Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Emekli Kredisi Yaş Sınırı (Güncel; 65,70, 75, 80 ve Üstü)

Emekliye kredi yaş sınırı için bütün bankaların kampanyalarını araştırdık. En çok yaş sınırına kredi veren bankalar bu yazımızda olacak. Ayrıca yaş sınırının yanı sıra bankaların emekli kredisi kampanyalarına da yer verdik.

Emekli Kredilerinde İlk Şart Yaş Sınırı!

Bireyse kredi veren bankaların önemli şartlarından birisi kredi notudur. Fakat emekli vatandaşlarımız için ikinci bir şart olan yaş sınırı uygulaması yapılmaktadır. Bir çok banka kredi çekmek isteyen kişinin yaşı ile krediyi almak istediği vadenin toplamı için bir sınır belirlemiştir. Bunu bir örnek üzerinden anlatarak anlaşılmasını kolaylaştıralım. Aşağıda da göreceğiniz gibi A bankasının emekliye uyguladığı yaş sınırı 83 olsun. Emekli olan vatandaşımız bu banka üzerinden 36 ay(3 yıl) vade ile kredi alabilmek için en fazla 80 yaşında olmalıdır. Ki 80+3=83 olarak bankanın uyguladığı şartı yerine getirebilsin. Şayet emeklimiz 81 yaşında olsaydı en fazla 24 ay(2 yıl) vadeli kredi kullanabilirdi. (81+2=83) Bu şartı uygulayan PTT anlaşmalı bankalar bulunmaktadır. Şimdi Bu bankaları İnceleyelim.

PTT Anlaşmalı Bankaların Emekli Kredi Yaş Sınırı (70 Yaş Üstü)

 • Aktifbank: Bankanın uyguladığı yaş sınırı 80 ve altıdır. Kredilerin faiz oranı %3,49‘dan başlamaktadır.
 • ING Bank: Bireysel ihtiyaç kredilerinde emekliye yaş sınırı olarak 75 yaş belirtilmiştir. Bireysel kredinin faiz oranı %2,79 başlamaktadır.
 • TEB Jet: Yaş sınırı en az olan bankadır. 70 yaşına kadar olan emeklilerimiz %3,09 faiz oranı ile bu krediden faydalanabilir.
 • Burgan Bank: Yaş sınırı en çok olan bankalardan birisidir. 81 yaşına kadar olan emekli vatandaşlarımız %3,14‘ten başlayan faiz oranlarında kredi alabilirler.
 • Denizbank: Denizbank emekli kredisi ile ilgili yaş sınırı 80 olarak belirtilmiştir. Kredi faiz oranı %2,13 olarak belirtilmiştir.
 • Vakıfbank: Emekliler için uygun faizli ihtiyaç kredisi sağlayan bankanın yak kısıtlaması 80‘e kadar olmaktadır.
 • Bu bankalara ait hesaplamalar ve diğer şartları için PTT Emekli Kredisi sayfasına gidebilirsiniz.
Ziraatten Emekliye Konut Kredisi 2019
Ziraatten Emekliye Konut Kredisi 2019

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı Kaçtır?

Türkiye de emekliler için kredi imkanı sunan tek banka Ziraat Bankasıdır. Türkiye de hizmet veren diğer bankalardan emeklilerimiz için sunulan herhangi bir konut kredisi kampanyası bulunmamaktadır. Ziraat Bankasının emekliye uyguladığı yaş sınırı 75’tir. Bu yaş sınırı hem konut kredileri için hemde ihtiyaç kredileri için geçerlidir. Bu yaş sınırı altındaki ki bir kişinin yaşı ne kadar küçük olursa konut kredisini çekebileceği vade o kadar uzun olur. 70 yaşında olan bir vatandaşımız yaş sınırından dolayı en fazla 5 yıl vadeli konut kredisi çekebilir. 75 yaş üstü vatandaşlarımız bu krediden faydalanmaları oldukça güçtür. Konut ve ihtiyaç kredilerinin detaylarına Ziraat Bankası Emekli Kredisi veya Şekerbank Emekli Kredisi sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hayat Sigortasının Yaş Sınırına Etkisi

Bankların dönem dönem düzenlemiş oldukları üst yaş sınırı uygulamalarının hayat sigortası ile bir ilgisi bulunmaktadır. Bunun sebebi ise sigorta şirketlerdir. Şirketler ne kadar üst yaş sınırında sigortalama yapabiliyorsa bankalarda aynı oranda üst yaş sınırına kadar kredi kullandırıyor. Bunun sebebi ise yaş arttıkça risk oranının yüksek olmasından kaynaklıdır. Emekli kredi yaş sınırı hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsiniz. 2019 yılı içerisinde yaş sınırı şartları güncellenecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Rıdvan uçkun dedi ki:

  Emekli maşımı denizbanktan alıyorum 3adet kredim var iksinin vadelerini 60 aya çıkarabilirmiyim yaşım 72

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Rıdvan Bey,
   Kredi vadeleri 60 aya kadar çıktı fakat kullanılan kredilerin 60 aya kadar çıkarılıp çıkarılmadığı hususunda tam bir bilgi sahibi değilim maalesef. Denizbank Müşteri Hizmetleri ile görüşmenizde yarar var.

 2. Nuri kara dedi ki:

  Annem. 80.yasinda.iki emekli maasi var. 10.bin tl.lik.36 ay vadeli kredi ckebilirmi

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Nuri Bey,
   80 yaşında olan vatandaşlarımız PTT Emekli Kredisi çekebilirler.

   1. Turgay şimşek dedi ki:

    Az önce pttye gittik 73 yaş dediler

 3. Meryem dedi ki:

  Babam 75 yaşında garanti bankasından kredi çekti kredi odemesi bitimine az süre kaka öldü sigorta geriye olenin varisine
  nekadar para geri ödenir

 4. Suna yildiz dedi ki:

  Annem 80 yasinda kredi cekebilirmi

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Evet Ptt Emekli kredisi alabilir.

 5. Erbay dedi ki:

  Babam 65 yaşında 10 yıl vade ile 60000 TL ihtiyaç kredisi kullandı ipotekli 70 yaşına geldiğinde sigorta yapılmamış 73 yaşında vefat etti kalan borcun ödeneceğini söylüyor banka bu yasalmı bununla ilgili ne yapabilirim.