Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

KOSGEB Destek Başvuru Şartları Nelerdir? (2019 Yılına Ait Bilgiler)

Girişimcilerin son zamanlarda en çok başvurdukları kaynak KOSGEB olmaktadır. En iyi iş projesi ile kendini KOSGEB e kabul ettirmek tamamıyla girişimcinin yeteneğine kalmaktadır. Bu yazımızda iş projesini kabul ettirmek için dikkat edilmesi gerekenler ile başvurunun nereye nasıl yapılacağına ilişkin konuları derledik.

KOSGEB Hibe Projesi Nasıl Kabul Edilir?

İster küçük ölçekli ister büyük ölçekli bir işletme kurmaya karar verin. Burada önemli olan hazırlayacağınız iş planı ve projenizdir. İş planını doğru kararlar ile yapıp, iyi geliştirilmiş bir proje sunmakla ilk adımı atmış olursunuz. İyi geliştirilmiş bir proje için ne yapmalı? Öncelikle girişimcinin iyi bir pazar araştırması yapması gerekmektedir. Gireceği pazarda kim ne şekilde hareket ediyor, ürün/hizmet fiyat skalası nedir? Bu gibi konuların doğru bir şekilde araştırılması ve aynı sektörde olan rakiplerin araştırılması gerekmektedir. Doğru bir planlama ile iş projenizin kabul edilmemesi ihtimallerini sıfıra indirebilirsiniz.

KOSGEB’e İlk Başvuru Nasıl Yapılır?

İlk defa devlet desteği ile işletme kurmak isteyenler öncelikli olarak resim web sitesinde bulunan destek.kosgeb.gov.tr link üzerinde ilk başvuru butonu ile başvuru gerçekleştirmelidirler.

KOSGEB Destek Başvuru Nasıl Yapılır?

Girişimcilik destek programları sayesinde eğitim alarak bir sertifika elde edersiniz. Ancak bunun için yapmanız gereken e devlet sistemi üzerinden yeni girişimci desteği başvuru formunu doldurmaktır. Başvuru formunun yanı sıra, yeni girişimci desteği taahhütnamesi, yeni girişimci desteği destek ödeme talep formu da e devlet üzerinden doldurulması gerekmektedir. Bunların haricinde kalan yeni girişimcilik desteği revizyon formu, yeni girişimci desteği iş formu ise KOSGEB internet sitesinden doldurulmaktadır. Başvuru aşamalarını KOSGEB 50 BİN Hibe sayfası üzerinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

KOSGEB Destek Başvurusu Yapabilmeniz İçin Şartlar

Milyonlarca kişinin merak ettiği konulardan biri de KOSGEB Destek Başvurusundaki şartlardır. Sizde başvuru yapmayı planlıyorsanız aslında çok da ağır olmayan aşağıdaki bu şartları taşımanız halinde kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz.

 • 18 ve üzeri yaş şartı,
 • Daha önce KOSGEB desteği almamış olma şartı,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı,

Bu şartlar ile birlikte merak edebileceğiniz bir konuya daha açıklık getirmek istiyoruz. Eski hükümlü, yeni hükümlü olunması fark etmeksizin başvuru kabul edilmektedir. Malumunuz günümüzde hükümlü olduğu için iş bulamayıp,  kendi işini kurmak isteyen milyonlarca kişi bulunmaktadır.

Bir önceki yazımızda girişimci vatandaşlarımız için kredi veren banka olan Halkbank Esnaf Kredisi sayfasını da inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. ayşegül dedi ki:

  ben ev hanımıyım eşimin borcu sıkıntısı var ben evimden şipariş çalışıyorum küçük su börek imalathanesi kurmak istiyorum kosgep onay verir mi herşey olumlu olsa daha sonrası eşimin borçlu oldugu kişiler bana sıkıntı çıkarır mı

 2. bilal kaymakçı dedi ki:

  65 yaşında emekliyim.KOSGEB 50.000.tl hibe desteğine başvuru yapabilirmiyim? GİRİŞİMCİ KURSUNU TAMAMLADIM.Yöresel elsanatları ve yöresel gıdalar satacak dükkan açacagım.

 3. Mahmut yilmaz dedi ki:

  Makine olarak neler veriliyor traktör veriliyormu

 4. Mehmet ba$kurt dedi ki:

  Slm.1019 yili icin kira ve makina techizat destegi olmadigi söylüyolar.biz suan kime inanacagiz.belge aldim siz farkli bilgi veriyosunuz.kira ve makina destegi varmi buna bi aciklik getire bilirmisiniz tesekkur ederim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   En güncel gelişmeleri ve kesin bilgileri KOSGEB resmi web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

 5. Zeki Tuzlu dedi ki:

  Merhaba ben pazarcıyım ve dükkan açmak için KOSGEB ten nasıl bir destek alabilirim ( 39 yasinda, erkek ve pazarda bayan çantası satıyorum işe 2018 Ocak ta başladım Çankırı da ikamet ediyorum)