Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Halkbank Esnaf Kredisi 2019 (Destek Kredileri Hesaplama)

Halkbank esnaf kredisi 2019 kampanyası ile her türlü ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile kredi çekmek için başvuru yapabilirsiniz. Yazımızda bankanın esnaflara verdiği BÜTÜN KREDİLERİ yazdık. 2019 yılına ait uzun vade seçenekleri ve faizsiz (0 faizli) kredilerle işletme giderleri ve yeni işletme açma hayallerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bankanın, Esnaf kooperatifleriyle yaptığı anlaşma ile devlet destekli esnaf kredilerine ve bankanın kendi sunduğu esnaf kredilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Bu kapsamda hazırlanan faizsiz esnaf kredilerini, ESKKK kefalet kredilerini ve esnaf destekleme kredilerinin tüm detaylarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Kredisi Çeşitleri 2019 Yılı İçin

Halk bankası faizsiz esnaf kredileri 3 farklı ana başlık altında toplanmıştır. Aşağıda sayacağımız mesleki alanlarda hizmet veren vatandaşlarımız bu kredi imkanlarından yararlanabilir.

 • Ustalık Belgesi olan esnaf ve girişimcilere yönelik krediler.
 • Genç girişimci ve esnaflara yönelik krediler.
 • Geleneksel ve kültürel meslek kollarında çalışanlara yönelik krediler.

Sayılan bu alanlarda faaliyet gösteren esnaflarımızın nakit ihtiyaçları ve iş yeri sermaye finansmanı için 200 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı sağlanmaktadır. İş yeri alımı ve ticari araç alımı gibi durumlar içinde 500 bin  Türk Lirasına kadar kredi desteği bulunmaktadır.

Güncel Açıklama: Halkbank, esnaf ve sanatkarların işletme yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu yıl yaklaşık 350 bin esnafa, 22 milyar liralık kredi kullandıracak. Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan desteği, 5 puana çıkartılacak. 500’ün altında sigortalı çalıştıran yerler için ise 5 puan uygulaması devam edecek. Esnaf destek kredisinin detaylar yazımızın devamında aktarılmıştır.

Ustalık Belgesiyle Halkbank İş Yeri Alma/Açma Başvuru Şartları

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince en az 3 yıllık ustalık belgesi olan esnaf ve girişimciler faizsiz iş yeri açma kredisi başvurusu yapabilirler. Bu kapsamda verilen esnaf destek kredisinin maksimum tutarı 500.000 TL olup vade süresi bankayla yapılan görüşme ile belirlenmektedir. Fakat bu krediye başvuru için aşağıdaki şartları sağlamanız gerekmektedir.
 • Krediye başvuru yapacağınız tarihte en az 3 yıllık Ustalık Belgesi sahibi olmalısınız.
 • Son 1 yıl içerisinde hiçbir şekilde ticari faaliyetlere ara verilmemiş olması gerekmektedir.
 • Son 5 yıl içerisinde herhangi bir hibe veya faiz desteği almamanız lazımdır.(KOSGEB Hibe ve destekleri hariç)
 • Son 1 yıl içerisinde kendi iş yerinizi açtığınızı belgelemelisiniz.
Bu şartları yerine getiren tüm esnaflarımıza Halk bankası faizsiz esnaf kredi desteği verilmektedir. Başvuru için gerekli belgeleri ve kredi hesaplamasını banka ile yapacağınız görüşme sırasında öğrenebilirsiniz.

Halkbank, Genç Girişimci Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

18 ile 30 yaş aralığında olan genç girişimciler için hazırlanmış bir kampanyadır. Bu destekleme paketi ile 100.000 TL‘ye kadar faizsiz kredi çekebilirsiniz fakat bir takım şartları yerine getirmelisiniz. Öncelikle bu kredi, sadece KOSGEB Girişimcilik Destek Programını başarıyla tamamlayan girişimcilerin projeleri için verilmektedir. Ayrıca son 5 yıl içerisinde KOSGEB hariç hiçbir kamu kurum ve kuruluşundan destek ve hibe almamış olmalısınız. Bu şartları sağlayan tüm esnaf ve sanatkarlarımız başvuru için gerekli olan belgelerle Halkbank faizsiz esnaf kredisi alabilir.

