Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Ev Hanımlarına Kredi (2019 Faiz Oranları, Hesaplama ve Şartları)

Ev Hanımlarına kredi veren bankalar var mı? Sorusuna ait bütün cevapları ve bankaları yazımızda bulunabilirsiniz. Bankaların uyguladıkları şartları yerine getiren çalışmayan ev hanımları kredi çekme işlemi gerçekleştirebilirler. Ayrıca yazımızda KOSGEB desteklerinden de bahsederek kendi işinizi kurmanız hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

BİLGİLENDİRME! Ev hanımlarına kredi, devlet desteklerini ve kredi çekme yollarını iki ana başlık altında toparladık. Sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüz seçeneği seçmenizi öneriyoruz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları Nelerdir?

Herhangi bir kurumda çalışmayan ev hanımlarına kredi veren banka sayısı oldukça azdır. Bunun sebebi ise ödeme zorluğu yaşayacağını düşündüğü vatandaşa kredi verilmesinin çok güç olmasıdır. Bu nedenle bazı şartlar sunmaktadırlar. Bu şartları yerine getiren kişilerin kredi kullanma ihtimalleri oldukça yüksektir. Şimdi bu kredi çekme yollarını yazalım.

Gelir Belgesi İstemeyen Bankaları Tercih Edebilirsiniz (2019 Faiz Oranları)

Bildiğiniz üzere artık teknolojinin gelişmesi ile bazı bankalar sadece internet üzerinden yapılan kredi başvurusu ise anında onaylı ve hatta yüksek limitli krediler vermektedir. Şubeye giderek yapılan başvuru işlemlerinin onaylanması bu kredilere göre daha zordur. Fakat burada unutmamanız gereken önemli bir husus bulunmaktadır. Ne kadar çok bankaya başvuru yaparsanız kredi alma ihtimaliniz o denli düşer. Bu sebepten dolayı en uygun banka için başvuru yapmayı deneyiniz. İnternet üzerinden anından kredi veren bankalar şu şekildedir.

 • Ziraat Bankası
 • CEPTETEB
 • İNG Bank
 • Enpara
 • İş Bankası

Şuanda belgesiz olarak internet üzerinden 55.000 TL’ye kredi veren bankalar bunlardır. Faiz oranları ve hesaplama tabloları için Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar sayfasına gidebilirsiniz.

Bankaya Teminat Gösteren Ev Hanımları Kredi veya Kredi Kartı Alabilir!

Bu kredi alma seçeneği diğerlerine göre biraz daha kesin çözümler sunabilmektedir. Özellikle birazdan bahsedeceğimiz kredi kartı alma yolu ile hemen kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bankaya ev, araç, arsa veya diğer taşınmaz mallarınızı teminat göstererek kredi alabilirsiniz. Teminatlı kredilerde taşınmaza ait değerin yaklaşık olarak %80‘ine kadar kredi alabilmeniz mümkündür. Bu kredi üzerine taşınmazı olan ev hanımlarını ilgilendirmektedir. Detaylara İpotekli İhtiyaç Kredisi sayfasından ulaşmanız mümkün. Teminatlı kredi kartı almak daha kolaydır. Bunun için yapmanız gereken tek şey bankadan vadesiz bir TL hesabı açtırmanız. Vadesiz TL hesabınıza almak istediğiniz kredi kartı limiti kadar para yatırmalısınız. Bu sayede kredi kartına hemen sahip olabilirsiniz. Bloke teminatlı kredi kartları kredi notu düşük olan ev hanımları için önerdiğimiz bir yoldur. Detaylara Bloke Teminatlı Kredi Kartı bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kefil Gösteren Ev Hanımlarına Kredi Almak Mümkün

Krediye kefil olan kişinin kredi notunun yüksek olması gerekiyor. Özellikle memur bir kefil olması kredi alma ihtimalini artırır. Bankaların kefiller konusundaki bu şartlarını oluşturan sebep ise kredinin ödenmeme durumudur. Yani krediyi çeken kişinin kredi borcunu ödememesi durumunda taksitlerin kefil tarafından ödenmesini istediği için kefilin bankalardan kredi almaya engelinin olmaması gerekiyor. Krediye kefil olacak kişi evli ise eş rızasının da yazılı olarak alınması gerekiyor. Şimdi bankaların ev hanımlarına verdiği destekleri ele alalım.

İlginizi Çekebilir: Senetle Para Veren Yerler konumuzda kredi bulmak için bütün yollardan bahsettik.

Girişimci Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019 Güncel Listesi

Yukarıdaki krediler ile ev hanımlarına ihtiyaç kredisi alma yollarından bahsettik. Bu başlık altında ise kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına devlet destekli krediler ve banka desteklerini toparladık. Kendi işinizi kurmak ve kendi işinizde patron olmak istiyorsanız kredi veya geri ödemesiz (hibe) alma şansınız çok yüksek. Öncelikle devletin verdiği geri ödemesiz desteğin detaylarını aktaralım.

