Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2019 (DETAYLI)

En ucuz zorunlu trafik sigortası fiyatları 2019 yılında da hemen her gün milyonlarca kişinin araştıracağı bir konu olacak. Bu araştırmaların çoğu zaman yetersiz kaldığını gözlemlediğimiz için sizin için detaylı bir araştırma gerçekleştirdik. Trafik sigortaları teminatları tüm sigorta şirketlerinde aynı olan ve kara yolları sınırları içerisinde maddi ve manevi zararları karşılayan bir kaza sigortası türüdür. Bu sigorta ile üçüncü şahıslara verilen zararlar karşılanmaktadır. Teminatlar tüm sigorta şirketlerinde aynı olsa dahi prim farklılıkları çok fazla olabilmektedir. Trafik sigortalarında primi belirleyen unsurlar;
 • Sigortalı aracın hasar durumu,
 • Sigortalının yaşı,
 • Sigortalı aracın model yılı,
 • Hasarsızlık indirimi,
 • Hasar sürprimi,
 • Sıfır km araç olması,
 • Sigortalının ilk aracı olması,
 • İl plaka kodu.
Gibi kriterler prim farklılıklarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra sigorta primini etkileyen bir diğer önemli husus ise sigorta şirketlerinin uyguladıkları fiyat politikalarıdır. Bunun sebebi ise sigorta şirketlerinin aktüerya hesapları gereği eğer bu branşta çok fazla zarar edildi ise fiyatlar bir miktar daha yukarı çekilmektedir.

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019 Araştırması

Ekonomik güçlük sebebi ile her alışverişte en ucuz ürün arandığı gibi trafik poliçelerinin de en ucuzu aranmaktadır. Sigorta poliçesinin vadesi dolmak üzere olan kişiler fiyat araştırmasına girmektedir. Gerek internet üzerinde yer alan sigortam.net gibi web sitelerinde birden fazla sigorta şirketinden anında fiyat alınması mümkün olmaktadır. Ancak bu tip web sitelerinde bilgilerin girilmesi esnasında yanlışlıklar yapılır ise hatalı primlerin oluşması muhtemeldir. Bu sebeple internet sitelerinden kendiniz araştırma yapmak yerine yakın çevrenizde bulunan sigorta acentelerinden prim bilgisi almak doğru olacaktır. Aslına bakarsanız ucuz trafik sigortası diye bir şey yoktur. Bugün Güneş Sigorta’da düşük çıkan bir prim yarın Allianz Sigorta’da düşük çıkabilir. Kesin olarak şu şirkette daha ucuz olarak yaptırabilirsiniz demek pek de mümkün değildir.

İl Plaka Koduna Göre En Ucuz Zorunlu Trafik Poliçesi

İl plaka kodları da trafik sigortalarında primin oluşmasında etkilidir. Örnek bir prim hesaplama bilgisi ile konuyu daha da iyi anlamanızı sağlamak istedik. 54 plakalı 1986 model Renault 9 Marka bir aracın Aralık 2018 trafik primi hesaplamasında altı adet sigorta şirketinden çıkan primler şu şekildedir;
 • Ak Sigorta 1815 TL
 • Quick Sigorta 1900 TL
 • Anadolu Sigorta (anadolusigorta.com.tr) 1745 TL
 • Neova Sigorta 1745 TL
 • Halk Sigorta 1743 TL
 • Ethica Sigorta 1743 TL
Yukarıda bahsi geçen fiyatlarda görüldüğü üzere aracın model yılı düşüktür. Bu primlerin bu kadar yüksek çıkmasındaki etken araçta %50 hasar sürprimi ve %5 geçmiş süre zammı bulunmasından kaynaklanmaktadır. Hasar sür primi bir aracın aldığı her yıl aldığı hasar ile bağlantılı olup, geçmiş süre zammı ise vadesinde yenilenmeyen her ay için poliçeye ilave edilen cezadır. Bu cezalar olmasa idi bu sigorta şirketlerinde prim çok daha düşük fiyatlarla hesaplanabilirdi. Sigortalının ödeme gücü de dikkate alınarak sigorta şirketleri kredi kartı taksitli ödeme imkânı sunmaktadır.

