Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Numarası 444 – Direk Bağlanma [EN HIZLI]

Kuveyt Türk adlı katılım bankasının müşterisi olan vatandaşlar, yaşadıkları herhangi bir problemle ilgili ya da hizmet almak istedikleri bir alanda Kuveyt Türk müşteri hizmetlerine hızlı bir şekilde bağlanmak için bazı ufak detayları bilmelidir. Kuveyt Türk müşteri hizmetleri direk bağlanma işlemi için hangi tuşlara basılması gerektiği bilinirse telesekreterin konuştuğu menüde dakikalarca vakit kaybetmeye gerek kalmaz. Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra diğer işlemler için de belirlenen kısayollar sayesinde sadece müşteri temsilcisine bağlanırken değil, başka işlemlerde de hızlı hareket etmek mümkündür.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk 444 ve 0850 olmak üzere iki farklı çağrı merkezi hattından hizmet verir. Bu iki Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarası aracılığıyla da aynı işlemler yapılır. Dolayısıyla hangisini aradığınız önemli değildir.

Kuveyt Türk 444-0-123 ya da 0850-251-0-123 numaralarını arayarak ulaşabileceğiniz bir bankadır.

Bu numaraları aradıktan sonra Kuveyt Türk müşteri hizmetlerine bağlanmak için şu aşamaları takip edebilirsiniz:

 • Kartınızı kaybettiyseniz ya da çalındığını düşünüyorsanız veya şüpheli bir işlemle karşı karşıyaysanız Kuveyt Türk müşteri hizmetleri direk bağlanma işlemi için 0’ı tuşlayabilirsiniz.
 • Bankacılık işlemleri için Kuveyt Türk çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcisine ulaşmak için sırasıyla 2-6 şeklinde tuşlama yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk İletişim Hattından Hangi İşlem Nasıl Yapılır?

Bankanın çağrı merkezini aradıktan sonra hangi işlemi, hangi tuşlara basarak yapacağınızı bilirseniz hızlı bir şekilde istediğiniz bölüme ulaşıp işinizi tamamlayabilirsiniz.

Kuveyt Türk çağrı merkezinden şifre işlemleri nasıl yapılır?

 • ATM kartınızla ilgili şifre işlemleri için Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra sırasıyla 1-1 tuşlarına basabilirsiniz. Bu menüden ATM kartınız yeniyse ilk kez şifre oluşturma işlemi yapabileceğiniz gibi, şifrenizi unutmanız halinde yeni bir şifre de belirleyebilirsiniz.
 • Kredi kartı şifre işlemleri için yapmanız gereken tuşlama sırasıyla 1-2 şeklindedir. Tıpkı ATM kartı şifre işlemleri menüsünde olduğu gibi bu bölümde de şifre oluşturma, şifre yenileme gibi konularda işlem yapmanız mümkündür.
 • İnternet bankacılığı, mobil şube şifre işlemleri, gizli kelime ve SMS bloke kaldırma konularında işlem yapmak isterseniz Kuveyt Türk çağrı merkezi numarasını çevirip bağlandıktan sonra önce 1’e, sonra 3’e basabilirsiniz. SIM kart ya da operatör değişikliklerinde uygulanan ve dijital bankacılık işlemlerini geçici süre için askıya alan SMS blokesiyle ilgili işlem yapmak için bu bölümden hizmet alabilirsiniz. Ayrıca şifre oluşturma ya da şifre yenileme aşamalarında sizden istenen daha önce belirlediğiniz gizli kelimeyi hatırlayamıyorsanız bu bölümden değişiklik yapabilirsiniz.
 • Telefon bankacılığı ile ilgili şifre işlemlerinizi sırasıyla 1-4 tuşlarına basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk telefon hattından bankacılık işlemleri nasıl yapılır?

