Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

KOSGEB Desteği Alan Projeler (2019 Hibe Alan Sektörler)

KOSGEB Hibe desteği alan projeler derlememiz ile hayatınıza yeni bir yön verebilirsini. Günümüzde artık iş yeri açmak ve iş kurmak devlet güvencesi ile çok daha kolay. Siz de bu kolaylıklardan yararlanmak istiyorsanız bu yazımız size iyi bir yol gösterici olabilir.  

KOSGEB Desteği Alan Projeler Nelerdir? 

Bir iş yapmak, kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz. Ancak nereden başlayacağınıza, devletten hangi işler için destek alacağınıza dair fikriniz yok. O zaman yazımızın bu bölümünde sizlere sunduğumuz bilgileri okumadan yapmak istediğiniz hakkında kesin karar vermeyin.  Öncelikle belirtmeliyiz ki size en doğru yolu gösterecek olan yine KOSGEB resmi sitesidir. Bu sebeple size önerimiz kosgeb.gov.tr linkinde yer alan sayısız sektör gruplarını incelemenizdir. Neye destek veriliyor, neye verilmiyor? Bu sayede daha objektif bir şekilde görmüş olursunuz. 50,000 tl geri ödemesiz, 100,000 TL geri ödemeli olarak 150,000 TL civarında destek imkânına sahip olarak desteklenen sektörlerden birinde iş yapabilirsiniz. Sunulan başlıca destekler; 
 • İşletme kuruluş desteği  
 • Kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği, 
 • İşletme giderleri desteğidir. 

KOSGEB Kredi Desteği Alan Proje Örnekleri 2019

Bilindiği üzere iş yeri açmak ve devletten destek almak için bir takım kurallara uygun davranmanız gerekmektedir. KOSGEB kredisi almak için yapmanız gereken işlemlere KOSGEB 50 BİN Hibe yazımızda detaylıca değindik. Bu sebeple bu yazımızda yapmanız gerekenlerden bahsetmiyoruz. Hazırladığınız iş planı ve projelerin kabul görmesi için sizlere sunmuş olduğumuz örnek projeleri dikkatlice incelemenizi tavsiye ederiz.   100.000 TL faizsiz kredi ya da 50.000 TL hibe desteğinden yararlanarak iş kurma düşüncesinde olanların onaylanmış projelerinden birkaç tanesi şu şekildedir; 
 • Akhisar’da bir girişimcinin açmış olduğu İtalyan yemekleri konulu projesi Salata Cafe ve Restoran olarak, (Bakınız; Cafe Açmak İçin KOSGEB Desteği haberimizde anlattık.)
 • Balıkesir ilinin Sındırgı ilçesinde doğal cilt bakımı ürünleri üzerine hazırlanan iş yeri, 
 • Bolu dağı et mangal tesisi, 
 • Servis robotu, 
 • Gaziantep ilinde “sesli göz” cihazı, 
 • Manisa ilinde bayan girişimcinin açtığı çamaşırhane, 
 • Erzincan ilinde bayan girişimcinin açtığı kaffa kafee, 
 • Tokat ilinde teknomer şirketi Octocopter isimli insansız hava aracı üretimi yapmaka. 
Birbirinden farklı sektörlerde ve farklı amaçlara hizmet eden bu projeler KOSGEB Kredi desteği almak isteyenlere bir nevi yol gösterici olacaktır.  

KOSGEB Kredi Desteği Alan Kişilerin Yorumları

Söz konusu destekler sayesinde kendi işinin patronu olmayı tercih edenler, girişimcilik adına atılacak her adımda cesur olunması yolunda mesajlar vermektedir.   Özellikle de kadın girişimciler bayanların da birçok alanda başarıyı yakalayabildiklerinin en büyük kanıtıdır. Bayanlar, genelde ailevi, çocuk gibi etkenler ile belirli bir işe bağlı, belirli mesai saatleri içerisinde çalışma noktasında zor durumda kalmaktadırlar. Ancak devlet desteği imkânı ile birçok bayan artık belirli saat aralıklarına mecbur kalmadan kendi işini çekip çevirir hale gelmektedir.   KOSGEB Girişimcilik eğitimleri sayesinde gelişimlerine katkı sağladıklarını söyleyen bu kişiler herkesin çok rahatlıkla istediği iş konusunda adım atması gerektiği üzerine mesaj vermektedir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ilker aydoğdu dedi ki:

  büfe/ bakkaliye açmak için bayanlara kosgep destekveriyormu acaba? eşimin üzerine açmak istiyoruz

 2. Seydi dedi ki:

  Kolay gelsin size şöyle bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.
  İs makinası alıp is kurmak istiyorum nasıl oluyor bu sektörde destek veriyor mu iyi akşamlar 🖐🖐

 3. Rafet ERDOĞMUŞ dedi ki:

  Ben kasabamiza çay ocağı açmak istemiyorum peki sizden destek. Alabilirmiyim