Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Denizbank Altın Hesabı (Hesap Açma ve Detaylar)

Denizbank altın hesabı açtırmak son yılların en doğru finansal adımı olarak kabul ediliyor. Bizde yazımızda bankaya ait, vadeli ve vadesiz altın hesaplarına ait özellikleri ve hesap işletim ücretine ait detayları paylaştık.

Vadeli ya da vadesiz altın hesabı başlıkları altında Denizbank altın hesabı açtırma işlemleri, ihtiyaç duyan tüm şahıslar tarafından gerçekleştirilebilir. Her iki hesap cinside Denizbankın müşterilerine sunmuş olduğu birer yatırım çeşididir. Bu yatırım hesaplarında para birimleri yerine, altın geçerli olmaktadır.

Bu sayede yatırımcılar, altın üzerinden birikimlerini değerlendirmekte ve altın ile olan işlemlerinde sahtecilik, kaybolma ya da çalınma gibi riskleri ortadan kaldırmaktadır. Denizbankın müşterilerine sunduğu bu hizmetten yararlanmanın farklı yöntemleri bulunmaktadır. Denizbank müşterisi olanlar ile Denizbank müşterisi olmayanların kullanacakları yöntemler farklıdır.

Denizbank Altın Hesabı Açtırma Nasıl Yapılır?

Eğer Denizbank müşterisi iseniz ve birikimlerinizi altın üzerinden değerlendirmeyi düşünüyor iseniz, Denizbank altın hesabı açtırma işlemleriniz için farklı seçenekleriniz bulunmaktadır. Öncelik şubenize başvurarak mevcut hesabınızın yanında, birde altın hesabının açtırılmasındadır. İnternet bankacılığını kullanıyor iseniz, banka şubenize gitmenize gerek kalmadan altın hesabı açma işlemlerini internet şubesi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz hesabınızın altın hesabına da tanımlanması için, Denizbank mobil uygulamasını kullanmakta sizin için bir seçenektir.

Denizbank müşterisi değil iseniz, öncelik ile herhangi bir Denizbank şubesine gitmeli, adınıza bir hesap açtırmalı ve aynı zamanda altın hesabı tanımlamasını da yaptırmalısınız. İster Denizbank müşterisi olunsun ister ise Denizbanka yeni müracaat edilsin, yatırımlarını altın alıp satmak yöntemi ile değerlendirmek isteyenler, bu işlemi hızlı bir şekilde ve anında gerçekleştirmek istiyorlar ise, internet bankacılığını da hesaplarına tanımlamaları gerekiyor.

Vadesiz Denizbank Altın Hesabı Özellikleri (Hesap İşletim Ücretleri)

 • İster vadeli ister vadesiz olsun altınlarınız bütün risklere karşı korunmaktadır. (Çalınma, dolandırılma vs.)
 • Vadesiz altın hesabı açtırmak için en az 0,01 gram ile altın hesabı açtırma şartı bulunuyor.
 • İhtiyaç anında hemen bozdurma imkanı da bulunmaktadır.
 • Altın alımı veya satımı işlemlerinde işçilik ücreti ödemezsiniz.
 • Altın hesabınızda yer alan altınların ilk 100.000 TL’lik kısmı
  Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamındadır.

Vadeli Altın Hesabı Özellikleri:

 • Vadeli altın hesabı açma işlemi en az 10 gr altın ile yapılmaktadır.
 • Vadeli altın hesabında çifte kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Çifte kazan: hem altın fiyatlarının artmasından elde edilen kazanç, hemde mevduat faizi oranından elde edilen kazançtır.
 • Vadeli veya vadesiz altın hesabı açmak için Denizbank Müşteri Hizmetleri, Denizbank İnternet Bankacılığı üzerinden veya banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.
 • Hesap İşletim Ücreti müşteri başına aylık 13.90 TL olarak tahsil edilmektedir.
 • Yapı Kredi Altın Hesabı sayfasında da bankaya ait vadeli ve vadesiz altın hesaplarından bahsettik.

Denizbank Altın Hesabı Açtırmanın Avantajları Nelerdir?

Denizbank altın hesabına sahip olanlar, 0,01 gramdan başlayarak dilediği miktara kadar bakiyeleri doğrultusunda altın alım satım işlemi yapabilirler. Ayrıca, hesaplarında bulunan tüm para birimleri üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde altın alımı gerçekleştirebilirler. Vadeli altın hesabının tercih edilmesi durumunda ise, yatırımcılar iki yönlü kazanç elde etmektedir. Hem altın yükselişlerinden yatırımları değerlenmekte hem de vade sonunda yatırımlarına faiz eklenerek ikinci bir getiri sağlanmaktadır.

Yatırım Tavsiyesi: Mevduat Faizleri 2019 sayfası üzerinden bankaların mevduat faiz oranlarına ulaşarak yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Piyasa hareketlerine göre anlık olarak işlem yapılabilmesi,
yatırımların güvence altında bulunması ve hiçbir şekilde çalıntı ya da kaybolma
gibi riskler ile karşılaşılmaması da Denizbank
altın hesabının avantajları
arasında yer almaktadır.

Altın Hesabı Açtırmanın Dezavantajları Nelerdir?

Altın hesabı açtırmanın dezavantajları her zaman için geçerli olmayabiliyor. Maddi olarak ani çekimler ve miktarın bozulması o anki altın değerine göre şekillenecektir. Otomatik olarak fiyat artışında nasıl kazanç elde ediliyorsa, düşüş ne kadar olursa olsun o derece bir kayıp yaşanacaktır. Bu nedenle altın anlamında zarar ettiğiniz bir noktada dönüşüm yapmanız altın hesabından zarar etmemizin nedenlerinin başında gelmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.