Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

HSBC Müşteri Hizmetleri Numarası 444, 0850 Direk Bağlanma [EN HIZLI]

Köklü banka kuruluşlarından biri olan HSBC, Türkiye piyasasına 1990 yılında girmiştir. Dünyanın prestijli finansal analiz dergilerinden ‘The Banker’ verilerine göre HSBC, 2019 yılının en büyük 9. bankasıdır. 80 ülkede hizmet veren banka, çağımızın gelişen teknolojisi sayesinde müşterilerine 7/24 hizmet sağlar. Mobil ve internet bankacılığı dışında şubeye gitmeden görüşebileceğiniz HSBC müşteri hizmetleri servisiyle de birçok işleminizi sorunsuz halledebilirsiniz.

Çağrı merkezini arayarak kredi kartı başvurusu, takip ve ödeme, hesap açma, para gönderme, fon, döviz, ve yatırım araçları, kredi başvurusu gibi birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığıyla bankaya ait kredi kartınızdaki puanlarınız ile seyahatleriniz için bilet satın alabilir, otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Bankanın müşterisi olmasanız bile ürünler ve hizmetlerle ilgili merak ettiklerinizi öğrenmeniz için HSBC müşteri hizmetleri numarası yeterlidir. Çağrı merkezi menüsünde istenen tuşlamaları bilerek arama yaparsanız işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

HSBC Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Bilinen HSBC müşteri hizmetleri 444 0 111 hattı artık hizmet vermemektedir. Eğer bu numarayı ararsanız otomatik yanıt sistemi size 0850 211 0 111’i aramanızı söyleyecektir.
 • Telefon bankacılığıyla işlemlerinizi gerçekleştirmek için 0850 211 0 111 HSBC müşteri hizmetleri hattını 7/24 arayabilirsiniz.
 • HSBC telefon bankacılığı hizmetinden yararlanabilmeniz için telefon bankacılığı şifreniz olmalıdır. Eğer yoksa herhangi bir şubeye giderek veya çağrı merkezini arayıp sizden istenen kimlik ve kart bilgilerini girdikten sonra ‘*’ı (yıldız) tuşlayarak HSBC müşteri temsilcisi ile şifre oluşturabilirsiniz.
 • Kartınızdan yapılmış şüpheli işlem, kayıp ve çalıntı bildirimleri için çağrı merkezini aradıktan sonra herhangi bir bilgi girişi yapmadan doğrudan ‘*’ tuşlarsanız hemen ilgili birimle irtibata geçebilirsiniz.

Sesli yanıt sisteminden HSBC müşteri hizmetlerine kısayoldan bağlanma yöntemleri şöyledir:

 • Kredi kartı işlemleri menüsünde müşteri temsilcisiyle görüşmek için yapmanız gereken tuşlama 1-4-5’tir.
 • Bankacılık işlemleri ile alakalı görüşme yapmak için sırasıyla 2-3-4’ü tuşlamalısınız.
 • Müşteri temsilcisi ile yatırım araçlarınıza ait işlem yapmak istiyorsanız sesli yanıt sisteminde önce 3’ü ardından 1’i tuşlamalısınız.
 • Bankaya kredi başvurusunda bulunmak için önce 4’ü ardından 3’ü tuşlarsanız işlemlerinize müşteri temsilcisi ile devam edebilirsiniz.
 • HSBC ürün ve hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için yapmanız gereken ana menüden 5’i tuşlamaktır. Sesli yanıt sistemi istediğiniz ürün hakkında görüşebilmeniz için sizi müşteri temsilcisine aktaracaktır.

HSBC Müşteri Hizmetleri ile Diğer İşlemler Nasıl Yapılır?

HSBC müşterisiyseniz bankaya ait ürün ve hesaplarınızla ilgili işlemler için ilk olarak 0850 211 0 111’i aramalısınız. Çağrı merkezi sistemi sizi numaranızdan tanımaktadır. Çağrı merkezine bağlandıktan sonra öncelikle sizden istenen kimlik, kart ve telefon bankacılığı şifre bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Ardından menü üzerinden isterseniz sesli yanıt sistemi ile devam edebilir, isterseniz HSBC müşteri temsilcisine bağlanma seçeneğini kullanabilirsiniz.

Çağrı merkezini aradığınız zaman dinleyeceğiniz işlem menüsü sizin sahip olduğunuz ürünlere göre değişiklik gösterir. Örneğin; HSBC’ye ait kredi kartınız yoksa sistem 1 numaralı menü olan kredi kartı işlemlerini atlayacaktır. Onun yerine 1 numarada bankacılık işlemleri menüsü olacaktır.

HSBC müşteri hizmetleri numarası 0850 211 0 111 hattındaki ana menünün işlem numaraları şu şekildedir:

 • Kredi kartı işlemleri: 1
 • Bankacılık işlemleri: 2
 • Yatırım işlemleri: 3
 • Kredi işlemleri: 4
 • Diğer ürün ve servisler: 5

HSBC çağrı merkezi aracılığıyla kredi kartı işlemleri nasıl yapılır?

