Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

İşsizlere Kredi Veren Bankalar (Çalışmayanlar Nasıl Kredi Çeker?)

İşsizlere kredi veren bankalar var mı? Aslında dolaylı olarak cevap verecek olursak, var! Kredi çekerken genellikle vatandaşlardan kredi notu ve gelir bordrosu talep edilmektedir. İşsiz olan kişilerin her ne kadar kredi notu yüksek olsa da gelirleri olmadığı için kredi olanakları, çalışan kişilere oranla oldukça düşüktür. Kredi kartı alabilseler de, kredi çekmek için gelirlerinin olduğunu kanıtlamak zorundadırlar. Veya bankaya binek araçlarını veya gayrimenkullerini ipotek göstermelidirler. Tabi kredi çekmenin farklı yolları da bulunmaktadır. Mesela kredinizi sizin yerinize bankalardan çeken firmalar, size senetle araba veya eşya satan firmalar gibi. Bütün bunların hepsine bu yazımız da ulaşabileceksiniz.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar Hangileri? Ve Alternatifler

İşsiz olan kişilerin kredi çekme imkanı maalesef çok güçtür. Bankalar genellikle müşterisi olan kişilerden garanti beklerler. Bunun için gelirleri olmasını ve kredi notlarının çekmek istedikleri miktar için yeterli seviyede olmasını isterler. Ancak işsiz olan kişilerin her ne kadar kredi notları yüksek olsa da kredi çekme şansları düşüktür. Bunun için denenebilecek farklı yöntemler bulunmaktadır.

Enpara ve buna benzer bazı banka yan kuruluşlarında internet veya mobil uygulama üzerinden kredi başvuru yapılabilmektedir. Bu başvurular eğer onaylanırsa, onaylanan miktar direkt banka hesabına geçmektedir. Bu gibi kredi başvurularının hemen hepsi şubeye gitmeden ve gelir bordrosu istemeden kredi verebilmektedir. Bu sebeple bunlara başvuruda bulunmanız kredi çekme olasılığını artırır. Ancak bunun için üzerine kayıtlı olan; ev, araç, banka hesabında belirli miktarda para ve takibe düşmüş borcunun bulunmaması gerekiyor. Bütün bunlar tamamlandıktan sonra, yapılan başvurunun olumlu bir şekilde sonuçlanması mümkün olabilmektedir. Bu şartları sağlayan vatandaşlarımız İpotekli İhtiyaç Kredisi sayfamıza geçerek detaylı bilgiler alabilirler.

İşsizlere Kredi Çekmenin Farklı Alternatifleri

Bildiğiniz gibi bir çok internet siteleri üzerinde kredinizi biz çekelim siz ödeyin gibi kampanyalar duyulmaktadır. Bu kampanyaları sağlayan bazı kurumların yanı sıra sıra dolandırıcı kişilerde bulunmaktadır. Su sebepten dolayı oldukça dikkat etmeli ve kredi almak istediğiniz kişi veya firmayı iyice araştırmalısınız. Bu kredi çekme yönteminde bankaya ödediğiniz faizin üstüne birde sizin için kredi çeken firmaya komisyon ödemesi yapıyorsunuz. Detaylar için Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin sayfamıza veya Senetle Para(Para bulma yolları) sayfamıza gidebilirsiniz. Bizim size önerimiz kesinlikle bir banka ile kredi konusunda anlaşabilmenizdir. Zira bu yollar ile faizinde faizini ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Çalışmayan Ev hanımlarına Kredi Veriliyor Mu?

Ev hanımları belirli durumlar dışında maalesef kredi kullanamamaktadır. Ancak bir şirkette ortak olmaları ve bundan gelir elde etmeleri, kira gelirlerinin olması veya birikmiş paralarının bulunması kredi çekme olanaklarını yükseltmektedir. Bu gibi istisnai durumlarında bankaya bu bilgiler ile başvurduğu takdirde olumlu sonuçlanma imkânı, diğer ev hanımlarına göre oldukça yüksektir. Ayrıca bazı banka ve kuruluşlar, mobil uygulama ve internet üzerinden başvuru kabul etmektedir. Bu bankalar gelir belgesi istememekte ancak kişilerin borç ve SGK dokümanlarını kontrol ederek buna göre kredi imkânı sunabilmektedir. İş kurmak isteyen ev hanımları KOSGEB 50 BİN Hibe fırsatından yararlanarak kendi işlerini kurabilirler. Ev hanımlarının kredi kullanımı hakkındaki detaylara da Ev Hanımlarına Kredi sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çalışmayan ev hanımlarına KOSGEB
Çalışmayan ev hanımlarına KOSGEB

Ev hanımlarının daha önce kullanmış oldukları kredi kartı borç ve ödeme durumları kredi olanaklarına etki etmektedir. Bu kişiler istisnalı durumlara sahipse ve kredi başvurusu yapacaksa, daha önceden kullanmış olduğu kredi kartları bu durumda hayati önem taşıyabilir. Her ne kadar işsiz olsalar da kullandıkları kredi kartı sayesinde belirli seviyelere ulaşmış bir kredi notuna sahiptirler. Bu ödeme düzenlerine bağlı olarak düşük veya yüksek olabilmektedir.

Çalışmayana Ev Kredisi Çıkar Mı?

Çalışmayan kişilerin ev kredisi çekebilmesi oldukça zordur. Ev kredisi ancak geliri ve kredi notu oldukça yüksek olan kişilere verilebilmektedir. Bunun nedeni ise oldukça yüksek miktarlarda olmasından dolayıdır. Günümüzde ev kredileri için minimum 100 Bin Tür Lirası kadar kredi çekmektedirler. Bu kredi faiz ve masraflar ile yarı yarıya çoğalmaktadır. Buda oldukça uzun süren vade oranlarına dönüşür. Bu nedenle asgari düzeyde çalışan kişiler için aylık ödeme tutarları fazla olacak ve bu kişiler dahi ev kredisi kullanamayacaktır. Çalışmaya kredi hakkındaki düşünce veya sorularınızı bizlere aşağıdan iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mustafa dedi ki:

    tüm kredi sorunlarınız aynı gün çözüme kavuşturulur