Geleneksel Meslek Kollarına Verilen Faizsiz Halk Bankası Esnaf Kredisi

Unutulmaya yüz tutan meslekleri canlandırmak için esnaf ve sanatkarlarımıza büyük destek vermektedir. Bu kapsamda;
 • Çinicilik ve çömlek yapımı,
 • Sedef kakma ve ahşap oyma,
 • Bakır işleme,
 • El dokuma işleri,
 • El yazması ve kaligrafi vb. geleneksel meslek kollarında faaliyet gösteren vatandaşlar Halk bankası faizsiz esnaf kredisi başvurusu yapabilir.
Başvuru için gerekli şartlar arasında son 5 yıl içerisinde KOSGEB dışında hiçbir yerden hibe veya destek kredisi almamanız gerekmektedir. Ayrıca Esnaf Vergi Muafiyet Belgesine de sahip olmalısınız.

Halkbank, TESKOMB Kredisi ve Hesaplaması

Halkbank esnaf kredileri ile iş yeriniz için kolayca sermaye oluşturabilir ve işletmenizi büyütebilirsiniz. 1 yılın üzerindeki vadeler için yıllık %5 gibi düşük faiz oranı ve 60 ay vade ile bu kredileri kullanabilirsiniz. Ayrıca aylık ödeme, 3 ayda 1 ödeme ve 6 ayda 1 ödeme gibi seçeneklerde mevcuttur. Esnafların bulunduğu risk grubuna göre çekebilecekleri maksimum kredi tutarı değişmektedir. Bu bağlamda kullanacağınız kefalet kredisi en fazla 200.000 TL‘ye kadar verilmektedir. Aşağıda örnek tutarlar üzerinden yapılmış Halkbank esnaf destek kredisi hesaplama tablosu bulunmaktadır. Kredinin 200.000 TL’den fazla ve 60 aydan uzun vadeleri de bulunmaktadır. İş yeri alımları için 120 ay vade ve kamyonet alımları için 84 aya kadar vade yapılmaktadır. Her iki kredinin limiti ise 500.000 TL’dir.
Kredi TutarıVadeTaksitToplam Ödeme
50.000 TL60 ay964,41 TL 57.864 TL
60.000 TL60 ay1.157 TL69.437 TL
70.000 TL60 ay1.350 TL81.010 TL
80.000 TL60 ay1.543 TL92.583 TL
90.000 TL60 ay1.735 TL104.156 TL
100.000 TL60 ay1.928 TL115.729 TL
110.000 TL60 ay2.121 TL127.302 TL
150.000 TL60 ay2.893 TL173.593 TL
200.000 TL60 ay3.857 TL231.458 TL

# Hesaplama detayları ve bütün şartlar için Esnaf Kefalet Kredisi bölümümüze geçiniz.

Halk Bankası TESKOMB Kredi Başvuru Şartları:

 • Esnaf ve Sanatkarlar Odasına Kayıtlı Olmak.
 • Anayasal Hakları Kullanma Yetisine Sahip Olmak.
 • İkamet ettiğiniz yerdeki Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine Ortak Olmak.

Halkbank Kefalet Kredisi İçin Gerekli Belgeler:

 • Oda Kayıt Belgesi (Eğer bu belgeyi temin edemezseniz oda kayıt tarihi ve numarasını yazmanız yeterli olacaktır.)
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Esnaf ve Sanatkar Sicil Tasdiknamesi
ÖNEMLİ: Teskomb esnaf kredisi başvurusu yapan vatandaşlarımızdan ESKKK  kefaletine ek olarak, başka bir kefil veya gayrimenkul ipoteği istemektedir. Yani kefilsiz esnaf kredisi vermemektedir. Diğer bankaların ticari kredi tekliflerini incelemek için Esnaf Kredisi Veren Bankalar yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

ESKKK Kefaleti İstenmeyen Esnaf Kredisi 2019

Halkbank esnaflarımıza ESKKK kefaleti olmadan hazine desteğiyle düşük faiz oranlı krediler vermektedir. En fazla 60 ay (5 yıl) vade ile 100 bin TL ile 200 bin TL arasında değişen tutarlarda kredi çekebilirsiniz. Ayrıca 3 ve 6 ayda bir geri ödeme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Müşteriye özel faiz oranları belirlendiği için Halkbank esnaf kredisi hesaplama işlemi sadece şubelerden gerçekleştirilmektedir.

