Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu (SMS ile Bütün Paraf Kartlar)

Halkbank kredi kartı başvurusu ve başvuru sonucu hakkında bütün bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken size en uygun kartı bulmak ve bu kartın özelliklerini ve kapasitesini bilmektedir. Bu yüzden önce kartlara dair özellikleri, akabinde başvuru yollarını tek tek anlatacağız.

Halkbank Kredi Kartlarına Ait Ortak Özellikler (Kısaca)

 • Sonradan Taksitlendirme: Yapacağınız peşin alışverişlerinizi 12 aya kadar taksitlendirme yapabilirsiniz.
 • Ücretsiz Otomatik Ödeme: Hiç bir ek ücret alınmadan bütün faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • Borç Taksitlendirme: Paraf kredi kartı borçlarınızı %2,25 taksitle 12 aya kadar vadelendirme yapabilirsiniz.
 • HGS Yükleme: Halkbank paraf kredi kartınıza talimat vererek GSH yüklemelerinizi otomatik olarak yapılabilir.
 • Taksitli Nakit Avans: 200 TL ile 15.000 TL’ye kadar taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avansı 3,6, 9 ve 12 taksite kullanmanız mümkündür.
 • Artan Paraf Para: Yaptığınız harcamalarınıza göre paraf para kazanabilirsiniz. (Bakınız: Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu sayfasında da harcadıkça Bonus kazanma avantajından bahsettik.)
 • Temassız Ödeme: 90 TL ve altındaki harcamalar için temassız ödeme özelliğinden yararlanabilirsiniz.
Halkbank kredi kartı başvurusu ile alacağınız kredi kartınıza ait bu özelliklerin yanı sıra size özel kart türünün de bir çok farklı avantajı olabilmektedir. Bu avantajlar içinde kısaca kartların kendi özelliklerini inceleyerek başvuru yollarını aktaracağız.

Kişiye Özel Halkbank Kredi Kartları ve Belirgin Özellikleri

Aşağıda kişiye özel kredi kartlarına ait belirgin özelliklerden kısaca bahsedeceğiz. Yukarıda bahsettiğimiz genel kredi kartı özellikleri aşağıdaki kredi kartları içinde geçerlidir.
Kart TürüAsıl Kart AidatıEk Kart Aidatı
Paraf Klasik32 TL16 TL
Paraf Gold52 TL52 TL
Paraf Platin83 TL41 TL
Paraf Business*75 TL75 TL
 • Parafly: Tamamen yurt dışı alışverişleriniz için odaklanılmış bir kredi kartıdır. Yurtdışında yaptığınız alışverişlerde daha çok paraf para kazanmaktasınız.
 • ParaFree: Tamamen öğrenciler için dizayn edilmiş bir kredi kartıdır. Teknoloji mağazalarında ve e-ticaret sitelerinden özel indirimler ile alışverişlerini yapabiliyorlar. (Diğer bankalar için, Öğrenci Kredi Kartı sayfasına gidiniz.)
 • Paraf Sanal: Asıl kartınıza bağlı olarak çıkarılan bir kredi kartıdır. Kart başvurusunu Halkbank internet şubesi üzerinden hesabınıza giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. İnternette güvenli alışveriş yapmanız için verilen bir kredi kartıdır.
 • Ücretsiz Kredi Kartı (HalkCard): Harcadıkça Paraf Para kazanarak bu paranızı Paraf üyesi iş yerlerinde harcayabilirsiniz.
 • Paraf Debit: Yine aidatsız olarak verilen bir kredi kartıdır. Baka kartı olarak verilen bu kart ile Paraf üye işyerlerinde yapılan harcamalarda işlem tutarının %0,25’i kadar, diğer işyerlerinden yapılan harcamalarda ise işlem tutarının %0,1’i oranında ParafPara kazanabilirsiniz.
 • Paraf Esnaf: Sadece esnaflarımız için verilen ödeme kolaylıkları sağlanan bir kredi kartıdır. Yüksek limitli olduğu için mal alımlarınız için kullanabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu İçin 5 Alternatif

 1. Halkbank şubeleri üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
 2. Halkbank internet bankacılığı hesabınıza girerek başvurular bölümünden yapabilirsiniz.
 3. Banka müşterisi olmayan kişiler buradaki paraf sayfası üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilirler.
 4. Halkbank Müşteri Hizmetleri üzerinden başvuru yapabilirler.
SMS ile Halkbank kredi kartı başvurusu yapmak için kart türünü yazarak başvuru yapabilirsiniz. Klasik para başvurusu için, PARAF yazıp boşluk bırakarak gelir bilginizi yazarak 3452’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. SMS ile anında başvuru yapıp sonucunu öğreneceğiniz bir diğer kart için Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu sayfasına gidebilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Sonucu Öğrenme

Başvuru sonucunuzu öğrenmek içinde bir kaç yol bulunmaktadır. Başvuruyu şube üzerinden yaptıysanız şubeye giderek konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Veya Halkbank Diyalog üzerinden başvuru sonucu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Şayet banka müşterisi olan kişiler internet bankacılığı hesaplarına girerek gerekli sorgulama işlemini yaparlar. Ayrıca Finansbank Kredi Kartı Başvurusu sayfasında cardfinan kredi kartlarının başvuru ve özelliklerini anlattık.

Halkbank Kredi Kartı Faiz Oranları

 • Alışveriş faiz oranları: %2,25
 • Nakit avans faiz oranları: %2,25
 • Gecikme faiz oranları: %2,75
Halk Bankası paraf kredi kartı hakkında bilmek istediğiniz detayları aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.