Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Hayvancılık Teşvikleri 2019 (ve Bütün Banka Kredileri)

Hayvancılık teşvikleri 2019 yılında da verilmeye devam etmektedir. Yazımızda devlet destekli hayvan alım kredilerinin yanı sıra bankaların çiftçi destek kredilerini de yazdık. Aşağıdaki tabloda 2019 yılı hayvancılık destekleri ve teşvikleri yer almaktadır. Akabinde ve detayında hayvansal destekler ve kredilere ait detaylara ulaşmanız mümkündür.

Öncelikle, 2019 Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Teşvikleri

*Buzağı ve Malak Teşvikleri TL/BAŞ
4 Ay ve Üzeri Buzağı ve Malak (Bütün İller) 350 TL
Soy Kütüğü (Bütün İller) 500 TL
Döl Kontrolü 50 TL (İlave)
​Yetiştiricilik Bölgesi İlleri ​200 TL (ilave)
​Anaç Manda 250 TL
​Soy kütüğüne kayıtlı manda 400 TL
Malak ​150 TL
​Soy kütüğüne kayıtlı Malak 400 TL
*Çoban İşçi İstihdam Teşvikleri 200 veya daha fazla küçükbaş hayvan sürüsü için 5.000 TL
*Koyun ve Keçi Destekleri 2019 25 TL
*Tiftik Üretimi 30 TL
*İpek Böceği 70 TL
Yaş Koza 50 TL
*Arılı Kovan 10 TL
Ana Arı 15 TL
Damızlık Ana Arı 40 TL
Büyükbaş Aşı Desteği 1,50 TL
Küçükbaş Aşı Desteği 1,00 TL
Büyükbaş Küpe Uygulama 1,50 TL
Küçükbaş Küpe Uygulama 1,00 TL

Genç Çiftçi Adayları İçin Geri Ödemesiz 30 BİN TL

2019 yılında da verilmesi planlanan ve geri ödemesiz olarak sunulan genç çiftçi hibe projesi kapsamında genç çiftçiler için 30 BİN TL hibe verilmektedir. Çiftçi teşvikleri olarak verilen kredinin detayları ve başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

 • Başvuru yapan kişinin 18-41 yaş aralığında olması gerekmektedir.
 • Hibe başvurusu için okur-yazar olma şartı aranmaktadır.
 • Herhangi bir yerde ücretli çalışıyor olmamanız gerekmektedir.
 • Hayvan varlığınız; 15 adet büyükbaş, 50 adet küçük baş hayvan sayısından fazla olmamalıdır.
 • Arı yetiştiriciliğinde 50 kovanı aşmaması gerekmektedir.
 • 30 BİN TL hibe desteği için diğer hayvancılık teşviklerinden yararlanmamış olmak gerekiyor.
 • Adım adım başvuru aşamaları ve son gelişmeler için Genç çiftçi 2019 sayfasına gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Nedir?

Tarım Bakanlığı ile verilen 30.000 TL tarım ve hayvancılık teşvikleri 2019’a ek olarak verilen kredi desteğidir. Ziraat Bankası üzerinden alabileceğiniz bu kredinin limiti, alınan teşvikin 3 katına kadar çıkarılabilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmanız için Genç Çiftçi hibe desteğinden yararlanmış olmanız ve çiftçi kayıt belgeniz olmalıdır. Detaylar için Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi sayfasına gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2019

Ziraat Bankası hayvan kredisi; besi, süt hayvancılığı, damızlık hayvancılık gibi alanlarda verilmektedir. Kullanacağınız kredi ile tavuk, hindi, bıldırcın, kaz, ördek ve devekuşu yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Ayrıca arıcılık gibi kanatlı hayvancılık yapan veya yapmayı planlayan çiftçilerimizde bu krediden yararlanabilmektedir.