Halkbank Esnaf Kredisi Başvurusu Gerekli Evraklar:

 • Esnaf Sicil Tasdiknamesi
 • İş Yerine Ait Vergi Levhası Fotokopisi
 • Esnaf Odasına Kayıt Belgesi
 • Başvuru Yapacak Kişiye Ait Kimlik
 • Esnaf kefaleti ile 150.000 TL’ye kadar aylık %0,82 faiz oranı ile kredi almak isterseniz Ziraat Bankası Esnaf Kredisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Halkbank İş Yeri Alma/Açma Kredisi

Yeni iş yeri almak veya iş yerini yenilemek için bu krediden faydalanabilirsiniz. En fazla 500.000 TL’ye kadar kullandırılan bu kredi ile iş yeri almak isteyenler için 120 ay vade yapılmaktadır. Alacağınız iş yerinin ekspertiz tutarının tamamına (500.000 TL’yi geçmemek kaydıyla) kredi sağlanmaktadır. Ayrıca bu krediyle sıfır km ticari araç alımı da yapabilirsiniz. Araç alımlarında en fazla 60 ay vade ve 3 ayda bir ödeme imkanıyla Halk bankası esnaf kredisine başvuru yapabilirsiniz. Faiz oranları müşteri özelinde değiştiği için kredi hesaplama için şubelere gitmeniz gerekmektedir. Krediye başvuru için en az 1 yıl ticari faaliyet gösterme şartı aranmaktadır.

Esnaf Destek Kredisi Verilen Diğer Meslek Kolları

 • Lokanta ve Kafe İşletmecileri
 • Taksi, Servis ve Otobüs İşletmecileri
 • Büfe, Bakkal ve Bayiiler
 • Manavlar
 • Terzi ve Butikler
 • Kıraathane ve Kafeterya İşletmecileri
 • Kitapçılar ve Kırtasiyeler
 • Mobilyacı ve Ağaç işleri Yapan Esnaflar da yukarıda saydığımız Halkbank esnaf kredilerine başvuru yapabilirler.
 • 12 farklı KOBİ kredisi veren Finansbank Esnaf Kredisi kampanyalarına da göz atabilirsiniz.
Yukarıdaki hesaplamalar 2019 faiz oranları için geçerlidir. Ayrıca başvuru şartlarında ve gerekli belgelerde bir değişiklik yapılırsa yukarıda belirtilen listeler güncellenecektir. Ayrıca bir önceki yazımızda Yapı Kredi Esnaf Kredisi; faiz oranları ve kredi şartlarını anlattık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 100 YORUM
 1. Fuat dedi ki:

  Selam hayırlı akşamlar esnaf kredisinden bende yararlanmak istiyorum neyapmam gerekiyor

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Fuat Bey,

   Yazımızda bahsettiğimiz krediler hakkında detaylara ve başvuru şartlarına ulaşmak için banka şubesine gidebilir veya Halkbank Müşteri Hizmetleri ile iletişim kurabilirsiniz.

  2. Okan sunar dedi ki:

   50 bin lira için 9dememiz ne olacak tam olarak alınan masraf ve odüyecegimiz miktar nedir acaba 5 sene icin

 2. Zelal dedi ki:

  İyi aksamlar ben martta 1 senemi doldurcak bir esnafim fakat bu hafta yeni bir sube actim ve isimi buyuttum simdi esnafkefelet odasına kaydım var sicilim temiz sadece kosgebden 20 bin hibe aldım kredi değil..sizxe yeni is yeri sube acma kredisimi daha uygun ve cabuk alabilirim yada esnefkafeletten esnef kredisimi almaliyim
  Bana bilgi verebilirmisiniz

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Zelal hanım,
   Kefalet Kredisi sayfamızdan faiz oranlarını ve şartlarını inceleyerek başvuru kararınızı verebilirsiniz. Esnaf için verilen kefalet desteği yıllık faizleri %4 gibi oldukça uygun bir şekilde sağlanmaktadır. Teşekkürler.

 3. Muhammet akgün dedi ki:

  Kredi puanı önemli mi

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Muhammet Bey,
   Haberin detayları henüz bilgimiz dışında. Netleştiği anda sitemizden takip edebilirsiniz.

