Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme (BANKALAR ve Firmalar)

Kredi kartı borcu taksitlendirme işleminin bir çok yolu bulunmaktadır. Bu yollarla uzun vadelerde kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Yazımızda değineceğimiz yöntemler;

 • Bankalar üzerinden taksitlendirme
 • Kart borcunu başka bir bankaya taşıyarak taksitlendirme (uzun vadede)
 • Özel firmalara başvuru yaparak taksit sayınızı artırma

Bu yollarla kredi kartı borcunuzu taksitlendirme yapabilirsiniz. Mevzuat kapsamında yapılan düzenlemelerle bankalar kartını aldığınız banka üzerinden taksitlendirme işlemleriniz en fazla 12 ay vade ile olmaktadır. Yüksek tutarda kredi kartı borcu olan olan kişilerin 12 aylık vade ile ödeme yapması bazen mümkün olamamaktadır. Bu sebepten dolayı aşağıda farklı iki yoldan bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Taksitlendirme İçin Uzun Vadeli Taşıma İşlemi

Yukarıda da dediğimiz gibi bankalara olan kredi kartı borcunuzu bir başkaya taşıyarak yapılandırabilirsiniz. Taşıma işlemi sonucunda toplam ödeme miktarınız bir miktar artabilir. Fakat uzun vadeli bir işlem olduğu için aylık ödemeleriniz bütçenizi sarsmayacaktır. Aşağıda kredi kartı borcunuzu kapatabileceğiniz bankaları yazdık.

 • Finansbank: SMS ile başvuru yapabileceğiniz bir bankadır. TC kimlik numaranızı 5030‘a göndermeniz yeterlidir. Ayrıca bankanın uyguladığı faiz oranı %2,39‘dur.
 • Denizbank: 36 aya kadar bütün kredi kartı borçlarınızı denizbank’a taşıyabilirsiniz. Kefilsiz olarak verilebilen bu kredinin faiz oranı %2,59‘dur.
 • Şekerbank: Taksitlendirme işlemi için kapısını çalabileceğiniz ve %2,90 ile kart borcunuzu kapatabileceğiniz bir bankadır.
 • Vakıfbank: Kredi kartı borcu yapılandırması için sunduğu kampanya ile 3 ay ertelemeli olarak yararlanabilirsiniz. Toplamda 18 ay vade fırsatı sunmaktadır. Faiz oranı %2.99‘dur.
 • Burganbank: %2,59 faiz oranı ile başlayan faizlerde borç taksitlendirme kredisi alabilirsiniz. Faiz oranları kişilerin kredi notu skorlarına göre değişiklik gösterebilir.
 • TEB: Bütün bankalara ait kredi kartı borcunuzu taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Faiz oranı %2,25 ve 10.000 TL’ye kadar taşıyabilirsiniz. Fakat vadelendirme işlemi sadece 9 ay ile sınırldır.
 • Halkbank: Düşük faizli ve esnek olarak ödeme yapabileceğiniz devlet bankasıdır. Bankanın uyguladığı faiz oranı %2,70‘tir.
 • Akbank: 12 aya kadar vadelerle kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz. Kredinin faiz oranı %2,35‘tir. Bu taksitlendirme yollarının detaylarını incelemek için Borç Kapatma Kredisi sayfasına geçebilirsiniz. Kredi sicili bozuk olan vatandaşlar Sicili Bozuk Olana Kredi bölümünden de kredi alternatiflerini inceleyebilir.

Özel Firmalar Arcılığı İle Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılıyor?

Bildiğiniz gibi internet üzerinden bazı firmalar veya kişiler kredi kartı borcu taksitlendirme hizmeti sunmaktadır. Fakat internet ortamı herkese açık bir mecra olduğu için dolandırıcı vakalarına karışmamaya dikkat etmelisiniz. Güvenilir ve işinizi hemen çözüme kavuşturan firmalar muhakkak bulunabilir. Fakat bunun için detaylı bir araştırma yaparak yüz yüze görüşmeyi tercih ediniz.

Kart Taksitlendirme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Kart borçlarınızın ödenmeyecek durumlara geldiği anlarda başvuru yapabileceğiniz firmalardır. Güvenilir ve işinde yetkin olan firmalar ile yüz yüze görüşme yaparsınız. Yapılacak taksit sayısı, aylık ödeme tutarı ve firmanın sizden talep ettiği komisyon konuşulur. Anlaşma sağlandığı takdirde firma sizin adınıza bankaya bütün kredi kartı borçlarınızın ödemesini yapar. Akabinde firma kredi kartınızdan taksit kesintileri yaparak ödemesini almaya başlar. Bu şekilde firmanın da borcunu ödemiş olursunuz ve kart taksitlerinizi aylık olarak yatırırsınız. Bazı firmalar ihtiyaca göre bankalardan sizin adınıza kredi de çekebilmektedir. (Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin)

Kredi Kartı Başvuru Sayfaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Fethiye çakırca dedi ki:

  Borç kapama kredisi çekmek istiyorum 30

 2. sancer seyhan dedi ki:

  4.50mt sıfır fiber tekne için zirrat bankomat taksit sayısı?