En Ucuz Yabancı Uyruklu Trafik Sigortası Fiyatları Hangi Şirkette?

Türkiye’de yaşayan milyonlarca yabancı uyruklu olduğunu düşünürsek burada bir potansiyel olduğunu söyleyebiliriz. Yabancı uyruklular aldıkları araçlara trafik sigortası yaptırabilmek için şirket şirket dolaşmaktadır. Bunun sebebi ise her şirketin yabancı uyrukluların almış olduğu araçlara poliçe kesmek istememesinden kaynaklanıyor. Bu sebeple birçok şirket red cevabı veriyor ve poliçe kesmiyor. Yabancı uyruklu olarak Suriye vatandaşı birinin almış olduğu 41 plaka Toyota Corolla 1.3 Marka, 1997 model bir araç için Aralık 2018 de en ucuz trafik fiyatı veren şirket sadece 1097 TL ile Neova Sigorta’dır. Bu araca diğer sigorta şirketleri ya çok yüksek fiyatlar vererek kabul edilmesin istemiş ya da hiç yapmamak adına ret vermiştir.
Trafik sigortası basamak fiyatları 2019, en ucuz zorunlu trafik sigortası fiyatları
Trafik sigortası basamak fiyatları 2019

Çekme Belgeli Araç İçin En Ucuz Trafik Poliçesi

Çekme belgeli araç ne demek? Bu soruyu konu hakkında hiç bilgisi olmayanlar açısından cevaplamak doğru olacaktır. Çekme belgeli demek aracın trafik tescil şube aracılığı ile trafikten çekilmesi ve trafiğe çıkamayacak duruma getirilmesi demektir. Bu tip araçlar yine satış görüp,tekrar tescil ettirilerek trafiğe sokulabilir. Bunun için de trafik poliçesine ihtiyaç duyulur. Çekme belgeli olan 41 plakalı 1999 Model, Renault Laguna Marka araç için Kasım 2018 tarihin de ki hesaplama neticesinde en uygun trafik sigortası fiyatını 1636 TL olarak Ethica Sigorta vermiştir.Bunları takiben diğer sigorta şirketlerinin sunmuş oldukları fiyat teklifleri ise;
 • Neova Sigorta 1662 TL,
 • Anadolu Sigorta 1662 TL,
 • Ak Sigorta 1729 TL,
 • Quick Sigorta 1840 TL .
Verilen tekliflerde görüldüğü üzere en uygun trafik sigortası ile en pahalı trafik sigortası arasında 204 TL gibi bir rakam farkı çıkmaktadır.

Trafik Sigortalarında Uygulanan Taban ve Tavan Fiyatlar

Trafik sigortalarında oluşan afaki fiyat farklılıkları Hazine Müsteşarlığını harekete geçirdi. Bu kapsamda yapılan yeni düzenleme 12 Nisan 2017 tarihinden itibaren poliçelerde tavan ve taban fiyat uygulaması devreye girdi. Tavan fiyatlar belirlenirken il plaka yoğunluğu da göz önünde bulunduruldu. Ayrıca belirtmek gerekirse tavan fiyatlar aracın hasarlılık sürprimi ve hasarsızlık indirimlerine göre de belirli seviyelerde tutuldu. Buna göre artık hiçbir sigorta şirketi belirlenen tavan veya taban fiyatın dışında fiyat verememektedir. Dolayısı ile en ucuz trafik sigortası kavramının dagit gide tarihe karıştığını söylemek çok da yanlış olmayacaktır. En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları hakkında ki sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. hakan dedi ki:

  merhaba güncel fiyat alabilirmiyiz

 2. BİROL DEMİRER dedi ki:

  İSTANBUL ÇEKME BELGELİ HYUNDAI ACCENT 1.3 ADMİRA 2004 MODEL ARAÇ FİYAT TEKLİFİ