 4. gül dedi ki:

  merhaba
  sigortacıyım ve çok sayıda e hacizim var esnaf kredisi kulana bilirmiyim.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Gül Hanım,

   E-Hacizler yüksek ihtimalle kredi sicilinizi olumsuz olarak etkilemiştir. Kredi siciliniz bozuk ise kredi alma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Fakat 09.01.2019 tarihinde yapılan açıklama ile yaklaşık 350 bin esnafa kredi verileceği duyurulmuştur. Bu krediye sicili bozuk esnaflarımızda dahil edilebilir. Kredi şartları açıklandığı zaman sitemizden takip edebilirsiniz.

 5. serhat dedi ki:

  merhaba SER YAVUZ İNŞAAT YAPI DEKORASYON SAN.TİC.LTD.ŞİT olarak 7 aydır faliyet yapmaktayız bizde şirket olarak bu krediden yararlanabilirmiyiz cevabınınız için şimdiden teşekkür ederim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Serhat Bey,

   Kredi şartları konusunda henüz bir açıklama göremedik. Detaylara ulaşınca yazımızda güncelleyeceğiz.

 6. Ali yüksek dedi ki:

  Emlak otomotiv ve inşaat sektörü kullana bilirmi

 7. Müslüm dedi ki:

  50000 TL esnaf kredisi 36 ay ödeme tablosu ve giderleri istiyorum.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Müslüm Bey,

   Belirttiğiniz şartlarda kredi almak için banka şubesi ile görüşme gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yada Halkbank Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

 8. levent dedi ki:

  merhaba ben 6ay lık esnaftım kıratından yararlanabilirimiyim

 9. ergün dedi ki:

  yaklaşık 6 aylık esnafım üzerime kayıtlı herhangi menkul veya gayrimenkul yok bu durumda bizler bu açıklanan esnaf kredisinden faydalanabilirmiyiz.ayrıca kamu kuruluşundan emekliyim

 10. Birgul dedi ki:

  Kredi desteği vermem için benim ipotek almam gerek dedi. Ben ipotek veremem. Nasıl yardımcı olacaklarsa anlamadım. İpotek yok çünkü hiçbir şeyim yok. Nasıl alabilirim.

 11. Ayşe Tunay dedi ki:

  Esnaf desteğinden kredi çektim fakat bekleyen taksitlerim var genede 2019 esnaf kredisinden faydalanabilir miyim?

  1. Açelya dedi ki:

   Mrb nereye basvurdunuz kredi için ne kadr cektınız kac senelik esnafsınzı

 12. Mesut dedi ki:

  Meraba bende emlakciyim yaklasik 6yildir kendi ofisim var emlakcilar faydalanabiliyor mu bu krediden. Ve krediye basvuranlarin banka sicillerinin temiz olmasi mi gerekiyor?

 13. Nazım dedi ki:

  Bunların hepside ev ipoteği istiyor. İpotek olmadan ne halkbankası nede esnaf ve sanatkarlar odası kredi vermiyor

 14. ELİF dedi ki:

  medikal şirketim var ticaret odasına bağlıyım bu şartlarda kredi alabilirmiyim

 15. SELİM ZAR dedi ki:

  Bakkalım sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz.Bu aralar esnaf olarak bizde daraldık ve bu sürece dahil olduk. 10 yıllık esnafın hiçbir kooperatiften kredi kullanmadım.Şimdi biraz kredi kartı birazı da ihtiyaç kredisi olarak borcum var.Bunları tamamen kapatmak için son açıklanan krediden yararlanmak istiyorum.Ziraat bankasınamı yoksa halk bankamı başvurmam gerek bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Selim Bey,

   Bu kampanyadan sadece kredi kartı için başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzu Ziraat Bankası üzerinden yapmanız gerekmektedir.

 16. müstafa dedi ki:

  esnaf.kefarete.müracat.edeli.15gün.oldu.bankaya.evraklarin.gittiğini.soylediler.ama.henüz.haberyok.beklemesureci.nekadar

 17. Can dedi ki:

  Esnaf kredisi almak için taşınmazlık istedi banka ama benim taşınmazlığım yok bu durumda kredi alamıyormuyum

 18. Tarkan güney dedi ki:

  Slm. Esnaf kredisi için 250 bin tl.için en uzun kaç ay vade var ve aylık taksit miktarı ne kadardır..?tşk.

