Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Bütün Kredi Borçlarımı Bir Yerde Toplamak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Bütün kredi ve kredi kartı borçlarımı bir yerde birleştirmek için ne yapmalıyım? Sizler için bunun detaylı araştırmasını yaptık. Kredi veya kredi kartları borçları birbirinden bağımsız ve farklı bankalardan olabilmektedir. Bu gibi durumlarda borçlar ödenemeyecek hale geldiğinde veya kafaları karıştırdığında, tek bir borca dönüştürerek bir yerden ödenmesi oldukça kolaylık sağlayacaktır. Bu şekilde borçlarını tek çatı altına toplayarak her ay belirli seviyelerde bir yere ödeme yapılmak istenmektedir.

Borçların birleştirilmesi, her ay tek bir yere ödeme yapılarak bütün borçların ödenmesini sağlamak oldukça kolaylaştırıcı bir durum olacaktır. Sürekli farklı bankalara kredi ve kredi kartı borcu ödemek ve her birinin ödeme günlerini takip etmek oldukça bunaltıcı bir hal alabilmektedir. Bu nedenle bütün borçları kapatarak tek bir yere kredi borcu ödemek için, herhangi bir bankadan yeni bir kredi çekilmelidir.

Borç Kapatma Kredisi İle Bütün Borçları Bir Bankaya Toplayın

Borç birleştirme kredisi birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Borç birleştirme kredisi almadan önce bu kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

 • Öncelikle kredi almadan önce eldeki bütün borçlar toplanarak toplam tutar ortaya konulmalıdır.
 • Bu borç üzerinden yola çıkılarak, aylık sıkıntı çekilmeden ödenebilecek tutar hesaplanmalı ve not edilmelidir.
 • Belirli miktarlarda borçlar için yeniden kredi çekilerek, borç düzenleme işlemi yapılmalıdır. Eğer yapılabiliyorsa taksitli nakit avans çekilerek borçlar kapatılmalıdır.
 • Kredi notu öğrenilmeli ve bu nota göre kredi verebilecek bankalar tercih edilmelidir. Kredi notu düşük ise, düşük kredi notuna daha kolay onay veren bankalar bulunmaktadır. Bunlar ilk tercih olmalıdır.
 • Borç birleştirme kredileri için Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar bölümümüze giderek bankaların faiz oranları ve hesaplamalarını inceleyebilirsiniz.
 • Ayrıca kredi kartları için uzun vade de yapılandırma kredisi almak için Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi sayfasına geçebilirsiniz.

Borç Birleştirme İçin İpotek veya Kefil Kabul Edilir Mi?

Bankalara borç birleştirme kredisi için başvuru yapan kişinin kredi notu düşük seviyelerde ise veya kişinin daha önce geciktirmiş olduğu borçlar var ve bu bankada görünüyorsa banka bu kişi için ipotek veya kefil isteyebilir. Bu gibi durumlarda bankanın istediği gibi bir kefil veya bankaya gösterilebilecek bir konut var ise kredi kullanma ihtimali oldukça yükselebilmektedir.

Bankalara ipotek olarak gösterilebilecek konut olduğunda kredi verme im kanları neredeyse iki katına kadar çıkabilmektedir. Konut teminatlı ihtiyaç kredisi adı ile geçen bu kredi türü, teminat gösterebilecek kişiler için en uygun kredi türüdür denilebilir. Ayrıca diğer kredi faiz oranlarına göre daha düşük ve uygun faiz oranları ile verilebilmektedir.

Bankalar kredi birleştirme için çekilecek olan ihtiyaç kredisine kefil istediklerinde ise, kefilin de kredi çekebilecek düzeyde kredi notuna ve geliri olmasına dikkat edilir. Kefilin, asıl borçlu borcunu ödeyemediğinde veya takibe alındığında, mevcut bulunan borcu ödeyip ödemeyeceği kontrol edilir buna göre kefil olup olamayacağı kabul edilir. Eğer daha önceden borçlarında sorun yaşamış ve oldukça düşük bir kredi notuna sahip kişi ise muhtemelen kefilliği kabul edilmez. Ayrıca bu kişinin belirli bir gelire sahip olması yani düzenli işinin olması da gereklidir. Aksi takdirde kefil için uygun şartları taşımıyor olarak belirtilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. a.şilken dedi ki:

  benim ziraat bankasında 1350 tl kredim var akbanktada 1300 tl var aynı zamanda ziraat bankası maaş müşterisiyim akbank ta bulunan kredimide zirat bankasına taşımak istiyorum ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Ziraat Bankası ile görüşerek taşıma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 2. Hasan mutlu dedi ki:

  Benim 130 bin borcum var hepsi için kredi alabilirmiyim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Borç Kapatma Kredisi sayfasından bu borçlarınızı bir araya toparlayabilirsiniz.

 3. C dedi ki:

  4 kredi karti Toplam 20 bin tl borcum var ÇAYKUR’da mevsimlik işçiyim bir araya toplayip kapatmak istiyorum

 4. ismail bulut dedi ki:

  çeşitli bankalara kredi ve kredi kartı borcum bulunmaktadır.son güncel ödemeleride yapamadım maalesef.
  tüm borçlarımı tek çatı altında toplamak istiyorum.yardımlarınızı bekliyorum

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   İsmail Bey,

   Borç kapatma kredi başvurusu bölümüne geçerek bütün bankaları karşılaştırabilirsiniz.

 5. Çiğdem dedi ki:

  İki kredim ve kredi kartı borcum var toplam 16000tl tek bir yerde toplamak istiyorum

 6. Zafer dedi ki:

  Benim borcum 100bin nasil kapata bilirim

 7. Serdar dedi ki:

  Ziraat bankasından borç kapatma kredisi nasıl cekerim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Borç Transfer Kredileri sayfamızdan bu bankalara ulaşabilirsiniz.

   1. reyhan dedi ki:

    ben izmirden emekliyim bankaya kredi borcum kartlarımda ve kredimde yapılandırma var toplam borcum 43.000tl bu şartlarda borç kapatmalı kredi kullanmam mümkünmüdür

 8. Celal dedi ki:

  Farklı farklı bankalara toplamda 50000 TL borcum var açıkçası biraz dagıldım hepsini bir bankaya borçlanıp kurtulmak amacındayım tavsiyeniz nedir

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Celal bey, yazı içerisinde bahsettiğimiz kredi kampanyasına giderek bankalara göz atabilirsiniz.

 9. Cengiz dedi ki:

  Bütün borçlarını bir yere ödemek istiyorum

 10. Birol demir dedi ki:

  Ayrı Ayrı 3 banka ya borcum var ödeme yapamiyorum dağınık olduğu için maaşim 2.850 dir

 11. Emrah dedi ki:

  Senetle nakit verenler numara birakabilirmi

 12. reyhan dedi ki:

  ben izmirden emekliyim bankaya kredi borcum kartlarımda ve kredimde yapılandırma var toplam borcum 43.000tl bu şartlarda borç kapatmalı kredi kullanmam mümkünmüdür

 13. Orhan dedi ki:

  Borç kapatma kredisi nasıl alırım