 • Kredi kartınızla ilgili limit-bakiye sorgulama, harcama detaylarını öğrenme, hesap kesim tarihini değiştirme işlemleri için 0850 211 0 111’i aradıktan sonra sırasıyla 1-1 şeklinde tuşlama yapmanız gerekir.
 • Kredi kartınızın borcunu telefon bankacılığıyla ödemek için gerekli tuşlama önce 1 ardından 2 şeklindedir. Bu menüden kartınızın limitini arttırabilir, otomatik limit arttırma talimatı da verebilirsiniz. Kredi kartınızdan nakit avans çekmek için de sesli yanıt sisteminden bu menüye bağlanmanız gerekmektedir.
 • Kartınızda biriken puanları kullanarak uçak bileti ve otel rezervasyonlarınızı çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Rezervasyon işlemlerinizle ilgili HSBC müşteri temsilcisine direk bağlanma yolu ana menüden önce 1’i ardından 3’ü tuşlamaktır.
 • Yeni kredi kartı ya da ek kart başvurusu yapmak, kartınıza ait şifre işlemlerini gerçekleştirmek veya teslimatını beklediğiniz kartınızın kurye sorgulamasını yapmak için 1 ve 4’ü tuşlayıp diğer işlemler menüsüne bağlanmanız gerekmektedir.

HSBC müşteri hizmetlerinden bankacılık işlemleri nasıl yapılır?

 • Çağrı merkezini arayarak hesap hareketlerinizi dinlemek de mümkündür. 0850 211 0 111 hattında 2-1 şeklinde tuşlama yaparsanız hesabınızdaki hareketleri öğrenebilirsiniz.
 • Telefon bankacılığı size para transferi, fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme gibi işlemlerinizi şubeye gitmeden halletme olanağı sunar. Bu işlemleri gerçekleştirmek isterseniz HSBC müşteri hizmetleri direk bağlanma için yapılması gereken tuşlama 2-2’dir.
 • Vadeli hesap açtırmak için şubeye başvurmanıza gerek yok. HSBC müşteri hizmetlerine direk bağlanma ile bankacılık işlemleri menüsünden hesap açabilirsiniz. Bunun için ana menüden önce 2’yi ardından sırasıyla 3 ve 4’ü tuşlamanız yeterlidir.

HSBC telefon bankacılığıyla yatırım işlemleri nasıl yapılır?

 • Müşteri temsilcisi ile görüşerek hisse senedi alım satım işlemlerinizi yapabilmek için 0850 211 0 111’i aradıktan sonra ilk olarak 3’ü ardından 1’i tuşlamalısınız.
 • HSBC müşteri hizmetleri aracılığıyla günün her saati fon işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Fon portföy bilgilerini dinleyebilir, alım satım yapabilirsiniz. İleri tarihli fon işlemleriniz için talimat vermeniz de mümkündür. Bunun için ana menüden sırasıyla 3 ve 2’ye basmanız gerekir.
 • Döviz kurlarının gün içindeki değerlerini öğrenmek, hesaplarınızdan döviz alıp satmak için ise yapmanız gereken çağrı merkezini aramak ve ardından iki kere 3’ü tuşlamaktır.

HSBC çağrı merkezinden kredi işlemleri nasıl yapılır?

 • Kredilerinizin vade ve meblağ bilgilerini dinlemek için çağrı merkezini aradıktan sonra önce 4’ü ardından 1’i tuşlamanız gerekmektedir.
 • Vadesi gelen kredinizin borcunu ödemek ve kredili mevduat hesaplarınızın (KMH) limitini arttırmak istiyorsanız sırasıyla 4-2’ye basmanız yeterlidir.
 • Ana menüden 4-3-1 şeklinde yapılan tuşlama, kredi başvuruları için HSBC müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemidir. Bu menüden müşteri temsilcisi ile görüşerek kredi ve kredili mevduat hesabı başvurusunda bulunabilirsiniz.

HSBC müşteri hizmetlerinden ürün ve hizmetler hakkında nasıl bilgi alınır?

 • HSBC müşteri hizmetleri numarası 0850 211 0 111’i aradıktan sonra önce 4 sonra 5’i tuşlarsanız bankanın ürün ve hizmetleriyle ilgili menüye yönlendirilirsiniz. Bu menüden araç, sağlık, hayat gibi çeşitli sigortalar ve yatırım, birikim hesaplarıyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bankanın ürünlerine ait dönemlik kampanya koşulları da bu menü altındadır.

HSBC müşterisi olmayanlar telefon bankacılığından nasıl yararlanır?

Eğer HSBC müşterisi değilseniz ya da telefon bankacılığı şifreniz yoksa HSBC müşteri temsilcisi aracılığı ile işlemlerinizi halledebilirsiniz.

 • Yeni kartınıza ait şifrenizi belirlemek veya telefon bankacılığı hesabınıza şifre tanımlamak için 0850 211 0 111 çağrı merkezi hattını aradıktan sonra 1‘i tuşlamalısınız.
 • Teslim edilmesini beklediğiniz kredi kartınızın kurye bilgilerine 2‘yi tuşlayarak ulaşabilirsiniz.
 • HSBC ürün ve hizmetleri hakkında bilgi almak isterseniz 3‘e basmanız gerekir.
 • Eğer kredi kartı başvurusu yapmak ya da krediye başvurmak istiyorsanız çağrı merkezini aradıktan sonra 4‘e basmalısınız.

Diğer Bankalar:

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri
Vakıfbank Müşteri Hizmetleri
Ziraat Müşteri Hizmetleri
Garanti Müşteri Hizmetleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.