Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Enpara EFT, Havale Saatleri ve Ücretleri

Bir QNB Finansbank projesi olan Enpara.com, 2012 yılının Ekim ayında hayata geçirildi. Enpara, tüm bankacılık işlemlerinin sadece internet, telefon, mobil bankacılık gibi dijital kanallar üzerinden gerçekleştirilmesine olanak tanıyan bir projedir. Bu yüzden de Enpara’nın müşterilerinin gidebileceği fiziksel bir şube bulunmaz. Bu yönüyle Enpara’yı Türkiye’nin ilk dijital bankası olarak tanımlamak mümkün. Yani; para transfer işlemleri, kredi kartı başvuru işlemleri gibi birçok işlem dijital kanallar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra nakit yatırma ve para çekme işlemleri de QNB Finansbank ATM’leri üzerinden ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Yapılan işlemlerde EFT ve havale ücreti almayan Enpara’nın, kredi kartı aidatının da olmaması, genç nesil başta olmak üzere pek çok vatandaşın ilgisini çekiyor.

Enpara Havale Ücreti ve Saatleri Nelerdir?

Enpara’da aynı bankaya ait farklı hesaplara yapılan havale işlemlerinizi eğer internet ya da cep şube kullanıyorsanız herhangi bir saat sınırı bulunmaksızın haftanın 7 günü ve günün her saati gerçekleştirebilirsiniz. Enpara.com aracılığıyla havale işlemi yapıp gönderdiğiniz para çok kısa bir sürede alıcının hesabına ulaşır ve yaptığınız havale işlemleri için bankanıza herhangi bir ücret ödemezsiniz. Yani gönderdiğiniz para transferinde herhangi bir kesinti olmaz.

Eğer havale işleminizi bir banka hesap numarası üzerinden değil de cebe havale olarak gerçekleştirmek istiyorsanız da, Enpara Cep Şubesi üzerinden para transferi gerçekleştirmek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasına ücretsiz olarak 7/24 para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Enpara cebe havale işlemi yaptığınızda alıcı gönderdiğiniz parayı herhangi bir QNB Finansbank ATM’sinden çekebilir.

Enpara EFT Ücreti Ne Kadardır?

Enpara’da diğer tüm bankacılık işlemleri gibi elektrik fon transferi yani EFT işlemleri de ücretsizdir yani Enpara kullanıcısı olduğunuz takdirde parayı gönderdiğiniz kişinin hesabı hangi bankada olursa olsun, tüm para transfer işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bankaların aksine bu hizmetin ücretsiz olması, Enpara’nın daha çok tercihe edilmesini sağladı. EFT işlemlerinizi internet şubesi üzerinden yapabileceğiniz gibi, cep şube ya da çözüm merkezini kullanarak da yapmanız mümkün.

Enpara EFT Saatleri Nelerdir?

Ülkemiz bankacılık ekosisteminde EFT işlemleri için gün içerisinde belirlenmiş bir saat aralığı vardır, dolayısıyla da bu saatler dışında yapılan işlemlerin aynı gün içerisinde işleme koyulması mümkün değildir. Enpara’da da bu sebeple EFT işlemleri yalnızca belirli saatler içerisinde yapılabilir. Diğer tüm bankalarla aynı saatler içerisinde EFT hizmeti veren Enpara EFT saati sabah 08.00 ile akşam 17.15 arasındadır. Bunun sebebi diğer bankaların bu saatler içerisinde işleme açık olmasıdır.

Bu saatler içinde yaptığınız tüm EFT işlemleri onaylanır ve para transferiniz hızlıca karşı tarafın hesabına işlenir. Fakat saat 17.15’ten sonra yapılan gönderimler bir sonraki iş günü işleme alınır. Bu saatler dışında daha ileri bir tarih için EFT talimatı oluşturmak da mümkündür.

Enpara hafta sonu EFT işlemleri, bir sonraki iş günü alıcı tarafın hesabına paranın girmesi koşuluyla yapılabilir. Resmi tatiller için de aynı durum geçerlidir. Bu durumda, EFT işleminizi gerçekleştirseniz bile, işleminiz bankanın havuzunda bekletilir ve takip eden ilk iş gününün mesai saatinde onaya alınır.

Enpara EFT ve Havale Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

EFT ve havale işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olan dijital bankacılık uygulaması Enpara’da paranız çok kısa bir süre içerisinde transfer yaptığınız hesaba aktarılır. Fakat yine de bazı durumlarda çeşitli sorunlar yaşanabilir. Bu durumda Enpara EFT sorgulama işleminizi 0850 222 36 63 numaralı Enpara çağrı merkezini arayarak müşteri temsilciniz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra cep bankacılığı üzerinden de aşağıdaki adımları izleyerek EFT ve havale işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

  • İlk olarak, Enpara mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek giriş yapın.
  • Ardından, hesaplarım sekmesinden hesap detaylarını seçin.
  • Sonrasında gelen sayfada ise hesap hareketlerini seçerek EFT ve havale işlemlerini görüntüleyebilirsiniz.

Enpara EFT Limiti ve Havale Limiti Ne Kadar?

Tüm bankalarda olduğu gibi Enpara’da da EFT ve havale işlemleriniz için belirlenmiş bir limit vardır, yani aynı gün içerisinde sınırsız para transferi yapmanız mümkün değildir. Farklı bankalara yapacağınız Enpara günlük EFT ve havale limiti 500.000 Türk Lirasıdır. Daha yüksek miktarda bir para transferi gerçekleştirmek isterseniz çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Bunun yanı sıra eğer bir cep telefonu numarasına para transfer işlemi yapmak istiyorsanız işleminizi günde iki kez, toplamda 500 TL, haftada 4 kez, toplamda 1.000 Türk TL ve ayda 6 kez toplamda 1.500 TL olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm Bankaların EFT Saatleri: Bankaların EFT Saatleri

Havale – EFT Ücreti Ödemeyin: Havale EFT Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Ödemeyin: Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.