz.

TEB Taksitli Ticari Kredi (Paran Olunca Öde!)

TEB, esnaf ve işletmelere özel olarak geliştirdiği düşük faiz oranlı ticari kredi paketleriyle esnaflarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Her türlü ihtiyacınız için fatura ibraz etmeden TEB ticari kredi başvurusu yapabilirsiniz. Aylık eşit taksitlerle ödeyebileceğiniz TEB esnaf kredisini, istediğiniz takdirde nakit durumunuza göre esnek vadelerle geri ödeyebilirsiniz. En fazla 48 ay vade ile alabileceğiniz taksitli TEB ticari kredisini TL veya dövize endeksli olarak da kullanabilirsiniz.

TEB İş Yeri Yenileme Kredisi 

İş yerlerini yenilemek isteyen esnaflarımız, kefilsiz TEB esnaf kredileri ile iş yeri tadilat masraflarına kolaylıkla finansman kaynağı bulabilirler. TEB iş yeri yenileme kredisi ile;

 • 36 aya varan taksit imkanlarında faydalanabilirsiniz.
 • Aylık eşit taksitlerle veya nakit durumunuza göre değişen vade seçenekleriyle geri ödeme yapabilirsiniz.
 • TEB esnaf kredisini TL yada dövize endeksleyerek çekebilirsiniz.

Ayrıca diğer taksitli esnaf kredilerine oranla çok düşük faiz oranlı TEB esnaf kredisi ile iş yerinizi rahatça yenileyebilirsiniz. TEB esnaf kredisine başvuru yaparken tadilat için kullanacağınız malzemelerin faturasını göstermeniz istenmektedir. Daha cazip fırsatlarla iş yerinizi yenilemek için Faizsiz Halkbank Esnaf Kredisini veya Esnaf Kefalet Kredisi sayfasından yıllık %4 faizle esnaf kredisi alma yazılarımızı inceleyiniz.

TEB Süper Hesap (Nakit Sıkıntısı Çekmek Yok!)

KOBİ’ler için geliştirilen bu kredili ticari hesap ile kısa süreli nakit ihtiyaçlarınız için anında finansman kaynağı oluşturabilirsiniz. Ödemeniz gereken SSK pirim borçları, vergi borçları, maaş ve faturalarınızı hesabınızda para olmadığı zaman TEB Süper Hesap ile ödeyebilirsiniz. Diğer kredili mevduat hesaplarından daha fazla finansman kaynağı sağlayan TEB Süper Hesap ile;

 • Herhangi bir şubeden talimat vermeden ödemelerinizi anında yapabilirsiniz.
 • Hesabınızda para olmadığı durumlarda bile tüm ATM’lerden 7/24 nakit para çekebilirsiniz.
 • TEB internet ve telefon şubelerinden 7/24 işlem yapabilirsiniz.

TEB Spot Esnaf Kredileri (Vadeyi Sen Belirle!)

TEB Ticari Krediler içerisinde esnaflarımız için sabit faiz oranlı spot kredi hizmeti de vermektedir. Esnaflarımız faiz oranlarını, kredi başvurusu yaptığı tarihte belirleyip vade sonuna kadar sabit olarak kullanabilirler. Yani krediyi kullanacağınız tarihte yapacağınız TEB esnaf kredisi hesaplaması sonucunda ödeyeceğiniz tutar, vade sonunda ödeyeceğiniz tutar aynı olacaktır. Değişen faiz oranlarından etkilenmeyecektir. Kullanılan kredinin anapara ve faiz ödemeleri ise vade sonunda tahsil edilmektedir. TEB spot esnaf kredisinin en dikkat çeken özelliği ise vade seçeneklerinin aylık, haftalık ve günlük olarak belirlenebilir olmasıdır. İstediğiniz vade seçeneğiniz seçerek TEB esnaf kredisi başvuru yapabilirsiniz. Düşük faizli spot krediler veren Ziraat Bankası Esnaf Kredisi yazımıza da göz atabilirsiniz.

