Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Küçükbaş Hayvan Kredisi (Koyun ve Keçi için Devlet Hibe Destekleri 2019)

Küçükbaş hayvan kredisi ve hibe destekleri için yaptığımız araştırma neticesinde BÜTÜN krediler ve destekler bu yazımız içerisinde sunulmuştur. 2019 yılı için verilecek olan krediler veya hibe desteklerini de yazımızdan takip edebilirsiniz. Hayvancılık Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler;

 • Başvuru formu (Başvuru sırasında banka tarafından verilmektedir.)
 • Çiftçi Kayıt Belgesi
 • Tapu kayıtları, kira kontratı vs (İşletmesini teşvik edici belgeler.)
 • Bankaya gösterilen teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esası ile çalışan işletmelere ait son 3 yılın bilanço ve gelir belgeleri.
 • Şubelerce istenebilecek diğer belgeler.

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Listemizde yer alan bankaların faiz oranları kişilere göre değişiklik göstermektedir. Bu sebepten dolayı en doğru faiz oranları bankaların müşteri hizmetlerine ulaşarak veya şubeye giderek öğrenmeniz mümkündür. İşte Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvan Kredisi

Hayvancılık için kredi alabileceğiniz en uygun bankalardan birisidir. Bankanın şuanda faizsiz hayvancılık kredi kampanyası bulunmamaktadır. Fakat bir çok bankaya nazaran oldukça düşük faiz imkanları sunulmaktadır. Süt, damızlık veya besi hayvancılığı için krediyi kullanabilirsiniz. Hayvan alımının yanı sıra; ilaç, yem, ahır onarımı, kira ve sigorta giderleri içinde kullanabilirsiniz. Yatırım kredileri kapsamında sunulan bu kredi ile işletme kurma desteği içinde kredi alabilirsiniz. Detaylı bilgiler ve faiz oranları hakkında bilgi edinmek için Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi sayfasına geçebilirsiniz.

TEB Süt Hayvancılığı Kredisi

 • TEB üzerinden hayvan alımı ve işletme yapımı gibi kredileri 60 aya kadar vadelerde alabilirsiniz.
 • Taksit ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya bir yıllık taksitler şeklinde ödemeniz mümkün.
 • Ayrıca hayvanlar için hayat sigortası yaptırabilirsiniz.
 • İşletme giderleri için aylık veya 3 aylık taksitlerle 12 ay vadeli kredilerde kullanabilirsiniz.

Finansbank Küçükbaş Hayvan Kredisi Detayları (120 Ay)

Hayvan alımlarından yem makinelerine kadar bütün ihtiyacınız olan hayvancılık gereçlerini kullanabileceğiniz çiftçiye özel kredilerdir.

 • Yatırım yapmak istediğiniz hayvan alımı veya işletme maliyetinin %75’ine kadar kredi alabilirsiniz.
 • 120 aya kadar vadelerde kredi alabilmek için bankaya ipotek göstermeniz yeterlidir.
 • Yılda 2 taksitli veya bir taksitli olarak kredinizi ödeyebilirsiniz.
 • Koyun besi alımları için kullanabilirsiniz.

Şekerbank Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Besicilik Kredisi

 • Küçükbaş besicilik kredi ihtiyacınız için 12 aya kadar vadelerde hayvan alım kredisi kullanabilirsiniz.
 • Ahır, ağıl veya barınak yapımı ve ek olarak hayvan alımı gibi işletme giderleri için 60 aya kadar vadelerde kredi kullanmanız mümkündür.
 • Hayvan alımları ve işletme giderlerinin toplam fatura bedellerinin %75’ine kadar kredi sunulmaktadır.
 • Kredi ile almak istediğiniz hayvanların Koyun/Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı olması şartı aranmaktadır.
Asgari 2 yıldır Küçükbaş Süt Hayvancılığı ile uğraşan, koyunda 50, keçide en az 25 baş kapasiteye sahip ya da kullandırılacak kredi ile en az bu kapasiteye ulaşacak Küçükbaş Süt Hayvancılığı işletmeleri ile asgari 2 yıldır küçükbaş besicilik ile uğraşan ve en az 50 baş ve/veya üzeri işletmesine sahip olan ya da kullandırılacak kredi ile en az bu kapasiteye ulaşacak küçükbaş besicilik işletmeleri kredilendirilebilir. sekerbank.com.tr

Vakıfbank’tan Çiftçi 0,98’den Başlayan Küçükbaş Kredisi

Vakıfbank çiftçilerimiz için en düşük faizli hayvancılık kredisi veren bankalardandır. Bütün çiftçilik ve hayvancılık kredileri için 0,98‘den başlayan faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Kredi vadeleri 60 ay ile sınırlı tutulmaktadır. Ayrıca bankanın sunduğu avantajlı esnek ödemelerle kredinizi çekebilirsiniz.

