Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

PTT Tarım Kart Başvurusu (Tarım Kredi Kartı Nasıl Alınır?)

PTT Tarım Kart; yaklaşık olarak 550 bin kooperatif üyesi çiftçimize verilmesi planlanmaktadır. Haberimizde PTT tarım kart başvurusu ve tarım kart alma şartlarını detaylı bir şekilde anlattık.

PTT Tarım Kart almak isteyen çiftçilerimiz için uzun bir araştırma sonucunda bütün soruların cevabını vermeyi amaçladık. Buna ek olarak diğer devlet bankalarının ve özel bankaların sunmuş olduğu tarım kart kampanyalarını da yazımızın devamına ekledik. Bu sayede kartlar arasında bir karşılaştırma yaparak en iyi kartı bulabilmenize yardımcı olmayı hedefliyoruz. PTT tarım kart ve diğer bankalara ait tarım kart başvurularında aranan bazı şartları ve gerekli belgelere değinelim.

PTT Tarım Kart ve Diğer Çiftçi Kartlarına Ait Ortak Şartlar:

  • Öncelikle PTT’nin sunmuş olduğu tarım kart ve diğer çiftçi kartlarına sahip olmak için çiftçi kayıt sistemine üye olmalısınız. Zira Başvuru için ÇKS belgesiz istenmektedir.
  • PTT tarım kart almak için kooperatif ortağı olmanız gerekmektedir.
  • Başvuru için nüfus cüzdanınız ile PTT şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır.
  • Ayrıca başvuru belgeleri için; kart başvuru formu ve nüfus cüzdanı fotokopisi gibi evraklarda istenebilir.

PTT Tarım Kart Başvuru Müracaatı Nereye Yapılıyor?

Çiftçilerimiz için yıllık yaklaşık olarak 2,5 milyar TL nakdi kredi ve 6 milyar TL de gayri nakdi(Menkul veya gayrimenkul rehni karşılığında) kredi verilecektir. Tarım kredi ortaklığı ile gerçekleştirilen ve bu karta başvuruyu PTT şubeleri üzerinden yapabilirsiniz. Çiftçilik yapan vatandaşlarımızın bütün tarım giderlerini(Gübre, mazot, mazot vs.) bu kart ile anında yapabileceklerdir. Ayrıca PTTkart kullanan kooperatif üyesi çiftçilerimizin PTT bankamatikleri üzerinden yaptıkları işlemlerden hiç bir ücret alınmayacaktır.

PTTKart Nedir ve Nasıl Alınır?

PTTKart Nasıl Alınır ve Başvuru Detayları, PTT tarım kart başvurusu, tarım kart nasıl alınır
PTTKart Nasıl Alınır ve Başvuru Detayları

PTTKart sahibi olmak isteyen kooperatif üyelerinin PTT şubelerine giderek Posta Çeki Hesabı açtırmaları gerekmektedir. Ayrıca PTTKart için herhangi bir aidat ücreti veya ücret alınmamaktadır. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde online ödeme kolaylığı ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer Bankalara Ait Tarım Kart Özellikleri (Önemli)

Yukarıda PTT tarım kart için duyurulan detaylara yer verdik. Şimdi ise devlet bankalarının ve özel bankaların sunduğu avantajlı tarım kartların özelliklerini sıralayacağız.

  • Denizbank Üretici Kart: Hasat döneminde ödemeli olarak verilmektedir. Ayrıca 6 aya kadar faizsiz dönem avantajı sunulmaktadır.
  • Ziraat Bankası BankKart Başak: Hem hesap kartı hem tarım kredi kartı olarak kullanabileceğiniz özelliktedir. TMO ve destekleme ödemelerinizi bu kart ile kontrol edebilirsiniz.
  • Vakıfbank TarımKart: Çiftçi kartınıza tanımlanmış limitiniz dahilinde bütün bankaların ATM’leri üzerinden para çekebilirsiniz. Ayrıca harcamalarınıza ait ödemeleri hasat dönemine erteleyebilirsiniz.
  • Şekerbank Hasat Kart: Kartınıza ait borç ödemelerinizi hasat dönemine erteleyebilir veya ara ödeme ile kart borcunuzu dilediğiniz an kapatabilirsiniz.
  • Diğer bankaların avantajlı tarım kart özelliklerine ulaşmak için Tarım Kredi Kartı Veren Bankalar sayfasına gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Güncel çiftçi ve tarım kredilerine ait detaylara ulaşmak için Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi veya Denizbank Çiftçi Kredisi bölümüne geçebilirsiniz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan PTT Tarım Kart Açıklaması

Bakan Turhan, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ve PTT arasında yapılan anlaşmanın imza töreninde katılarak PTT Tarım Kart ve PTT hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.

Sonu geldiği söylenen PTT’nin, adeta küllerinden yeniden doğarak dünyanın en büyük markalarından biri haline dönüştüğüne ve çağın gelişmelerine ayak uydurduğuna dikkati çeken Turhan, “Artık PTTCell’siz, PTT Bank’sız, PTT Kargo’suz, PTT Matiksiz bir Türkiye düşünmek mümkün değil. 438 kurumun 596 çeşit iş ve işlemini artık PTT yapıyor. Türkiye’nin köyünde, kasabasında, bucağında tam tamına 5 bin 21 işyeriyle vatandaşımıza hizmet veriyor. Şu anda ülkemizde bin 309 yerleşim yerinde sadece PTT bankacılık hizmeti veriyor ve 174 yerde PTTMatik dışında hiçbir bankamatik bulunmuyor.” diye konuştu. http://www.uab.gov.tr/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.