Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Prefinansman Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler, Kimlere Veriliyor

Prefinansman, ihracat yapan veya bu konular ile ilgilenen ticari ve kurumsal firmalar için oluşturulmuş, ürünlerin alımlarında ve satımlarında yardımcı olan ve kazanç sağlamaya yönelik çalışmalar için ön ayak olan durumlara denilmektedir. Oldukça düşük ve uygun faiz oranları ile kredi imkânı sağlanmaktadır. En fazla 18 ay vade ile şirketlerin isteklerine sunulmaktadır. Prefinansman avans gibi görülebilmektedir. Yurt dışında şirketlere sunulduğundan dolayı vade oranı ve faizleri düşüktür. Bu nedenle kullanılması ve tercih edilmesi kişiler için oldukça mantıklı olmaktadır.

Bu kredi genellikle ödeme alınıncaya kadar yani ihracatlar tamamlanana kadar kullanılmaktadır. Bu süre zarfında 18 ay süre verilmektedir. Miktar ise şirketlerin isteğine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. İhracatlar ve işler tamamlandıktan sonra kredinin vadesi geçirilmemeli ve en kısa sürede ödenmelidir. Bu şekilde olduğunda krediyi kullanan her iki tarafta karlı çıkabilmekte ve bir sonraki kredi ihtiyaçları için daha olumlu sonuç almaları mümkün olmaktadır. Bankaların ön ayak olduğu bu sistem oldukça uzun zamandır ticari ve kurumsal şirketler tarafından kullanılmaktadır.

Prefinansman Kredileri Nelerdir?

Prefinansman kredileri yurt dışından sağlanmaktadır. Bu krediler yurt dışından kaynak bulan şirketler ve firmalar için geçerli olmaktadır. Bunların kurumsal veya ticari olma zorunlulukları vardır. Türkiye içerisinde ki bankalar dışarıdan sağlanan bu krediye aracılık ederek kişiyi yönlendirmekte ve garanti sağlamaktadır. Bu konu ile alakalı olarak krediler için sadece firmalara teklif verilmektedir. Yurtdışı kaynağı bulan firmalar, isteklerini gerçekleştirmek için yurt içi bankalar ile iletişime geçmelidir. Bu şekilde isteğine göre garantili veya garanti verilmeksizin istenilen kredi yurt içi bankalardan da çekilebilmekte ve kullanılabilmektedir. Prefinansman kredisi veren bankalar şunlardır;

  • Akbank
  • İNG Bank
  • Garanti Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Alternatif Bank
  • TurkishBank
  • Vakıfbank
  • Aktifbank

Prefinansman Kredileri En Fazla Kaç Ay Olur?

Prefinansman kredileri yurt dışı kaynaklı olduğundan vade ve faiz oranları yurt içi bankalarına oranla daha düşüktür. Farklı para birimleri ile alışverişin yapılması da bu durumda etkilidir. Bu nedenden dolayı vade oranı da, kullanılan kredi miktarı fark etmeksizin 18 ay ile sınırlandırılmıştır. Firmaların bu vade oranına uygun olarak ödeme yapmaları, sorun olmaması ve kazanç sağlanması açısından oldukça önemlidir. Ödemelerin geciktirilmesi kişinin banka ile sorun yaşamasına ve bu noktada ileri ki zamanlarda, kullanacağı prefinansman kredileri için olumsuz yanıt almasına neden olur. Konu hakkındaki görüş veya sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlerle paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.