 19. abuzer dedi ki:

  Ben ticaret ve sanayi odasına 1 yıllık üyeyim 250000 TL kredi almak istiyorum Şartları nedir işyerim ithalat ihracat oto alım satım kiralama işi yapıyorum Kredi alabilirmiyim

 20. Firuzan akın dedi ki:

  10000 tl kredi cekersem aylik 3 aylik 6 aylik 24 ay geri odemem oldugunda taksitlerim nekadar olur

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Firuzan Hanım,

   Hesaplamalar için banka şubesine gitmeniz gerekiyor.

 21. Seydi Semih Gürbüz dedi ki:

  170 bin kredi kullanmak istiyorum bu kadar kredi cikarmi nasıl ogrenecegiz

 22. Kadriye dedi ki:

  Ben büfe bayi sahibi yim büfemi büyütmek istiyorum bana en uygun krediniz nedir ve kaç tl dır. Bilgilendirir iseniz sevinirim . Saygilarimla.

 23. mehmet dedi ki:

  iyi günler bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine avukatlık icra takibinde olan ve olmayan tüm borçlarımı tek kalemde kapatabileceğim sn. cumhur başkanımız desteğiyle 0,89 oranlı 100 bin tl ye kadar destek kredisi verebileceğinizi öğrendim… şu an doplam 55 bin tl civarı borcumu tek kalemde toplamam için ne yapmam gerekiyor yönlendirebilirmisiniz ?

 24. Yakup dedi ki:

  Senayi esnafıyım kıredi almak istiyorum şartları nelerdir

 25. ömür dedi ki:

  halkbanka mı gidip basvurcagız ?

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Evet. Başvurunuzu Halkbank şubesinden yapabilirsiniz.

 26. Engin dedi ki:

  Hayirli haftalar.
  Halkbank dan 100 bin tl.esnaf kredisi cekmek istiyoruz.400 bin tl.lik daire tapusu verebiliriz.
  Vergi dairesine 22 bin bagkura 6 bin tl.
  Borcumuz var.krediden bunlar odenip
  Kullanabilirmiyiz.2014 yilindan beri
  Vergi mukellefiyiz.giyim magazamiz var.
  Tesekkurler.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Engin Bey,

   Bu bilgileri banka ile paylaşmanızda yarar var. Biz kredi alabilme veya onaylanmama gibi konularda maalesef bir yorum veya bilgi verememekteyiz.

 27. Aaa dedi ki:

  Evi llmayablara krrdi vermiyormuşsunuz doğrumu

 28. Eyüp dedi ki:

  Ben terziyim bir buçuk yıldır faaliyet gösteriyorum destek kredisi çekebilir miyim

 29. Cihan LAZIM dedi ki:

  100 00 tl 36 ay vadeli esnaf kredisi

 30. mehmet baran dedi ki:

  malulen emekliolmaya hak kazandım 60binlira borcum var kıredi kullanabilirmiyim esnafım bagkurluyum

 31. atacan atacan dedi ki:

  Bu devlet sırtınıza atlet verecek olsa ipotek ister..

 32. Sefa dedi ki:

  2006 yılından bugüne elektrik bobinaj üzerine işyerim var iki yıl önce kosgep sıfır faizli kredi desteğinden yaralanmıstım.Halkbankasından 50.000 lira faizsiz kredi alabilirmiyim. Ustalık belgemde yok fakat oda kaydım maliye kaydım mevcut

 33. Ömer Akkuş dedi ki:

  Selam ben Ömer Akkuş kredilerimi gecikmeli ödüyorum ben imalatçıyım bende SSK ve maliye borcum oluştu ama bunlar küredi çekerek kapatıp birde malzeme alarak müşteri sayısın artırıp borçlarımı ödemek ve rahatlamak isterim bu konuda kredi kuşanmamalı engel olurmu

 34. ak yüz ticaret dedi ki:

  Gürkan kardeşim bana 100 bin tele kredi ver gurbanın olam. Odaya kaydım yok ama illede lazım abi dersen gider kaydettiririm. Yeni kayıt olanlarada verirsin demi? Allah senden razı olsun ne diyeyim. Önce reis sonra sen baş tacısınız. Saolun

