Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Garanti Bankası Altın Hesabı (Açma ve Özellikleri)

Garanti bankası altın hesabı açtırmak istiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. En çok tercih edilen yatırım araçlarının başında gelen altın hesabınıza Garanti desteğini eklemenin ayrıcalıklarında faydalanmak sizin elinizde.

Garanti altın hesabı açtırma; kolay, hızlı ve güvenilir bir işlemdir. Açılan bu hesaplar sayesinde, birikimler altın olarak değerlendirilmekte ve altındaki değişimlerden yapılan yatırımlar etkilenerek değer kazanmaları sağlanmaktadır. Üstelik altına yatırım yapmayı alışkanlık haline getirenler bu hesap seçeneği sayesinde hem amaçlarını gerçekleştirecek hem de paralarının güven içerisinde, riskiz bir ortamda bulunmasını sağlayacaklardır. Garanti bankası altın hesabı açabilmek için üç farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler Garanti bankası müşterisi olunmasına ya da olunmamasına göre değişiklik göstermektedir.

Birikimli Garanti Bankası Altın Hesabı ve Özellikleri

 • Vadesiz hesabınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatları ile altın hesabınızda birikim yapabilirsiniz.
 • Otomatik ödeme talimatını döviz hesabınızdan veya kredi kartınızdan da verebilirsiniz.
 • En az 1 gr. altın için hesap açtırma işlemi yapabilirsiniz.
 • Birikimli altın hesabınız faizsiz olarak açılmaktadır.
 • Birikimli altın hesabınız için işlem ücreti alınmamaktadır.

Vadeli Atın hesabı Özellikleri ve Faiz Oranı

 • Vadeli altın hesabı, bankaya şubelerine fiziki olarak altın getiren müşteriler için açılmaktadır.
 • Vadeli altın hesabına ait stopaj oranı %15’tir.
 • Vadeli altın hesabına en az 50 gr. altın yatırımı ve 1 yıllık vade yapın %0,80 faiz oranından yararlanın.
 • 100 gr. üzeri altınlarınızı 1 yıl üzeri vadelerde değerlendirerek %2,5 faiz oranından yararlanın.
 • Vadeli altın hesabını azami 400 gün olarak alabilirsiniz.
 • Denizbank Altın Hesabı, Yapı Kredi Altın Hesabı veya Ziraat Bankası Altın Hesabı yazımızda bankaların sunmuş olduğu özellikleri inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Altın Hesabı Açtırma Nasıl Yapılır?

Garanti Altın Hesabı Açtırma 2019
Garanti Altın Hesabı Açtırma 2019

Garanti bankası müşterisi olanlar Garanti altın hesabı oluşturma işlemini, şubelerden kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Eğer bankada bulunan hesaplar internet bankacılığına açık değil ise, ya internet bankacılığı açtırılması için şubelere gidilecek ya da Garanti müşteri hizmetleri hattı ile irtibata geçilecektir.

Eğer hesaplar internet bankacılığına açık ise, şubeye gitmeye gerek kalmadan, internet hesapları üzerinden altın hesabı açma işlemleri yapılmaktadır. Aynı hesap açım işlemleri mobil bankacılık üzerinden de gerçekleştirilmektedir. Şubelerden altın hesabı açtıran bireyler, internet bankacılığını da kullanıma açtırırlar ise, hızlı ve güvenli bir şekilde altın alım satım işlemleri yapmanın da önünü açmış olurlar.

İnternet bankacılığı kullanıma açılmaz ise, atın alım satım işlemlerinin yapılması için bankamatiklere veya şubelere gitmek gerekmektedir. Garantide hesabı bulunmayanlar ise, altın hesabını açtırmak için bankanın herhangi bir şubesine gitmek zorundadırlar. Hızlı ve güvenli alım satım işlemlerinin yapılabilmesi için, yeni hesap tanımlaması yaptıracak şahısların, internet bankacılığını da hizmete açtırmaları tavsiye edilmektedir.

İlgili Sayfa: En Yüksek Faiz Veren Banka sayfasında bütün bankaların mevduat faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Altın Hesabı Açtırmanın Avantajları Nelerdir?

Anında altın alım satım işlemlerinin yapılması, altının piyasadaki dalgalanmalarından kar elde edilmesi, birikimlerin Garanti bankası aracılığı ile risksiz bir ortamda bulundurulması ve güvence altına alınması, altın hesabı açtırmanın en büyük avantajlarıdır. Birikimlerin küçük ya da büyük olmasının önemsenmemesi, 1 gramlık limitlerde dahil altın alım satım işlemlerinin yapılabiliyor olması ve tüm altın işlemlerinin TL, dolar ve Euro gibi para cinsleri üzerinden de yapılabilmesi, altın hesabının diğer avantajları arasında bulunmakta olup, Garanti bankası tarafından müşterilere sunulmaktadır.

Altın Hesabı Açtırmanın Dezavantajları Nelerdir?

Garanti bankası altın hesabı kullanıcıları her zaman için daha fazla kazanmaktadır. Fakat anlık durumlara hazırlıklı olunması gerekmektedir. Tüm nakdini altına çevirenler, herhangi bir harcama olduğunda direk olarak hesaplarını kullanmaktadır. Bunun yerine düzenli olarak kenara nakit para ayrılması bu tarz sorunların yaşanmasını engellemektedir. Düğün, tatil gibi durumlarınız için ani olarak dönüşüm sağlamanız ilk gün ki altın fiyatından farklı değerde olacaktır. O sırada altının düşük bir değere sahip olması en çok sizi etkileyecektir. Bu nedenle altınlı hesabı dezavantajlarının bilinmesi gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.