Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

İş Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri [EN GÜNCEL]

İş Bankası EFT saatleri kadar 2019 EFT ücreti de büyük önem taşımaktadır. Çünkü bankasın EFT ücretleri, gönderdiğiniz platforma göre artabilir veya azalabilir. O yüzden bu yazımızda İşBank için işlem ücretlerini ve kaça kadar EFT yapılabileceğini anlattık.

Güncel İş Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

İş Bankası EFT Ücretleri

Bildiğiniz gibi her bankanın EFT ücreti veya saati farklılık göstermektedir. Hatta öyle ki bankalar birbirleri ile yarışır durumdadırlar. İşbank EFT ücretleri ise aşağıdaki gibidir.

 • Şube üzerinden, hesaptan EFT için 0-1000 TL arasındaki işlemlerde İş Bankası EFT ücreti 21 TL‘dir. Bu tutarın üzerindeki işlemlerde ise %0.5 oran üzerinden asgari 70 TL, azami ise 650 TL işlem bedeli alınır.
 • Yani 1100 TL’lik işlem yaptığınızda tutarın %0.5’i 70 TL’nin altında kaldığı için sizden 70 TL EFT ücreti alınır. Eğer transfer ettiğiniz tutarın %0.5’i 650 TL’nin üzerinde olur ise sizden 650 TL EFT ücreti tahsil edilir.
 • Şube üzerinden verilen düzenli EFT talimatlarında da bir önceki maddedeki ücretlendirmeler geçerlidir.
 • Bankamatik üzerinden yapılan EFT ücreti 100.000 TL’ye kadar 16 TL’dir. 100.000 TL’nin üzerindeki EFT’ler için %0.5 oranı ile EFT ücretiniz belirlenir. Azami EFT ücreti 470 TL’dir.
 • Bankamatik üzerinden yapılan GEÇ EFT ücreti ise 20 TL‘dir.
 • İşcep ve İş Bankası İnternet Şubesi üzerinden yapılan EFT’ler için alınan fiyat 6,50 TL ve yine aynı kanallarla yapılan GEÇ EFT ücreti ise 9,50 TL‘dir.
 • İş Bankası Müşteri Hizmetleri aracılığı ile hesaptan yapılan EFT ücreti 100.000 TL’ye kadar 70 TL’dir. 100.00 TL üzerinde ise %0.5 oranı üzerinden EFT ücreti belirlenir ve azami tutar 470 TL’dir.

Yukarıdaki İş Bankası EFT fiyatlarını incelediğimizde en düşük maliyetin internet bankacılığı mobil şube yani İşCep ve İnternet Şubesi olduğu gözüküyor. 100.000 TL’ye kadar tüm transferlerinizde cebinizden çıkacak olan tutar yalnızca 6.5 TL. İşCep ile transferinizi gerçekleştirdiğinizde hem onlarca TL tasarruf etmiş olacak hem de işleminizi çok daha pratik gerçekleştirmiş olacaksınız.

EFT işlemlerinizi genel olarak bankanızın mobil uygulamaları ile yapmaya çaba gösterin. Bunun için hem içeriğimizden hem de İş Bankası Müşteri Hizmetleri’nden bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası EFT işleminin İşCep üzerinden nasıl yapıldığının anlatıldığı video;

Müşteri temsilcisine bağlanırken vakit kaybetmemek için: İş Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Bazı özel durumlarda İş Bankası müşterilerine EFT ücreti muafiyeti tanımlayabiliyor. Örneğin maaş hesabınızı İş Bankası’na taşıdığınızda İş Bankası tarafından EFT ücreti muafiyeti ile ödüllendirebilirsiniz. Konu ile alakalı daha detaylı bilgi almak ve İş Bankası’na EFT ücreti ödememek için lütfen müşteri hizmetleri çağrı merkezi ile iletişim kurun.

İş Bankası EFT Saatleri

Bankanın güncel olarak şu anda uyguladığı EFT saati bireysel müşteriler için tam günlerde 08:30 ile 17:00 saatleri arasındadır. Eğer yarım çalışılan bir mesai günüyse İş Bankası EFT saatleri 8:30 – 11:45 olarak değişmektedir.