 35. YASAR KAYA dedi ki:

  MRB KOLAY GELSİN BEN 18 YASINDAYIM YENI İŞ YERI ACIYORUM OTOMOTİV YEDEK PARCA GENC GIRISIMCI OLARAK KREDİ KULLANA BILIRMIYIM

 36. Emre dedi ki:

  Esnaf desteğinden çekmek istiyorum 2017’de oyun salonu cafe açtım 2018 de kapattım oyun salonu cafeyi. Diğer odalara üyeliğim devam ediyor ve vergi levham da var kredi çekebilir miyim?

 37. orka dedi ki:

  1996 yılında kurulmuş şirketimize kredi çekebilecekmiyiz

 38. Ramazan dedi ki:

  Terzi dükkanım var benim kredi almak istiyorum işimi büyütücem esnaf kredisi alabilirmiyim sizce

 39. abdulmenaf işli dedi ki:

  merhabalar şirketim cirosu yüzde 98 ihracat bu konuda devletin bize tanımladığı kredi imkanı varmıdır .yanlız teminat veya ipoteksiz olmak şartıyla

 40. CAN dedi ki:

  merhabalar kolay gelsin benim söyle bir sorum olacaktı ben kafe devraldım ve bankaya borçlandım şimdi esnaf kredisi çekip bu borçlarımı kapatmak istiyorum ve kalan parayla da kafemin eksiklerini tamamlamak istiyorum.
  Diger bankalara olan borcum sıkıntı olur mu?

 41. Ahmet dedi ki:

  Kiredi kartlarindan dolayi sicilim bozuk esnaf kiredisi ullana bilirmiyim

 42. Mikail Öztürk dedi ki:

  Engelli emekli oldum işimi kurdum büyütmek istiyorum esnaf krediyi kullanmak istiyorum. saygılar

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Mikail Bey,
   Bankanın krediler için sunduğu bir takım şartları bulunmaktadır. Yazımızda bunlardan bahsettik. Şayet sorunuzun cevabını yazımızda bulamadıysanız, Halkbank şubesine gitmenizi öneririz. Kesin bilgilere şube üzerinden ulaşabilirsiniz.

   1. Açelya dedi ki:

    Mrb 14 aydr vergimi düzenli ödüyorum evim vs yok hıpotek verebileceğim kredi cekebılırmıyım cekersem ne kadar olur sizce yasım 25 isimi buyutmek istiyorum kimseden yardım almadım bu zaman kadar yardımcı olursanız cok sevinirim odaya kaydım yok ama kayıt olurum hemen gecerlı olurmu

 43. Yasemin dedi ki:

  Yaklasik 9 aydir vergi mukkellefiyim ve ayni zamanda kosgeb belgem var ama kosgebden yada herhangi biyerden destek almadim.genc girisimci olarak basvuru yapmak istiyorum cvbiniz icin tesskrlr

 44. Yunus dedi ki:

  4 aylık bi iş yerim var yem -gübre -tohum satılı üzerine kredi alabilir miyim işletmenin daha 4 aylık olması olumsuz etkiler mi

 45. Yunus dedi ki:

  İşletmenin 4 aylık olması yeni açılmış olması kredi kullanımına engel mi belirli bi zaman geçmesi gerekiyor mu

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Yunus Bey, 6 aylık esnaf olmanız gerekiyor. Ama yine de esnaf odası ile görüşüp kesin bilgiler edinebilirsiniz.

 46. Bekir dedi ki:

  Market işletıyorum kredi ihtiyacım var 30binlira bana yardımcı olurmusunuz faiz oranı ne olur

 47. hakan dedi ki:

  sa be 2 yıllık esnafım maliye kaydım var ticaret odasına kayıtlıyım 100 bin kredi kullanmak için uygun bi kredi varmıdır

 48. Hakan dedi ki:

  Servis aracı yenileme kredisi kullanmak istiyorum araç için 5 yaş şartı varmış heralde doğrumudur?

