Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

İş Bankası Cebe Havale (İşBank İşCep Para Gönderme)

İş Bankası cebe havale nasıl yapılır? Bütün bu soruların yanıtını görsel olarak yazımızdan inceleyebilirsiniz. Cebe havale işleminde para gönderdiğiniz kişinin banka müşterisi olup olmaması önemli değildir. Fakat para göndereceğiniz kişinin bilgilerini eksiksiz olarak almanız gerekmektedir. Özellikle cep telefonu numarasının kullanılıyor olması gerekmektedir.

İşBank Cebe Havale İşlemi Yapacağınız Platformlar:

 1. İnternet Şubesine Giriş » Para Aktarma » Havale sekmesinden » Cebe Havale bölümüne girmeniz yeterlidir.
 2. İşBank ATM’leri üzerinden » Para Transferi » Cebe Havale Gönderme seçeneği ile para gönderme işlemini yapabilirsiniz.
 3. İşCep’ten Para Aktarma » Havale bölümünden » Cebe havale menüsünden işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır? (RESİMLİ ANLATIM)

İş Bankası mobil uygulaması (İşCep) üzerinden cebe havale işlemi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. İş bankası mobil şube giriş işleminizi yaptıktan sonra sol üst kısımda bulunan “menüler” sekmesine giriş yapınız. Akabinde aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

İşBank Cebe Havale - Para Aktarma 2019
İşBank Cebe Havale – Para Aktarma

“Menüler” sekmesine tıklayınca açılan yukarıdaki ekrandan “Para Aktarma” butonuna tıklayınız. Akabinde para aktarsa sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada ise “Havale” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Havale butonuna tıklayınca açılan sekmede aşağıdaki gibi “Cebe Havale” butonuna tıklayınız.

İşcep Cebe Para Gönderme 2019, iş bankası cebe havale yapma işlemi nasıl yapılır?
İşcep Cebe Para Gönderme

Son olarak para göndereceğiniz kişiye ait TC Kimlik bilgileri, cep telefonu bilgilerinin ve göndereceğiniz tutara ait miktarın girileceği sayfa görülmektedir. Bilgileri girdikten sonra paranın gönderileceği numaraya bir adet şifre gönderilmektedir. Bu şifreyi kullanarak parayı 24 saat içerisinde İşBank ATM’leri üzerinden çekebilir. İşlem ücreti 4 TL‘dir.

Gelen Parayı Çekme İşlemi: Cebe havale ile gelen parayı çekmek için İş Bankası ATM’leri üzerinden Kartsız işlem » Para çekme » Cebe Havale Para Çekme menülerini kullanarak size gönderilen parayı çekebilirsiniz. Para çekme işleminde herhangi bir kesinti söz konusu değildir.

İş Bankası Cebe Havale Talimatı Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler!

 • İşcep cebe havale işleminde para göndereceğiniz bireyin yaşı en az 18 olmak zorundadır. Aksi halde para gönderme işlemi veya çekme işlemi yapamazsınız.
 • Cebe havale işlemini gün içerisinde en fazla 2 kere ve toplamda 500 TL yapabilirsiniz.
 • Haftalık en fazla 4 adet en fazla 1.000 TL, aylık ise en fazla 6 adet ve en fazla 1.500 TL’ye kadar cebe havale işlemini yapabilirsiniz.
 • Cebe havele işleminde alıcıya bir onay SMS’i gönderilir. SMS içerisinde gönderilen şifre ile para çekme işlemini yukarıda anlattığımız gibi yapabilirler.
 • ATM üzerinden “Kartsız İşlem > Para Çekme > Cebe Havale Para Çekme” adımlarını takip ederek gönderilen parayı çekebilirler.
 • Gönderilen para 24 saat içerisinde çekilmezse, işlem iptal edilir ve tutar hesabınıza iade edilir.
 • Aynı kişiye bir gün içerisinde en fazla 2 kere para gönderme işlemi yapabilirsiniz.
 • Vadesiz İş Bankası ek hesap üzerinden de cebe havale işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.
 • Cebe para gönderme işlemleri sadece Türk Lirası olarak Türkiye de bulunan operatörler için yapılabilmektedir.
 • Alıcı kişi gönderilen paranın tamamını tek seferde çekmek zorundadır. Kısmi olarak para çekme işlemi yapılamamaktadır.
 • İşlem hakkında bilmek istediklerinizi İş Bankası Müşteri Hizmetleri üzerinden de öğrenebilirsiniz.
 • Cebe havale işlemleri hafta sonu da yapılabilmektedir.
 • Cebe havale işlemi bir kaç dk sürmektedir.
 • İş Bankası cebe havale işlemleri EFT saatleri dışında da yapılabilmektedir.

İş Bankası Cebe Havale İşleminde Mesaj Gelmedi: Bu hata da yapılması gereken birincil işlem müşteri hizmetlerine ulaşmak olacaktır. Aksi halde para göndermek istediğiniz telefona ait belirli kısıtlamalarda bu mesajın ulaşmasını engellemiş olabilir. Para gönderdiğiniz cep telefonuna ait hat kesintisi veya mesaj limitinin doluluğu gibi faktörlerde Referans Kodunun ulaşamamasına sebep olabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.