Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Halkbank Çiftçi Kredisi 2019 (Tarım Destek Kredi Türleri)

Halkbank çiftçi kredisi 2019 destek paketlerinden yararlanarak hasat döneminde ödeme yapabilirsiniz. Ülkemizdeki tarım maddelerinin ülke içerisindeki artışını sağlamak amacı ile çiftçilerimiz için verilen kredilerdir. Tarım ürünlerinde ki dışa olan bağımlılığın düşürülmesi adına verilen destek paketlerinden oluşmaktadır.

Destek paketlerine ait ödeme şartları çiftçilerin yıllık gelir düzeylerine göre düzenlenmektedir. Tohum, dikim, gübreleme, sulama kredileri ve tarım aletleri alımında kullanabileceğiniz kredilerden oluşmaktadır. Halkbank tarım kredisi 2019 kredi türlerini başlıklar halinde bu sayfamızda bulabilirsiniz. Ek olarak Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi sayfası üzerin de devlet destekli çiftçi kredileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Traktör Ve Tarım Aletleri Alım Kredisi 2019

Tarımdaki makineleşmenin ve modern üretimin yaygınlaşması için verilen kredilerdir. Tarım aletleri (Traktör, biçer döver vs) alımları için kullanabileceğiniz kredilerdir. 0 km veya ikinci el traktör/tarım aletleri alımları için kullanmanız mümkündür. Kredinin vadesi 60 ile sınırlıdır. Alınacak krediler için belirlenen kredi limitleri bulunmaktadır. Tarım Aletleri Kredisi İçin Belirlenen Limitler:

 • Sıfır KM traktör alımlarında traktöre ait KDV dahil fiyatı üzerinden %70‘ine kadar kredi verilmektedir.
 • 2. El traktör alımlarında ise kasko bedeline ait tutarın en fazla %50’sine kadar kredi alabilirsiniz.
 • Sıfır KM biçerdöver, pancar sökme makinesi, pamuk toplama makinesi gibi yürür aksamlı tarım aletlerinin KDV dahil fiyatlarının %70‘ine kadar kredi alabilirsiniz.
 • Diğer bankaların verdiği kredi teklifleri için Traktör Kredisi veya Tarım Aletleri Kredisi sayfasına gidebilirsiniz.

Sera İşletmeleri İçin Halkbank Çiftçi Kredisi Destekleri

Sera destek kredisi ile mevcut sera işletmenizi büyütmenin yanı sıra yeni sera işletmesi kurma amacıyla da kullanabilirsiniz. Sera yapım destek kredisi ile yeni sera yapımı, modernizasyon, ilaç alımları gibi giderler için kullanabilirsiniz. Sera büyütme kredileri 24 aya kadar vadeler ile verilirken, yeni sera yapımı için kullanılan krediler 48 ay vade ile verilebilmektedir. Sera kredisine ait taksitlerinizi yıllık gelirinizin dağılımına göre 3,6,9 ve 12 aylık taksitlerle ödeme imkanınız bulunmaktadır. Sera yapım veya yenileme kredilerinin en önemli özelliği ise kredilerin 6 ay veya 1 yıl ertelemeli kredi olarak verilmesidir. Devlet destekleri ve diğer bankalara ait krediler için Sera Desteği sayfasına gidebilirsiniz.

Halkbank Topraksız Tarım Kredisi 2019 Detayları

Halkbank Topraksız Tarım Kredisi 2019, Halkbank çiftçi kredisi 2019, Halk Bankası tarım kredisi destekleri
Halkbank Topraksız Tarım Kredisi 2019

Halkbank Topraksı tarım kredisi; Sera ısıtma sistemleri, sulama sistemleri, gübreleme, iklimlendirme sistemleri, fog sistemleri, ısı – gölgeleme perdesi, jeneratör ve üretim yapacağınız arazi alımı için kullanılan kredilerdir. Alabileceğiniz kredi üst miktarı projenizin büyüklüğüne göre değişmektedir. Üst limit bulunmamaktadır. Halkbank çiftçi kredisi olarak verilen topraksız tarım kredisi vadesi en az 2 yıl, en fazla 5 yıl olmaktadır. Sera kredisinde belirtilen ödemesiz dönem avantajlarından bu kredi için de yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hayvancılık kredileri için Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi sayfasına gidebilirsiniz.

TMO Makbuzu Karşılığında Halkbank Çiftçi Kredisi

Çiftçilerimizin TMO Makbuz Senetleri Halk Bankası ile nakde dönüştürülmektedir. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne tarım hasadını veren çiftçilerimiz verilen makbuz senedi karşılığında kredi kullanabilmektedir. Bu krediden gerçek kişiler ve tüzel kişiler yararlanabilmektedir. Alacağınız çiftçi kredisine ait faiz oranları kredinin vadesine göre değişim gösterebilmektedir.

TMO Makbuzunda Kredi Alacağınız Ürünler:

 • Yulaf
 • Buğday
 • Tritikale
 • Arpa
 • Mısır
 • Çeltik

Bilgilendirme: Genç Çiftçi hibe desteklerinin başvuruları ve son gelişmelerini Genç Çiftçi 2019 sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

Halkbank Tarım Sulama Kredileri Özellikleri ve Vadeleri

Tarımsal sulamalarda modernizasyon kullanılarak alınan hasat veriminin artırımına yönelik kullandırılan kredilerdir. Tarım sulama kredilerinden yararlanmak için Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi gerekmektedir. Tarımsal sulama kredilerinden kişiler ve firmalar yararlanabilmektedir. ‘‘Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi’’ kapsamında ekipman alımları;

 • Damla Sulama sistemleri (Kredi vadesi en fazla 5 yıl)
 • Yağmurlama sistemleri (Kredi vadesi en fazla 5 yıl)
 • Hareketli Yağmurlama Sulama sistemleri (Kredi vadesi en fazla 3 yıl) kurulumu içinde kullanabilirsiniz.

Kredilerin geri ödeme seçenekleri ise hasat dönemlerine göre ayarlanmaktadır. Kullanmak istediğiniz sulama sistemine göre nihai kredi limiti KDV dahil %70 ile %75 arasında değişmektedir.

Çeltik Kredisi: 12 ay vadeli olarak alacağınız çeltik kredisi de Halkbank çiftçi kredisi kapsamında girmektedir. Çeltik üretiminden hasat dönemine kadar ihtiyacınız olan bütün aşamalarda bu krediyi kullanabilirsiniz.

IPARD Kırsal Kalkınma Hibe Kredisi

IPARD kapsamında hibe almış firmalar için sunulan kredi desteklerdir. Uygulanan projenin maliyetinin %75’ine kadar kredi imkanı tanınmaktadır. Toplam da 7 yıl vadeli olarak alınabilen IPARD destek kredilerinin ilk 2 yılı ödemesiz dönem olarak sunulmaktadır. Ayrıca aldığınız çiftçi kredi desteğine ait ödemelerinizi 3 ay veya 6 aylık taksitler ile yapabilirsiniz.

Tarım Arazisi Alımı: Meyve bahçesi, sera, tarla gibi tarımsal üretim yapacağınız araziler için kullanılan kredilerdir. Kredinin vadesi azami olarak 60’dır. Kredi taksit ödemelerinizi hasat dönemlerinde yapabilme olanağı da sunulmaktadır. Diğer detaylara halkbank.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Halkbank Çiftçi Kredisi Benzer Krediler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Çağlar KARADAĞ dedi ki:

  Iyi günler
  Ben kredi kullanmak istiyorum buyuk bas hayvanların var geri ödemesi nezaman ve şartları öğrenmek istiyordum