TEB İş Yeri Alma Kredisi 2019

Yeni iş yeri almak isteyen esnaflarımıza destek olan TEB, düşük faiz oranlı esnaf kredileri vermektedir. TL yada YP (Yabancı Para) endeksli alabileceğiniz bu kredi ile yeni iş yerinizi rahatlıkla alabilirsiniz. Nakit durumunuza göre 3 ay ertelemeli TEB esnaf kredisi özel avantaj fırsatlarıyla esnaflarımızı beklemektedir. Ayrıca TEB, esnaflarımıza çok uzun vadelerle ticari kredi başvurusu yapma imkanı da sağlamaktadır.

TEB KOSGEB Destekli Krediler 

TEB, KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan küçük ve orta ölçekli esnaflarımıza kredi faiz desteği sağlamaktadır. KOSGEB’den kredi faiz desteği almaya hak kazanan esnaflarımız 300.000 TL’ye kadar kredi desteği alabilirler. Kredi vadesi 48 ay ile sınırlıdır. Bu kredi desteğini almak için nelerin gerekli olduğunu KOSGEB resmi web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Diğer bankaların verdiği esnaf kredilerine ait faiz oranları, hesaplama ve başvuru şartlarına ulaşmak için Esnaf Kredisi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

 TEB Ticari Yatırım Kredisi

 • Yatırım Kredisi: Esnaflarımızın 1 yıla kadar ödemesiz olarak alabildikleri finansman desteğidir. Yapacakları yeni yatırımlar için 75.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. En fazla 36 ay vade imkanı sunulmaktadır.
 • İlk Adım Kredisi: Yeni kuracağınız işletme ihtiyaçları için en fazla 50.000 TL kredi imkanı sağlanmaktadır. Yapacağınız tüm harcamaların fatura bedelinin %90’ı hesaplama yapılarak TEB esnaf kredisi ile karşılanır. Kredi vadesi 12 ay ile sınırlıdır.
 • Faizsiz Kaynak Hesap: Devlet kurumlarından hibe veya destek almaya hak kazanmış esnaflarımız için 10.000 TL’ye kadar ilk ay faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır. İlk aydan sonra bankanın belirlediği faiz oranı ile borçlandırılırsınız.
 • Kaynak Hesap Kredisi: Esnaflarımızın günlük ihtiyaçlarını gidermek için kullanabilecekleri 10.000 TL’lik kredilerdir.
 • Eş Finansman Kredisi: Devlet kurumlarından hibe veya kredi desteği alan vatandaşlarımız için proje bedelinin %55’ine kadar verilen kredilerdir. En fazla 150.000 TL olarak kullandırılan bu kredi 12 aya kadar vadelendirilebilir.
 • Teminat Mektubu: Bayilik almak isteyen girişimciler için 100.000 TL’ye kadar finansman desteği sunan kredilerdir. Bu kredi desteği de en fazla 12 ay vade seçeneği sunmaktadır. Ayrıca 10.000 TL limitli şirket kredi kartı imkanından da faydalanabilirsiniz.
 • Esnaflarımıza birçok kredi imkanı sunan İş Bankası Esnaf Kredileri yazımıza da göz atmanızı öneririz.

12 farklı TEB esnaf ve KOBİ kredisi hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. necip bilik dedi ki:

  Iyı calısmalar sayın TEB peroneli ben 1.5 yıllık esnafım ve naklıye sirketim ve K belgem var yurtici kargoda 5 yılsozlesmelı arac sahibiyim ve isimi buyutmek istiyorum ama ipotek ve teminat durumum yok ama işim iyi ve bundan dolayı bir araç daha almak istiyorum fakat yuklu peşinatım yok ben bu şartlar altında ticari araç kredisi çekebilirmiyim ?

 2. adem dedi ki:

  esnaflara 0,98 faiz oranıyla kredimi veriliyor

 3. murat kaya dedi ki:

  iyi çalışmalar benim işletmem kobi 18 yıllık bir işletme kosgeb kredimin yarısını ödedim.firmam için yeni kredi çekebilirmiyim.(kredi puanım yüksek)

 4. Önder demirel dedi ki:

  Kobi Kredisi kullanmak istiyorum