Bankanın günlük EFT gönderme işlem limiti ise 200.000 TL‘dir. Bu işlem limiti değişken olabilir. Lütfen mevcut EFT limitinizi İşCep mobilden veya müşteri hizmetlerinden öğrenin. Eğer yapmak istediğiniz transfer EFT limitinizi aşıyor ise çağrı merkezinden EFT limitinizi arttırmayı talep edin. Diğer bankalar için EFT Saatleri tablosuna giderek ücretleri ve saatleri görebilirsiniz.

Hafta Sonu Veya Tatillerde EFT Saatleri Nedir? EFT Yapılabilir mi?

Ne yazık ki hafta sonları EFT işlemi yapılamamaktadır. EFT işlemleri yalnızca resmi iş günlerinde, mesai saatleri içerisinde yapılabilmektedir. Bu saat ve günlerin dışında yapılan EFT işlemleri bir sonraki iş gününün ilk mesai saatlerinde gerçekleşir. Örneğin Cumartesi günü yapacağınız bir EFT, eğer bir sonraki Pazartesi günü tatil değil ise, Pazartesi günü sabah saat 9:00’da transfer yaptığınız hesaba geçecektir. Bu yüzden EFT gerçekleştirirken iş günleri ve EFT saatlerini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Eğer neden hafta sonu EFT yapılmadığını merak ediyorsanız;
Hafta sonu EFT yapılmamasının nedeni ise Merkez Bankasının onay verme işlemini iş günleri ve mesai saatleri dışında durdurmasıdır. Bildiğiniz gibi yapılan havaleler hemen hesaba aktarılmaktadır. Bunun sebebi ise banka sistemlerinin kendi içindeki transferler için otomatik bir sistem kullanmasıdır. Fakat EFT’de bu işlem Merkez Bankası tarafından onaylanmalıdır. Bu sistem resmi tatiller ve bayram tatilleri içinde geçerlidir.

İş Bankası EFT Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ne yazıkki İş Bankası EFT sorgulama işlemi için herhangi bir online araç sunmamaktadır. Yani bu işlem mobil uygulama ya da internet üzerinden yapılamamaktadır. Talimatını verdiğiniz EFT’nin karşı hesaba geçip geçmediğini öğrenmenin en pratik yolu müşteri hizmetleri çağrı merkezi veya bağlı bulunduğunuz İş Bankası şubesi ile iletişime geçmektir. Böylece kolayca EFT’nizin hangi aşamada olduğunu, onaylanıp onaylanmadığını veya karşı hesaba geçip geçmediğini öğrenebilirsiniz.

İş Bankası EFT İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

EFT ile yapılan para transferleri ortalama 5 ile 10 dakika içerisinde gönderdiğiniz kişinin hesabına geçmektedir. Şayet İş Bankası EFT saatleri arasında gönderdiyseniz işlemi iptal etme olanağınız neredeyse yok gibidir. Çünkü karşı hesaba ulaşan EFT’lerin iptali pek mümkün olmamaktadır. (Özel durumlar olmadığı sürece ) Normal şartlarda gece yapılan EFT’leri mobil şube üzerinden giriş yaparak panelde görebilirsiniz. Henüz banka tarafından onaylanmamış EFT’yi iptal etmek için mobil şubede bulunan panelden iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası EFT Saatleri İçin Benzer Yazılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Kenan dedi ki:

  Bu ay iki EFT gerçekleştirdim işlem parası kesilmedi üçüncü işlemimimde 6 lira kesildi nedenini öğrenebilirmiyim

 2. aykut dedi ki:

  35000 tl İş cepten eft yapsam kaç tl masraf kesilir

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Yalnızca yukarıda belirtilen ücretleri ödersiniz. Bunun dışında bir kesinti yapılmaz.

 3. Kaplan dedi ki:

  İş Bankası internet bankacılığı üzerinden Euro EFT ücreti yurt içi ne kadar ?aynı banka (TC.is Bankası)şube fark eder mi?EFT günlük limit varmı