İlaç, yem, sigorta, kira gibi hayvansal üretimlerde oluşan giderler içinde Ziraat hayvan kredisine başvuru yapabilirsiniz. Ahır veya ağıl yapımı; süt soğutma tankı ve çeşitli ekipman alımı için kullanabilirsiniz. Bankanın sunmuş olduğu bu krediye şubeler üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca daha öncesinde devlet teşvikleri ile geri ödemesiz kredi alan genç çiftçiler için düşük faizli kredilerde verilmektedir. Detaylar için Ziraat Bankası Hayvan Kredisi veya Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi sayfasına gidebilirsiniz.

Şekerbank Hayvan Alım Kredisi ve Diğer Destek Kredileri

Büyükbaş hayvan kredisi ve küçükbaş hayvan kredisi için bir çok kredi desteği sunan Şekerbank, çiftçiye uzun vadelerde hayvan kredisi vermektedir. Hayvancılık alanında ihtiyacınız olan bütün araç gereç, yer yapımı gibi giderler için kullanmanız mümkündür. Hayvansal kredi çeşitleri aşağıdaki gibidir.

Besicilik ve Süt Sığırı Kredi Desteği

Besi ve süt hayvancılığı yapan çiftçilerimizin ihtiyacı olan nakit akışını sağlayan bu kredinin geri ödeme olanakları yıllık gelirinize göre düzenlenmektedir. Hayvan alımları dahil olmak üzere; barınak yapma, yem hazırlama üniteleri, kaba yem depoları, silaj, posa ve gübre çukurları gibi bütün işletme giderleriniz için kullanabilirsiniz. Proforma fatura bedelinin en fazla %75‘ine kadar bu krediyi kullanabilirsiniz. Kredi vadesi 60 aya kadar uzatılmaktadır. Besi hayvanı alan kişilerin hayvan alım kredilerinin vadesi azami 18 ay ile sınırlıdır. Alınacak hayvan için Damızlık Belgesi istenmektedir. Süt hayvancılığında en az 5 baş ve üzeri, besicilikte en az 10 baş ve üzeri hayvana sahip olan ya da kredilerimiz ile kapasitesini minimum bu seviyeye çıkartacak işletmelere kullandırılır.

Şekerbank Tavuk Yetiştiriciliği Kredisi ve Şartları

Şekerbank tavukçuluk kredisine ait farklı kredi alternatifleri bulunmaktadır. Bu kredilerin vadeleri en fazla 60 ay olabilmektedir. Ve yapacağınız yatırımın en fazla %75’ine kadar kredi imkanı tanınmaktadır. Bankanın kredi türleri şunlardır;

 1. Et Tavukçuluğu: Bu krediden yararlanmak isteyen çiftçiye ait en az 10.000 adet tavuk yetiştirme kapasitesine sahip olan veya alacağı kredi desteği ile bu seviye de bir işletme kuracak olan çiftçiler için verilmektedir.
 2. Yumurta Tavukçuluğu: 5.000 tavuk kapasitesine sahip olan veya en az bu miktarda tavuk yetiştiriciliği yapacak çiftçiler için verilmektedir.
 3. Hindi Yetiştiriciliği: 2.500 hindi yetiştirme kapasitesine sahip olan veya en az bu limitte bir işletme açacak olan çiftçiler bu kredi desteğinden yararlanabilir.

Yapı Kredi Hayvan Kredisi 2019 Detayları

Besicilik veya hayvan alımı için verilen 2 farklı hayvan teşvik kredisi bulunmaktadır. Çiftçi işletmelerine ait; yem, ilaç, ahır yapımı, ağıl yapımı, aşılama gibi giderleri için kullanılan kredilerdir. Krediye ait faiz oranları ve hesaplama sadece banka şubesi üzerinden yapılabilmektedir.

 • Besicilik Kredisi: Uygun faiz oranları ve ödeme kolaylıkları ile 24 aya kadar vade ile çekebilirsiniz. Kredi taksitlerinizi 6 ayda bir ödeyebilirsiniz.
 • Hayvan Alımı: Çiftçilik yapan vatandaşlarımızın; büyükbaş veya küçükbaş hayvan alımları için verilen kredilerdir. Kredi taksit ödemeleri ipotek ile veya yıllık gelirinizin yoğun olduğu dönemlere göre ayarlanabilir. Kredi vadesi en fazla 60 ay’dır. Kredi taksitleri; 1, 3 ve 6 ayda bir yapılabilir.