 • Hesap bilgilerinize ulaşmak istiyorsanız bu konuyla ilgili Kuveyt Türk müşteri hizmetleri direk bağlanma işlemi için 2-1 tuşlarına basabilirsiniz. Bu sayede bankadaki hesap numaranızı, IBAN numaranızı, hangi şubeye bağlı olduğunuzu ve daha pek çok detayı öğrenebilirsiniz.
 • Para transferleri ile ilgili işlem yapmak isteyenler ise sırasıyla 2-2 tuşlarına basabilir. Banka içi havale ya da bankalar arası EFT işlemleri ile ilgili talimatlarınızı bu bölümden verebilirsiniz.
 • Kuveyt Türk çağrı merkezi aracılığıyla döviz işlemi yapmak için önce 2’ye, sonra 3’e basabilirsiniz. Bu sayede banka tarafından sunulan döviz türleri kapsamında alım ve satım işlemi yapabilirsiniz.
 • Altın, gümüş ve platin gibi değerli madenlerle alakalı çağrı merkezi vasıtasıyla işlem yapmak için 2-4 tuşlarına basın. Değerli madenlere ilişkin alım ve satım işlemleri bu tuşlama ile aktarılan bölümde yapılabilir.
 • Hesap işlemleri, fatura ve vergi ödeme, cep telefonuna TL yükleme, kredi ve çek işlemleri için sırasıyla 2’yi ve 5’i tuşlayın.
 • Bankacılık işlemleriyle alakalı doğrudan Kuveyt Türk müşteri hizmetlerine bağlanmak için 2-6 şeklinde tuşlama yapın.

Kuveyt Türk müşteri hizmetlerinden kredi kartı ve ATM kartı işlemleri nasıl yapılır?

 • Kuveyt Türk’ün müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra kredi kartı ile ilgili işlem yapmak için sırasıyla 3-1 tuşlarına basın.
 • ATM kartı işlemleri için ise ilgili numaralardan birini aradıktan sonra 3-2 tuşlarına basmanız yeterlidir.

Altın ve döviz kuru, kar payı ve borsa bilgileri nasıl öğrenilir?

 • Kuveyt Türk iletişim hattı numarasını aradıktan sonra altın kurlarını öğrenmek için 4-1 tuşlarına basabilirsiniz.
 • Altın dışındaki diğer kıymetli madenler ile ilgili ücret bilgisi almak isterseniz 4-2 şeklinde tuşlama yapabilirsiniz.
 • Döviz kurlarını öğrenmek için önce 4’e, sonra 3’e basın.
 • Borsa endeksi ile ilgili çağrı merkezinden bilgi almak için sırasıyla 4-4 tuşlarına basın.
 • Tutar girerek, Kuveyt Türk müşteri hizmetlerine bağlanmadan örnek kar payı hesaplama işlemi yapmak için 4-5 tuşlarına basmanız gerekir.
 • Altın bankacılığı hakkında detaylı bilgi almak için 4-6 tuşlarına basın.

Çağrı merkezinden internet ve mobil şube ile diğer teknik konularda destek almak

 • İnternet ve mobil şube işlemleriniz ile ilgili herhangi bir teknik sıkıntı yaşadığınızı düşünüyorsanız konuyla ilgili Kuveyt Türk çağrı merkezinden destek almak için sırasıyla 5 ve 1 tuşlarına basmanız gerekir. Bu bölümden yalnızca teknik destek sağlanır, dolayısıyla şifre oluşturma ya da yenileme gibi konularla ilgili üst başlıklarda anlatılan işlemlerin yapılması gerekir fakat teknik sıkıntıdan dolayı şifre oluşturamıyorsanız bu bölümden destek alabilirsiniz.
 • Sanal POS ve POS ile ilgili konularda teknik destek alarak probleminizi çözüme kavuşturmak için 5’e ve 2’ye basabilirsiniz.
 • Kart ve kurye işlemleriyle alakalı teknik destek almak için Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra sırasıyla 5’e ve 3’e basmanız gerekir.

Kuveyt Türk’ün banka ürünleri ve kampanyaları ile ilgili nasıl bilgi alınır?

 • Kuveyt Türk adlı katılım bankasının ürün ve hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için çağrı merkezi numaralarından birini aradıktan sonra sırasıyla 6’ya ve 1’e basarak ilgili bölüme ulaşabilirsiniz. Bu bölümden Kuveyt Türk’ün sunduğu finansman (kredi) hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi alarak konut kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi gibi finansman talepleriniz halinde işleyecek süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Kuveyt Türk’ün Sağlam Kart başta olmak üzere müşterilerine sunduğu çeşitli kartlarla ilgili detaylı bilgiyi de bu menü vasıtasıyla almak mümkündür.
 • Kuveyt Türk’ün müşterilerine özel olarak sunduğu kampanyalar ile ilgili bilgi almak ve size en uygun kampanyayı öğrenmek için ise çağrı merkezini aradıktan sonra 6’ya ve 2’ye basabilirsiniz.

Diğer Bankalar:

Aktifbank Müşteri Hizmetleri
Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri
Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.