 49. Ayhan cihan dedi ki:

  Merhaba.ismim Ayhan Kocaeli çayırova şubenize esnaf kıredisi için başvurdum gerekli belgeleri verdim taşınmaz tapu dahi ne için gek dendi bende diğerbankalara olan yüksek faizle kullanmış olduğum kredileri kapamak için birnevi yapılandırmak için ticari polska almiştım(41 p)gerekirse borcu kapatıp siz rehin koyabilirsiniz dedim.15 gün sonra red cevabı aldım.Neden?Üstelik çayırova şubenizdeki şahıs MEHMETALİ bey ukala ukala cevapları bana bankanın nekadar salakça pardağıttığı hakkında yorumlar ben olsam vermem gibilaflar.Buda bende şubenizin esnafa değervermediği esnafı kaale almadığı itibarını uyandırdı.Benim şahsi işletmemin vergi,ssk,bağkur digerkıredi ödemelerinde herhangibi aksatmam yok buhaldeyken bana riskli olduğumu söylediler ve bende bunu size bildiriyorum.Eet eğer kredi alamazken gerçekten riskle girecem hiçbir takınırım yok kredi kartlarım bile düzenli.Devletin vermiş olduğu bu handan ben bankanız ya da şubenizden faydalanamıyorum lütfen ilgilenilmesini rica ediyorum saygılar.

 50. erdal dedi ki:

  Kredi çekmem lazım rica etsem yardımcı olur musunuz?

 51. Emre dedi ki:

  Oto lastik işi yapıyorum..
  Kredi çekme imkanım varmı acaba?

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Esnaf odasına kaydınız var mı Emre bey. Bölgenizde bulunan esnaf odasına kayıtlı olmanız gerekiyor. Ayrıca yazımızda diğer şartlardan da bahsettik.

 52. Hasan orhan dedi ki:

  100000 tl çekmk istyorum 60 ay aylık ve toplmda ne odrrm

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Hasan Bey, çekeceğiniz kredi esnaf için verilen kredi ise yazımızda bulunan esnaf desteği ile alakalı linkine tıklayarak hesaplamalara ulaşabilirsiniz.

 53. Turabi er dedi ki:

  Esnafım 1 ay oldu açalı lokantacıyım 50000 lira kredi çekmek istiyorum

 54. FATİH SANCAR dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin. faizsiz kredi cekmek için gerekli şartlar içinde,
  1-Berber’lerde faydalanabiliyormu.
  2-Esnaf odasına kayıt tarihi ne kadar olması gerekiyor.Belli bir yıl veya ay varmı.
  3-geri ödeme cektikten sonraki ay başlıyormu
  4- 100.000 tl nin geri ödeme tablosu nasıl oluyor.
  gerekli bilgilendirmeyi rica eeederim. tesekkürler kolay gelsin.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Fatih Bey,
   Kesin ve doğru bilgiler için şubeye gitmelisiniz. Sizi farklı veya hatalı olarak yönlendirmek istemeyiz. Teşekkürler.

 55. İbrahim dedi ki:

  Slm ben 30.04.2018 tarihinde şahıs firması
  Açtım 3 araç aldım başka firmaya kayıtlı 6 aracım var borçlarını vergi borçları temizleyip
  Kendi firmama almak istiyorum bana kıredi
  Verilirmi

 56. soner odabası dedi ki:

  merhaba benım 1 yıldır ıslettıgım marketım var esnaflar odasına uyeyım 50 bın lıra kredı kullanmak ıstıyorum almam mumkunmudur ama 1 yıldır ısletıyorum 29 yasındayım vergı borcum hıc yok duzenlı oduyorum benı bılgılendırrımısınız tesekkurler

 57. Erdinç dedi ki:

  2009 kayıtlı avm de terzihanem var.kredi alabilirmiyim.

 58. ozan dedi ki:

  Merhaba 125.000 tl lik halkbank kredisinde tüketicinin eline geçen rakam 111,500 civarında geri kalan 13,500 tl (bunun sadece3.500 tl si krdi sonunda iade edilecegi söyleniyor) kime nereye hangi gerekçe ile dagıtılmakta bu konuda bilgi alma imkanımız varmı

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Ozan Bey,
   Sorunuzun cevabı için şubeden bilgi almanızı öneririz.

