Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

İş Bankası Ek Hesap (Faiz Oranı Hesaplama ve Diğer İşlemler)

İş Bankası Ek Hesap Nedir?

Banka üzerinden bulunan vadesiz TL hesabınıza tanımlanan ve acil nakit ihtiyaçlarınızda ihtiyacınız olan kadar para çekebileceğiniz hesap türüdür. Amiyane bir tabirle bankadan kısa süreli borç para almakta diyebiliriz. Fakat bu kısa süreli borç para alma işleminin belirli bir faiz oranı bulunmaktadır. Hesaba ait isimler bankadan bankadan farklılık göstermekte ve avans hesap, artı hesap, nakit avans, kredili mevduat hesabı gibi isimler alabilmektedir.

İş Bankası Ek Hesap Açma/Başvuru veya Kapatma

İşBank ek hesap açma işlemini yapabilmenin iki yolu bulunmaktadır. Bu yollar ile anında hesabınıza tanımlanan ek hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • İşCep’ten Krediler Sekmesi > Ek Hesap Bölümü > Başvuru
  • İnternet Şubemizden Kredilerim Bölümü > Ek Hesap Bölümü > Başvuru
  • İş Bankası şubeleri üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
  • İş Bankası müşteri hizmetleri üzerinden de başvurunuzu iletebilir veya başvuru hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.
  • Ek hesap kapatma işlemini eksideki hesabınızı sıfırladıktan sonra banka şubesine gitmeniz veya müşteri hizmetlerine ulaşarak kapatmanız mümkündür.

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

  • İşCep veya İş Bankası internet şubesi üzerinden açılan bu hesabın üst limiti 10.000 TL’dir.
  • Şubeye gitmeden de ek hesap başvurusu yapabilirsiniz.
  • Ek hesap başvurusu için 7/24 başvuru yapabilirsiniz.
  • Başvurusu onaylanan banka müşterilerinin hesapları o anda kullanıma açılmaktadır.
  • Ek hesap faiz oranı %2,25‘tir. (Bakınız: Halkbank Açık Hesap sayfasında bankanın kredili mevduat hesaplarını inceledik.)

İş Bankası Ek Hesap Faiz Oranı Hesaplama 2019

Miktar Vade Ödenecek Faiz
500 TL 15 gün 5,63 TL
1.000 TL 30 gün 22,50 TL
1.500 TL 30 gün 40,50 TL
2.000 TL 30 gün 54,00 TL
2.500 TL 30 gün 67,50 TL
3.000 TL 30 gün 81,01 TL
3.500 TL 30 gün 94,50 TL
5.000 TL 30 gün 135,01 TL
6.000 TL 30 gün 162,00 TL
10.000 TL 30 gün 270,00 TL

Vadesiz TL hesabınıza para girişi olduğu zaman direkt olarak eksideki hesabınıza ödeme yapılmaktadır. Kredili mevduat hesabınızda sadece kullandığınız gün kadar faiz ödemesi yapabilirsiniz. Ek hesabınıza ait faiz ödemelerinizi sizin belirlediğiniz faiz ödeme günlerinde yapmanız gerekmektedir. Bu ay kullandığınız para tutarının faizi ödemesi için bir sonraki ay faiz ödeme gününde vadesiz TL hesabınızda faiz borcunuza ait tutarı bulundurmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası Ek Hesap ve Yapı Kredi Esnek Hesap sayfalarından diğer bankaların ek hesap özelliklerini ve faizlerini inceleyebilirsiniz.

Ek Hesap Borçları Ödenmezse Ne Olur?

Ek hesaplar bankaların müşterilerine sunduğu düşük limitli kredi olarak kabul edilmektedir. Ek hesaplara ait ödemelerin gecikmesi kredi notunuza olumsuz etki yapar. İhtiyaç, taşıt veya konut kredilerinde olduğu gibi borcunuzun gecikmesi veya ödenmemesi kredi notunuzu düşürmektedir. Aksi durumlarda, yani borcunuzu zamanında ödediğiniz durumlarda ise ek hesap ile kredi notunuza olumlu katkıda sağlayabilirsiniz.

Ek hesabınıza ait borçlarınızı zamanında ve düzenli ödemediğiniz durumlarda kredi kartı ve banka kredilerinde olduğu gibi bir daha ki ek hesap başvurunuz olumsuz etkilenir. Borcunuzu 90 gün boyunca ödememeniz durumunda banka tarafından hakkınızda yasal takip süreci başlatılmaktadır. Bu yüzden ek hesap limitini ödeyebileceğiniz düzeyde kullanmanızda fayda bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza göre belirlenen ihtiyaç kredilerinden faydalanmanız daha doğru bir karar olabilir. İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019 sayfası üzerinden bankaların ihtiyaç kredilerine ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.