celal yıldız uzaktan eğitim bodrum haber podoloji ankara katılım bankası kdv iadesi
Ana Sayfa KOSGEB 21 Eylül 2022 130 Görüntüleme

KOSGEB Teknoloji Ürünlerine Destek Veriyor

Günümüz teknoloji giderek internet ortamında yükselmeler yapmasıyla birlikte KOSGEB bu alanda girişimci adaylarına destek vermek için çalışmalar başlatmış bulunuyor.ürün tanıtım ve pazarlama programına kayıtlı olan kişilerin isterlerse yurt içinde sağlayacakları kampanyada isterlerse de yurt dışında sağlayacakları girişimcilik durumlarından KOSGEB tarafından 150 Bin TL geri ödemesiz kredi hizmeti alabilmektedirler. Üstelik sunulan hizmetlerde Threads Beğeni Hilesi hiçbir bölge kural şartı benimsemeden KOSGEB destek bölgesi olarak hizmet vermektedir. Kobi işletme sahiplerine %100 kesintisiz olanaklarıyla birlikte en çok tercih edilmekte olan girişimcilik aşamaları arasında yerini almaktadır. Yurt dışı tanıtım aşamaları için verilen 100 Bin TL tutarlar Yurt içi tanıtım aşamaları için ise 50 bin TL değerinde değişmeler göstermektedir.

KOSGEB Teknolojik Ürün Tanıtım Programı Nedir?

KOSGEB bildiğimiz üzere bütün girişimci adaylarına sağlamış oldukları hizmetler doğrultusunda geri ödemesiz veya geri ödemeli olacak biçimde iki ayrı hizmet avantajı sunmaktadır. Kişilerin istedikleri zamanda yararlanabilecekleri KOSGEB teknolojik ürünlerine başvuru yapacak olan kişilerin girişimci ve Kobi iş yerine sahip olmaları gerekmektedir. KOSGEB 2016 yılında belirlediği şartlar formunda yurt içi ve yurt dışı bölümlerde yapacağınız girişimcilik aşamalarında 150 Bin TL geri ödemesiz hizmetler sağlayabiliyor. Genel olarak patent alınabilecek aşamalar için sağlanan kredi aşamaları kişilerin internet kafe gibi durumlarda yararlanma avantajları sunmaktadır. bütün bunların devlet kredisi adı altında girişimcilere sunulmasıyla birlikte en çok tercih edilmekte olan girişimci başvuruları arasında yerini almaktadır.

Kimler Teknolojik KOSGEB avantajlarından Yararlanabilir?

KOSGEB destek programı adı altında yerini alan teknoloji ürün tanıtım ve pazarlama desteğine katılmak isteyen kişilerin öncelikle Kobi işletme sahibi olması gerekmektedir. Daha sonrasında istenmekte olan temel şartların belirlenmesi gibi temel bulguların yerine getirilmesi halinde KOSGEB tarafından sağlanan hizmetlerden yararlanabilmektedirler. KOSGEB veri tabanına kayıt olma şartının da başta olmasını belirtmek isteriz. Veri tabanına kayıt işlemlerin yapılabilmesi için KOSGEB resmi internet adresine giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. Belirtilen ön incelemelerin yapılmasından sonra onay işlemi alırsanız sizlere yakın olan KOSGEB şubelerinden bir tanesine giderek gerekli olan başvuru aşamalarınızı tamamlayabilirsiniz. Başvuruda kişilerin kendilerine özgü olacak şekilde proje içeriğini en ince ayrıntısına kadar oluşturmaları gerekiyor. Başkaları tarafından oluşturulan ve değişik kişi adı altında sunulan projelerin reddedilmesi gibi yasalarda yer alıyor. Aynı şekilde ceza kanunlarında uygulanması için gerekli olan çalışmalar yapılmaktadır. Ülke içi harcamalarına 50 Bin TL sunan KOSGEB ülke dışı kullanımlarına 100 Bin TL tanıtım hizmeti sağlamaktadır. Yapılan bu aşamalar geri ödemesiz olarak yapılmaktadır. TÜR belgesine sahip olmak isteyen adayların Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yani KOSGEB kurumuna başvurarak alabilmeleri gerçekleştirilebiliyor. Özellikle de değişik patent işlemlerin yapılması ve teknolojik ürünlerin tanıtımlarını yapan adayların istekleri kabul görülmektedir. Bu yüzden belirlediğimiz adımlara dikkat ederek başvurunuzu yapmanızı öneriyoruz.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

KOSGEB daha öncelerinde yayınlamış olduğu belgeler dahilinde 74 saat sundukları eğitimi tamamladıktan sonra girişimcilik belgesi verilmeye hak kazanma durumları gerçekleşiyordu. Fakat daha sonrasında MEB tarafından olaya el atılması ve konuların en aza indirilmesi gereğinde ders saati 32 saatlik biçime dönüştürülmüştür. Kişiler yapacakları başvuruda belirttiğimiz dersler neticesinde nasıl girişimcilik adayı olunur veya proje hazırlama gibi durumların anlatımlarını içeren konular almaktadır. Ders bitiminde düzenlenen girişimcilik sınavından gerekli puanı alan kişiler belgenin alınmasına hak kazanmaktadırlar. Belirtilen puanın altında hizmetlerin sağlanması durumunda kişilerin istedikleri girişimcilik belgeleri verilmemektedir. O yüzden sizlere verilen dersleri dikkate alarak ilerleyişinizi devam etmenizi öneriyoruz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com