 59. Kenan balkaya dedi ki:

  Slm bende esnaf kamyoncular odasına kayıtlıyım faizsiz yada 6 ay ödemezsiz kredi çekebilirmiyim

 60. ÖZKAN YILDIRIM dedi ki:

  Ben ticari araç alacağım kredi desteği alabilir miyim

 61. İmran dedi ki:

  Bilgi için ararmisiniz

 62. Tekin ozyıldırım dedi ki:

  10 yıllık esnafım esnaf kredisine muracat ettim 80000 bin tl icin 4 kefil istiyorlar dogrumu

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Bu kredi için kefil veya ipotek istenmektedir.

 63. ertaş demir dedi ki:

  şirketlere veriliyormu bu krediler

 64. Serhat bak dedi ki:

  Gurkan bey esnaf odasına kayıtlı olduğum il manisa yani isyerim orda ikametgahta manisadadir. Esnaf kredisini başka bir şehirde herhangi bir halk bank şubesine başvuru yapabilirmiyim.cevap verirseniz sevinirim teşekkürler .

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Başvuru şartlarında yazıldığı gibi “İkamet ettiğiniz yerdeki Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine Ortak Olmak gerekiyor.” Yine de kesin bilgiler için en yakınınızda bulunan yetkili mercilerle görüşün Serhat Bey.

 65. Bünyamin dedi ki:

  80.000₺esnaf kredisi çektim 6000 kesinti yaptılar 97700 ödeme çıkardılar sizin tablonuzda 92.583 gösteriyor Benim ödediğim kesinti ve faiz normalmi Yapılan kesintiden iade alabilirmiyim Şimdiden teşekkürler

 66. Güven osturk dedi ki:

  Borçlarını ve ödemek ve dükkana bakım yapmak icin 100000 tl kredi kullanmak istiyorum?

 67. Seekan dedi ki:

  Slm ben 150 bin kredi çekmek istiyorum süre 60 aydan fazla 0lamazmı saygılar

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Kredi vadesi sadece arış alımlarında 84 aya kadar vadelendirilmektedir. Şoför esnaflarımız için verilen bir kredidir. İş yeri alımları için kullanacağınız kredilerde 120 ay vade ile verilmektedir.

   1. ismail gürses dedi ki:

    esnafım krediyi konut için kullanmak istiyorum

 68. ismail gürses dedi ki:

  konut almak için 70 000 esnaf kredisi istyorum kredinin tamamını 6 ay sonra kapatsam total de ne kadar öderim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   İsmail bey banka ile görüşmenizi öneririz. Faiz konusunda şuan bir bilgi veremiyoruz. Esnaf için verilen kefalet desteklerine ait faizler yıllık %4 ile %5 arasında değişmektedir.

 69. gürkay dedi ki:

  merhabalar ben 100.00 tl için basvurdum burda gerı odeme 115 derken gittigim yerde neden 130 dedıler ?

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Gürkan Bey, kredi hesaplamamız resmi bir sonuç içermemekle beraber hesaplamaya kredi masrafları eklenmemiştir.

 70. Esin KARAOĞLU dedi ki:

  Merhabalar halkbank tarafından verilen esnaf destek kredileri durdurulmuş denildi halen aktif veriliyor mu? durduruldu ise ne zaman açılır.

 71. tuncay dedi ki:

  işletmecıyım esnaf kefalletten kredi kullanmak istiyorum .ev tapusu ve kefil gosterebılıyorum fakat kredi kartlarını gec yatırdıgım için skor puanım dusuk avukatlık ve kara lıstede degılım .kredi kullana bılırmıyım.tesekkurler

 72. sevim dedi ki:

  merhaba esnaf için kredi çekmek istiyorum yalnız 2018 senesinde alınmış KOSGEB hibem var, kredi değil yardım olarak. bu kredi çekmeme engel olur mu acaba?

 73. Mehmet balli dedi ki:

  Taksi esnafı hım 50.000 TL kredi kullanmak istiyorum beş yılda kaç bin lira geri öderim

 74. Ali Yüksel dedi ki:

  Ben vergi muafiyeti olan kendim değerli madenler ayırma ve işleme işini yapıyorum işi biraz yukarıya taşımak için krediye ihtiyacım var.

 75. Meryem dedi ki:

  Merhaba ben isyeri acmak istiyorum kredi alabilir miyim ? Alabilirsem nasıl alabilirim