Ev Hanımlarına Faizsiz ve Geri Ödemesiz Kredi 2019, ev hanımlarına kredi veren bankalar, garanti bankası
Ev Hanımlarına Faizsiz ve Geri Ödemesiz Kredi 2019

Ev Hanımlarına KOSGEB Desteği (50 BİN Geri Ödemesiz – 100 BİN Faizsiz Kredi) Başlıktan da anladığınız üzere devlet tarafından ev hanımları için geri ödemesiz olarak 50.000 TL kredi imkanı sunulmaktadır. Bu kredinin detayları şu şekildedir;

 • Bulunduğunuz şehirde bulunun ve ücretsiz olan KOSGEB kursuna giderek toplamda 32 saat süren girişimcilik programını tamamlamalısınız.
 • Akabinde kurmak istediğiniz iş için iş planı örneği hazırlamalısınız.
 • Hazırlamış olduğunuz bu işe örneği ile KOSGEB’e başvuruda bulunursunuz.
 • Hibe alımınız onaylandıktan sonra KOSGEB web sitesi üzerinden kaydınızı oluşturursunuz.
 • Kuracağınız işin hacmine göre ek olarak 100.000 TL’de faizsiz kredi alabilirsiniz.
 • Başvurunun bütün aşamaları için KOSGEB 50 BİN Hibe sayfasına gidebilirsiniz.

4 Bankanın Ev Hanımı Kredileri Kampanyası 2019

 1. Denizbank: 80.000 TL’ye kadar Denizbank ev hanımı kredisi alabilirsiniz. Ayrıca bu krediye SMS ile başvuru yapabilirsiniz. İş kurmak veya işinizi büyütmek adına bu krediyi kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. SMs ile başvuru yapmak için GIRISIMCI yazarak boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazarak 3280‘e mesaj gönderebilirsiniz. Başvuru sonucunuz dakikalar içerisinde tarafınıza iletilmektedir. Onaylanan kredinizi kullanmak için 75 gün içerisinde banka şubesine gidip krediyi onaylamanız gerekmektedir.
 2. İş Bankası: İşini büyütmek isteyen kadın girişimciler için verilmektedir. Kredinin faiz %2,02‘den başlamaktadır. Ekonomide ki büyümeyi destekleyen bu kredinin kampanyası yıl sonunda kadar devam ettirilecektir.
 3. Ziraat Bankası: Yine girişimci ev hanımları için verilen kredilerdir. Hem iş yeri alma hemde işini büyütmek isteyen bayanlara verilmektedir. Kredinin vadesi 60 aydır. İş yeri alımı için kullanacağınız kredilerin vadeleri 96 aya kadar olabilmektedir. Ayrıca yıllık kart ücreti ödemeyeceğiniz birde kredi kartı alabilirsiniz. Bankacılık işlemleri için ücret ödemeden bu krediye Ziraat şubeleri üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Detaylara ziraatbank.com.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
 4. Vakıfbank EBRD Kaynaklı Kadın Girişimcilere Destek: Kadın girişimcilerin Türkiye de ki yerinin artması için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından fon ayrılmıştır. Bu fon sayesinde uzun vadeli ve düşük faizli krediler alarak iş yeri sahibi olan kadınların işlerini büyütmesi amaçlanmıştır. Ayrıca; Garanti Bankası, Yapı Kredi, İNG Bank, Halk Bankası, Finansbank gibi bankalarda girişimci ev hanımlarına kredi vermektedir. Ev hanımlarına kredi veriliyor mu? Sorusunun yanıtını aramaya çalıştık aşağıdaki bölümden sorularınızı sorabilirsiniz.

Alakalı Yazı: Çalışmayan ev hanımlarına emeklilik müjdesi. Evde kendi işini yapan ev hanımlarının nasıl emekli olduğu konusunda ki detaylara Ev Hanımlarına Emeklilik sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

5.000 TL İçin 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

BankaFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödeme
Ziraat Bankası%1,53138,19 TL8.291,40 TL
Garanti Bankası%2,21167,41 TL10.045,25 TL
Akbank %2,22167,86 TL10.071,95 TL
Finansbank%1,99157,66 TL9.460,13 TL
Vakıfbank%1,52137,78 TL8.266,80 TL

Ev Hanımlarına Kredi İçin Benzer Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Rahşan Kara dedi ki:

  Ev hanımıyım. Üzerime kayıtlı hiçbir gayri menkul yok. Kredi çekebilir miyim?

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Krediden ziyade kredi kartı alma ihtimaliniz daha uygun olabilir. Kredi kartı alma şartları kredilere oranla daha esnektir.