Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

TEB EFT Saatleri ve Ücretleri – 2020 Güncel Bilgiler

TEB EFT saati 2020 güncel bilgilerini yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca bankanın EFT ücretlerini de incelemenizde fayda var. Çünkü EFT ücretleri bankalar arası transferde en çok farklılık gösteren husustur. Şimdi bankanın hem EFT saatlerini hemde ücretlerini bir bir açıklayacağız.

TEB ile Hafta Sonu EFT Yapabilir Miyim?

Bankalar hafta sonu için EFT işlemi uygulamamaktadır. Aynı bankada bulunan iki hesap arasındaki havale işlemi için otomatik sistem kullanılmaktadır. EFT işlemi Merkez Bankası onayı ile yapıldığı için hafta içine ertelenmektedir. Yani hafta sonu yaptığınız bir EFT pazartesi günü hesaba aktarılır. Ayrıca bütün bankaların saatleri için EFT Saatleri sayfasına gidiniz.

TEB EFT Saati 2020 Güncel

EFT işleminizi haftanın her günü TEB İnternet Şubesi, 0850 200 0 666 numaralı TEB Telefon Şubesi üzerinden veya hafta içi TEB’in banka şubeleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Fakat EFT’nin karşı tarafa iletilmesi için hafta içi 09:00-17:15 saatleri arasında yapılması gerekir. İnternet şubesi ve müşteri hizmetleri üzerinden yapılan para gönderimleri ertesi güne sarktığı zaman biraz daha fazla ücret kesilmektedir.

TEB EFT Ücretleri

Para gönderme yoluna göre EFT ücretleri değişiklik göstermektedir. Bu sebeple vereceğimiz EFT ücretleri ile alakalı olarak en uygun olanını seçmenizi öneriyoruz.

 • Hesaptan yapılan EFT işlemleri için en az 54 TL, en fazla 475 TL komisyon,
 • İsme gönderilen EFT’nin kasadan çekilmesi halinde en az 54 TL, en fazla 410 TL komisyon,
 • Kasadan EFT işlemlerinde en az 65 TL, en fazla 680 TL komisyon,
 • BKM Express aracılığıyla banka ya da kredi kartı ile yapılan EFT işlemlerinde %3 komisyon,
 • TEB telefon şubesi, TEB Yıldız Hattı veya TEB Özel Hattı aracılığıyla yapılan EFT işlemlerinde 10 TL komisyon kesilir. 

İnternet ve Mobil Bankacılık EFT Ücretleri

TEB EFT saati kapsamında şube üzerinden mesai saatleri içinde yapılsa da internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden günün her saatinde yapılabilmektedir. Fakat gönderdiğiniz para mesai saatleri içerisinde hesaba aktarılmaktadır.

 • İnternet şubesi EFT gönderme ücreti 5,4 TL
 • İnternet şubesi üzerinden yapılan GEÇ EFT talimatına ait ücret 7,5 TL
 • Havale işlemi için alınan ücret ise 2,5 TL‘dir.

TEB Bankamatik EFT Ücretleri

Türk Ekonomi Bankası ATM cihazları aracılığıyla yapılan EFT işlemlerinde uygulanan kesintiler, işlemin türüne göre değişiklik gösterir. 

 • ATM aracılığıyla hesaba yapılacak EFT ücreti 12 TL‘dir. 
 • TEB bankamatiklerinden yapılan geç EFT işlemlerinde 22 TL komisyon ücreti kesilir. 
 • ATM’den başka bankaya ait kredi kartına yapılan EFT işlemlerinde 12 TL ücret alınır.
 • Şans oyunu ödemelerinde 2 TL ücret kesilir. 

TEB’de Neden Hafta Sonu EFT Yapılamıyor?

EFT işlemlerinin yalnızca iş günlerinde ve mesai saatleri içerisinde yapılması TEB’e özel bir durum değildir. Türkiye’de hizmet veren bütün bankalar, EFT yoluyla yapılan para transferlerini iş günlerinde ve mesai saatleri içerisinde gerçekleştirir.

Bankalar arası para transfer işlemlerinde, bir bankadan çıkan para alıcı bankaya yalnızca mesai saatleri içerisinde ulaşır. Dolayısıyla gece saatlerinde göndermiş olduğunuz para, kendi bankanızdan çıksa bile aracı bankada beklemeye devam edecek ve EFT saatleri olarak da bilinen mesai saatleri içerisinde alıcı bankadaki hesaba ulaşacaktır. Eğer aksi bir talep yoksa yapılan EFT genelde sabah 09.05 civarında alıcı kişi ya da kurumun banka hesabına geçmiş olur. 

TEB EFT Saatleri Benzer Yazılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.