Küçükbaş Hayvan Kredisi Veren Diğer Bankalar ve Şartları

 • Denizbank: Süt hayvanı ve besicilik için verilen özel çiftçi kampanyalı kredilerdir. Bu banka üzerinden alacağınız hayvan kredisinin faiz oranı oldukça makul seviyelerdedir. Kredi vadesi 60 ay ile sınırlı tutulmaktadır. Fatura bedelinin %75‘ine kadar kredi verilmektedir. Bankanın detaylarını Denizbank Hayvan Kredisi sayfasında anlattık.
 • Garanti Bankası: Besicilik veya süt hayvanı için kullanabileceğiniz hızlı kredilerdir. IPARD program desteği ile kullandırılan destek kredileri  5 yıla kadar vadeli olarak verilmektedir.
 • İş Bankası: Küçükbaş (Damızlık Koyun) yetiştiricileri için verilen bu krediyi 24 aya kadar vadelerde çekebilirsiniz. Esnek ödeme seçenekleriyle sunulmaktadır.
 • Başvuru için tüzel kişilerden aşağıdaki belgeler istenmektedir.
Tüzel kişilerden istenen evraklar, küçükbaş hayan kredi hibe destek ve teşvikleri
Tüzel kişilerden istenen evraklar

Tarım Kredi Kooperatifi Hayvan Hibe Destekleri

Tarım kredi kooperatifleri ortakları için sunulan oldukça düşük faizli kredi destekleridir. Kredilerin vadesi 48 ay ile sınırlıdır. Her yıl yayınlanan bakanlar kurulu şartlarına uyum sağlayan çiftçilerimiz faiz indirimli kredilere başvuru yapabilirler. İndirimli kredi kullanmak için bakanlar kurulu şartlarını taşımanız gerekmektedir. Hasat dönemlerinize uygun ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Kefil, ek belge ve kredi limiti hakkında ki detaylar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgileri ve 2019 yılı şartlarını Tarım Kredi Kooperatifi üzerinden alabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı Anaç Koyun-Keçi Desteği

Tarım Bankalığı Küçükbaş Destekleri, küçükbaş hayvancılık kredisi veren bankalar
Tarım Bankalığı Küçükbaş Destekleri

2019 yılı anaç koyun ve keçi desteklerinden yararlanmanız için güncel mevzuatta belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. 15 ay ile 90 ay arasında olan anaç koyunlar için hayvan başına 25 TL destek verilmektedir. Destek listesinin tamamına ulaşmak için Hayvancılık Teşvikleri sayfasına gidiniz.

300 Koyun Hibe 2019 Yılında Veriliyor Mu?

2018 yılı içerisinde bir çok çiftçimiz, özellikle genç çiftçilerimiz için verilen 300 koyun hibe 2019 yılı içerisinde de verilmesi bekleniyor. Farklı desteklemeler ve hibeleri güncel olarak bu yazımızdan takip edebilirsiniz. 300 koyun hibe şartlarını aşağıdaki gibi listeleyebiliriz.

 • Yetiştiricilik yapacağınız yerin bir mera alanı olması gerekiyor.
 • Kaba yem üretmeye el verişli olması,
 • Hayvan bakımı için bir barınağa sahip olması,
 • Halen küçükbaş hayvancılık ile uğraşıyor olması,
 • Başvuru yapan kişinin cinsiyeti ve yaşı önemli kriterler arasındadır.
 • Genç Çiftçi 2019 hibe desteği sayfamızdan 30 BİN TL geri ödemesiz destek şartlarını ve kayıt rehberini okuyabilirsiniz.

Bakanlık web sitesi üzerinden yapılan başvurunun ardından TİGEM tarafından başvurularınız değerlendirmeye alınmaktadır. Hibe desteği onaylanan çiftçilerimizin hayvanları ücretsiz ulaşım ile küpeli ve aşılı bir şekilde teslim edilmektedir. Ayrıca hayvan bakımları ve giderleri içinde destek alan kişiye bir miktar avans ödemesi yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Bayram sünbül dedi ki:

  Kucuk bas hayvan kiredisi

 2. Ali dedi ki:

  2019 yılı için ne Zaman hibe ve krediyle veya destekleme ne. Zaman başvurabilirsiniz. Teşekkürler

 3. Mehmet Mustafa Altın dedi ki:

  Üniversite son sınıfın hayvanlari seviyorum ve hayvancılık yapmak istiyorum bunun için. Askerlik şart mı ? Birde ne kadar geri ödemesiz hibe desteği verebilirsiniz teşekkürler 😊.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Mehmet Bey,
   Genç Çiftçi Projesi ile hayvan sahibi olabilirsiniz. Detayları incelemek için Genç Çiftçi Projesi bölümüne geçebilirsiniz.

 4. ibrahim yavas dedi ki:

  kucuk bas hayvan kredisi