Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Garanti Avans Hesap (Ek Hesap Açma/Kapatma ve DETAYLAR)

Garanti avans hesap nedir? Ek hesap; açma, kapatma veya limit artırma gibi bütün detayların olduğu bu yazımızda sizler için tek tek inledik ve detayları aktardık. Garanti avans hesap, acil para lazım olduğu anlarda vadesiz hesabınıza tanımlanan nakit kullanım limitidir. Bu limitler genellikle maaşınız kadarı olabilmektedir. Normal şartlar da bir ihtiyaç kredisi olarak düşünmekte mümkün. Fakat bu işlemde faiz günlük olarak işler ve faiz oranı bir krediye göre oldukça yüksek sayılabilecek bir seviyededir. Garanti kredili mevduat hesabı ile dilediğiniz kredi taksit ödemelerinizi veya fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz. Sadece TL olarak kullanabileceğiniz nakit avans borcunuzu 12 aya varan taksitler şeklinde de ödemeniz mümkündür. Kullanım vadesi en az 1 gün olabilmektedir. Garanti avans hesap faiz oranı %2,25‘tir. Avans hesap açtırma alt limiti 250 TL, üst limiti ise 15.000 TL’dir.

Garanti Avans Hesap Faiz Oranı Hesaplama Tablosu

Avans Hesap faiz oranı her tutar için %2,25’tir. Avans Hesaba yapılan tüm para girişleri hesabınıza bir sonraki gün yansımaktadır. 200 TL’nin 5. gününde yapılan ödemelerde 6 gün üzerinden faiz hesaplanacaktır. Kullanım süresince oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 1,08 TL’dir. Borcun 5 gün sonunda kapatılması durumunda ödenmesi gereken tutar 201,08 TL’dir.
https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/avans_hesap.page
TutarVade (Gün)Ödenecek Faiz
100 TL1 gün0,23 TL
500 TL2 gün0,46 TL
1.000 TL7 gün6,30 TL
1.500 TL10 gün13,50 TL
2.500 TL15 gün33,76 TL
3.000 TL30 gün83,70 TL
5.000 TL30 gün139,50 TL
6.000 TL30 gün167,40 TL
7.000 TL30 gün195,30 TL
Halkbank Açık Hesap ve Ziraat Bankası Ek Hesap sayfalarına bankaların güncel kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

Garnati Bankası Nakit Avans Özellikleri

 • Hesabınızda para olmasa bile belirlediğiniz limitlerde, istediğiniz anda kredi kullanabilirsiniz.
 • Vadesiz hesabınızda para olsa dahi vadesiz hesabınızdan eksilme olmadan kullanabilirsiniz.
 • Taksitli nakit avans hesabınıza ait limit nakit avans limitinizin %80’i kadar olabilmektedir.
 • Taksitli nakit avans kullanım limiti en az 100 TL’dir.
 • Taksitlerinizi en az 3 ay en fazla 12 aya kadar vadelerle ödeyebilirsiniz.

Garanti Nakit Avans Hakkında Sıkça Sorulanlar

Nakit avans başvurusu nasıl yapılıyor? Garanti bankası internet sitesi üzerinden veya garanti internet bankacılığınız üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Dilerseniz şube üzerinden de başvurunuzu yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.
Garanti Avans Hesap Başvurusu 2019, garanti avans hesap faiz oranları, garanti ek hesap
Garanti Avans Hesap Başvurusu

Garanti Bankası ek hesap iptal etme işlemi nasıl yapılır?

İptal talebinizi göndermeniz için hesabınıza ait borçlarınızın ödenmiş olması gerekir. İptal başvurusunu internet şubesine girerek veya banka şubesine girerek yapabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Çalışma durumunuza göre gelirinizi gösterecek belgeler ile başvuru yapmanız mümkündür. Gelir belgeleri, esnaflar için vergi levhası, çiftçiler için çiftçilik belgesiz vs. Çalışma durumunuza göre istenecek belgeler haricinde hiçbir belge veya kefil istenmemektedir. Fakat, ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi bunda da kredi notunuzun önemi bulunuyor.

Garanti Avans Hesap Limit Artırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Limit artırma işlemi tamamen isteğinizde yükseltilebilen bir durumdur. Maaşını Garanti banksı üzerinden alan kişilerin limitleri maaşları kadar olabilmektedir. Limit belirlenmesinde aylık gelirinizin önemi büyüktür.

Taksitli Nakit Avans Ödemeleri Nasıl Yapılmaktadır?

Taksitli nakit avans hesabınıza ait ödemeleriniz her ayın 25’inde vadesiz hesabınız üzerinden otomatik olarak kesilerek tahsil edilmektedir. Hesabınızda para bulunmadığı dönemlerde borcunuz ‘Garanti Avans Hesap‘ üzerinden tahsil edilecektir. Bir önceki yazımızda ki ek hesap kampanyasını görmek için Yapı Kredi Esnek Hesap sayfasına gidebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Özlem dedi ki:

  Hesabıma esnek hesap tanımlandı ben bu hesabı kullanmazsam bi ücret ödemem değilmi

  1. MUSTAFA dedi ki:

   Özlem hanım merhaba Hesabınıza tanımlanan parayı kullanmadığınız takdirde herhangi bi ücret ödemeniz gerekmiyor