QNB Finansbank Hayvancılık Kredileri ve Şartları

Hayvancılık teşvikleri 2019 ve hayvan kredisi veren bankalar

Hayvancılık teşvikleri 2019 ve hayvan kredisi veren bankalar

Çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımız için bankanın sunduğu 3 farklı hayvansal krediler bulunmaktadır. Besicilik kredisi, kanatlı kümes hayvancılığı kredisi ve süt hayvancılığı kredisidir. Bankanın sunmuş olduğu bu kredilerden yararlanmak için çiftçilik belgenizin olması ilk şarttır. Kredi detayları aşağıdaki gibidir.

 • Kredi taksitleri 1,3 ve 6 ay ödemeli olarak alınabilir.
 • Büyün hayvan kredilerinde kredi vadesi azami 24 aydır.
 • Kredi limiti, üretim maliyetinizin %75‘i kadar olabilir.
 • Bu destek yüzdeki %85‘e kadar artırılabilmektedir.

Finansbank Arıcılık Kredisi: Arıcılık kredisinde de taksit ödemeleri 1,3,6 veya 12 ayda bir olarak düzenlenebilmektedir. Üretim maliyetinizin %75‘ine kadar kredi limiti sunulmaktadır.

Denizbank Hayvancılık Kredi Türleri Nelerdir?

Bilindiği gibi Denizbank Türkiye de çiftçi kredilerinde zirvede olan bankalardan birisidir. Denizbank çiftçi kredileri kapsamında hem hayvansal hem bitkisel kredi fırsatları sunmaktadır. Denizbank; süt hayvanı, hayvancılık ekipmanları, besi hayvanı alımlarına yönelik hayvancılık kredileri vermektedir. Bankanın sunmuş olduğu bu kredilerin vadeleri 60 ay ile sınırlıdır. Denizbank hayvancılık kredisi kampanyasından alabileceğiniz azami kredi tutarı  proforma fatura bedelinin %75‘ine kadar olabilmektedir. Sadece besi hayvanı alım kredisinde kredi vadesi azami olarak 12 ay ve kredi taksitleri 6 ayda bir olmaktadır.

Fibabanka 1 Yıl Ödemesiz Hayvan Kredisi

Hayvancılık faaliyetinde bulunan çiftçilerimiz için 1 yıl ödemesiz dönem avantajı ile sunulan kredilerdir. Hayvansal ekipman alımları, hayvan alımları gibi alanlarda kullanabilirsiniz. Bunların yanında işletmeye ait diğer giderler içinde kullanabileceğiniz kredilerdir. Kredi taksitlerini aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yılda bir kez ödemeli olarak alabilirsiniz. Fibabanka hayvan kredilerini kurban vadeli olarak olarak da kullanabilirsiniz. Kredilerin vadesi erteleme ile birlikte en fazla 5 yıl olabilir. Harcamalara ait KDV bedelinin azami %75’ine kadar kredi sunulmaktadır. Hayvancılık Teşvikleri 2019 hakkında sormak istediklerinizi bizlere aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Osman dedi ki:

  Buqün 19 mayıs ulu önder Mustafa Kemal Atatürkü anma gençlik ve spor bayramı. içimizdeki gençlere SENDE kulak ver Türkiyem. 24 yaşındayım hayvancılık yapmak tarım la uğraşıp ülkemin geleceğine katkı sağlayıp bende kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. Yarınlarımızı aydınlatacak eller bizede uzatılsın öpüp başımıza koyarız. Vatanımızın Taşına, Toprağı, Bayrağına, ezanına, bugünümüze çok şükürler olsun. El’ele ver sende TÜRKİYEM 🇹🇷🇹🇷🇹🇷