Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Kredi Skoru Düşük Olmasına Rağmen Kredi Kullanabilir miyim?

Kredi skorum düşük ne kadar kredi kullanabilirim? Sorusunun cevabını bu yazımızda vermeye çalıştık. İnsanlar kredi kartı ve kredi kullandıkça bankada bir kredi notuna sahip olurlar. BU kredi notu her dönem değişiklik gösterebilir. Her ay içerisinde ödemelere ve kullanımlara bağlı olarak artışlar ve düşüler meydana gelebilir. Kredi notu herkesin bildiği üzere, kişilerin bankadan kredi çekebilme olanağını belirleyen bir faktördür. Kredi notu ne kadar yüksek ve iyi durumda ise, kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması o kadar yüksektir.

Kredi Skoru Düşük Olması Rağmen Ne Kadar Kredi Kullanabilir?

Kredi skoru yani kredi notu kişinin her ne kadar kredi çekip çekemeyeceğini belirlese de bazı durumlarda, ne kadar kredi çekebileceğine de karar verebilmektedir. Kredi notunun belirli seviyeleri bulunmaktadır. Bu seviyeler en alt not ulan 700 den başlayıp 2000 notuna kadar çıkmaktadır. Bu seviye arasında bazı dilimlerde bulunan kişiler, gelirine bağlı olarak kredi çekebilmektedir. Az riskli seviyesinde yer alan bu kişiler, maaş bordroları ile bankaya başvurduklarında, maaşları ile orantılı bir şekilde kredi alabilmektedirler. Bu not genelde 1000-1200 seviyelerinde olan kişiler için geçerli olmaktadır. Ayrıca bilindiği gibi kredi notu belirli dönemlerde yenilenmektedir. Kredi notunuzu uzun zamandır sorgulamadıysanız Kredi Notu Öğrenme yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi Kullanmak İçin Ne Kadar Kredi Skoru Gerekli?

Her kredi notuna sahip olan kişiler ne yazık ki kredi kullanamaz. Daha önceden banka ile ilişiği bulunmayan ve etkisiz yani ‘’Sıfır’’ kredi notuna sahip olan kişilerde ne kadar gelirleri olursa olsun kredi kullanamamaktadır. Kredi kullanmak için kişilerin en az riskli ve bu seviyeden yüksek puanlara sahip olmaları gereklidir. Bu puanlar genellikle 1000 kredi notu ve yüksek seviyelerden başlamaktadır. Bu seviyelerde kredi notuna sahip olan kişiler gelirlerine bağlı olarak kredi kullanabilirler. 1200 ve üstü kredi notuna sahip olan kişiler için ise, çalışma şartı gereklidir.

Bu şartı sağladıklarında bankalar tarafından iyi puan seviyelerinde olduklarından dolayı kredi çekebilme olanakları oldukça yüksektir. En üstü seviye olan 1700-2000 kredi puanı seviyelerine sahip olanlar ise oldukça kolay bir şekilde kredi çekebilmektedir. Ancak çalışma yani gelir şartı bu puanlara sahip olan herkes için geçerlidir. Belirli bir gelire sahip olmayan kişilerin kredi başvuruları ne yazık ki olumlu sonuçlanmamaktadır. Bazı durumlarda kişilerin kredi notları sıfır olduğunda veya düşük olduğunda kredi kullanabilme imkânları doğabilmektedir.

Yardımcı Olabilecek Diğer Yollar

  • Kredi Notu Düşüklere Kredi sayfamızda düşük kredi notuna hangi bankaların kredi verebileceği konusunda çeşitli araştırmalar yaptık.
  • Senetle Para, sayfamızda ise bankalar dışında kredi alabileceğiniz yollardan bahsettik.
  • Borç Kapatma Kredisi, bölümünde ise bankalara olan kredi veya kredi kartınıza ait gecikmiş borçlarınızı kapatabileceğiniz kredileri anlattık.
  • İpotekli Kredi, sayfasında ise bankalara teminat olarak gösterebileceğiniz teminatlar karşılığında alabileceğiniz kredileri ve bankaları yazdık.
  • Gelir Belgesiz Kredi, bölümünde ise belge talep etmeden kredi veren bankaları listeledik ve hesaplamalarını yaptık.

Sıfır kredi notuna sahip olan kişilerin eğer ki düzenli gelir aldıkları kira, şirket ortaklığı veya hisse gibi durumları var ise bu kredi çekebilmeleri için bir fırsat olabilmektedir. Aynı zamanda belirli bir mal ve mülkiyete sahip olan kişilerde sıfır kredi notuna sahip ise, kredi çekebilme durumları oluşabilmektedir. Ancak kredi notu borçlar ve yaşanan bazı talihsizlikler nedeni ile düşük ise bütün bu nedenler geçersiz sayılır ve kişi kredi kullanamaz. Bunlara ek olarak kredi borçları yüzünden kara listeye düşen kişiler, hiçbir şekilde bankaların belirlediği süre zarfı geçinceye kadar kredi kullanamazlar. Bu süre geçtikten sonra kredi notları sıfırlanır ve tekrardan kendilerine profil oluşturmaları için fırsat tanınır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.