Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Bireysel Emeklilik İptal (2019 GÜNCEL Telefon Numaraları)

Bireysel emeklilik iptal işlemi için 2019 güncel veriler ile anında çözüm sunan bir yazı hazırladık. BES İptali için bütün bankaların başvuru yollarına yazımızda ulaşabilirsiniz.

BES yani Bireysel Emeklilik iptal işlemleri için yazımızda bütün bankaların iletişim bilgilerine, telefon numaralarına ve internet sitelerine anında ulaşarak cayma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Zorunlu BES İptal/Cayma Hakkı (Önemli)

Bildiğiniz gibi günümüzde artık bireysel emeklilik sistemi zorunlu hale getirilmiş durumdadır. Fakat bu emeklilik sisteminden cayma hakkı emekli olmadan da gerçekleşebilmektedir. BES sisteminden çıkmak isteyen kişilerin cayma hakkını kullanmadan önce yönetmelikte ki hususlara dikkat etmesini öneririz. İptal gerçekleştikten sonra yapılan bütün kesintiler geri ödenir.

Benzer Konu: Bütün ev hanımları emekli olabilecek! Detaylar için Ev Hanımlarına Emeklilik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BES iptal süresi aşağıdaki gibi işlemektedir;

  • Maaş ödemelerinden yapılan kesintilerin BES sistemine aktarıldığına dair kişiye bilgilendirmeler gönderilir. (SMS, e-posta, fax vs.)
  • Alınan bu bildirimlerin akabinde BES iptal işlemi için tanınan 2 ay cayma süresi bulunmaktadır.
  • Bildirim tarihinden itibaren 2 ay süreniz bulunduğunu unutmamalısınız.
  • Cayma işlemi için firma ile iletişime geçilerek iptal talebinizi iletebilirsiniz. (İptal formu veya dilekçe verilerek.)
  • Yaptığınız iptal başvurusu neticesinde yaklaşık 10 iş günü içerisinde maaşınızdan yapılan kesintiler ve bunlara ait kesintiler vermiş olduğunuz banka hesabınıza iade edilmektedir.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali:

Ziraat Bankası BES İptal işlemi için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Hızlı bir çözüm olmasının yanı sıra gerekli bilgileri de alma imkanınız bulunmaktadır. 0850 222 97 00 müşteri hizmetleri ile görüşerek işlem gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir yol ise Ziraat Emeklilik iletişim formunu kullanmanızdır.

Halkbank Bireysel Emeklilik İptal İşlemi:

Halkbank bireysel emeklilik işlemi için Halkbank müşteri hizmetleri (444 44 00) ve Halkbank emeklilik merkezine ait müşteri hizmetleri numarasından (0850 800 44 00) görüşme sağlayabilirsiniz. Arama gerçekleştirme işleminden sonra sesli yanıt sistemini kullanarak hızlı iletişim sağlayabilirsiniz. SMS ile iptal işlemi gerçekleştirmek için telefonunuzun mesajlar bölümüne AYRILMA yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı ekleyip 2560‘a mesaj gönderebilirsiniz. Gelen bildirimde sistemden ayrıldıktan 1 yıl sonra tekrar BES’e giriş hakkınız olduğu konusunda bilgilendirme alacaksınız.

BES iptali Anadolu Hayat İletişim Numarası ve İşlemleri:

Anadolu Hayat emeklilik sisteminden ayrılmak isteyen kişiler 0850 724 55 00 müşteri hizmetlerine ulaşarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. İptal işlemleri için hafta içi ve cumartesi günleri 08:00 – 22:00 saat aralığında, pazar günü ise 10:00 – 19:30 saatleri arasında işlem yapabilirsiniz.

Garanti Bireysel Emeklilik İptali:

Garanti Emeklilik iptal işlemi için internet şubesinde bulunan iptal menüsünü kullanabilirsiniz. Garanti Cep veya Garanti İnternet Şubesi üzerinden “Sözleşmeden Ayrılma” menüsünden işleminizi bir kaç saniye de gerçekleştirebilirsiniz. Veya Garanti Emeklilik(444 0 336 ) müşteri hizmetlerini arayarak da işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.

TEB Bireysel Emeklilik İptali:

Otomatik BES sistemine katılım tarihinizin size bildirilmesinden sonra 2 ay içerisinde BES iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Cayma gününe kadar kesilen katkı payları 10 gün iş günü içerisinde hesabınıza aktarılır. İptal işlemi için 444 43 23 müşteri hizmetlerini arayarak işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Avivasa Bireysel Emeklilik İptali:

Avivasa bireysel emeklilik iptal işlemi gerçekteştirmek için web sitesi üzerinde bulunan iptal işlem formunu doldurabilirsiniz. Hızlı bir iptal işlemi gerçekleştirmek için 444 11 11 numaralı müşteri temsilcisi hattını arayabilirsiniz kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Cayma İşlemi:

Vakıfbank bireysel emeklilikten cayma işlemi için iki seçenek bulunmaktadır. SMS ve müşteri hizmetleri. SMS ile cayma talebinizi göndermek için “VEML” yazıp boşluk bırakın. Akabinde TC kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakın ve “CAYMA” yazarak yine bir boşluk bırakarak doğum tarihinizi gün ay ve yıl şeklinde yazarak 4933‘e SMS gönderebilirsiniz. Örnek: VEML 11111111111 CAYMA 01.01.1988

Diğer BES İptal İletişim Telefon Numaraları (GÜNCEL)

BES Kurumları Telefon Numarası
Allianz İptal Telefon Numarası 0850 399 99 99
Groupama İptal Telefon Numarası 0 212 367 67 67
NN Hayat İptal Telefon Numarası 0850 210 66 94
Akbank İptal Telefon Numarası 444 25 25
Odeabank İptal Telefon Numarası 444 8 444
ING Bank İptal Telefon Numarası 444 1 666
Yapı Kredi İptal Telefon Numarası 444 0 953
Denizbank İptal Telefon Numarası 0850 222 0 800
Türkiye Finans İptal Telefon Numarası 0850 222 22 44
QNB Finanasbank İptal Telefon Numarası 0850 222 0 900
İş Bankası İptal Telefon Numarası 0850 724 55 00
HSBC İptal Telefon Numarası 0850 211 0 111

Bireysel Emekliliğin Önemi Nedir?

  • Toplamda 10 yıl ödeme yaparak yaptığınız birikimleriniz 56 yaşında sonra size normal emekli maaşınıza destek olacak şekilde geri ödemeler yapar. Buda sizin emeklilik günlerinizi daha sıkıntısız bir şekilde sürdürmenizi sağlar.
  • Bireysel emeklilik sistemi güvenilirdir. Yılda 1 kez Hazine Müsteşarlığı tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Ayrıca %25‘e varan devlet katkısı bulunmaktadır.
  • Yapmış olduğunuz birikimleriniz emeklilik fonlarında profesyonel fon yöneticileri tarafından yönetilir.
  • Ödeme akışınız içinde yaşanabilecek herhangi bir durumda ödemeye ara verme imkanı sunması da Bireysel emekliliği avantajlı yapan unsurlardan birisidir.
  • Emeklilik şirketinizi 1 yıl sonra değiştirme imkanı sunulması da bireysel emekliliği cazip hale getiren durumlardan birisidir.

Bireysel Emeklilik İle Nasıl Emekli Olunur? ve Sistem Nasıl İşler?

Biresyel emeklilik siteminden yararlanarak, 10 yıl boyunca sistem içerisinde kalmanız ve 56 yaşını doldurmanız neticesinde emekli olabilirsiniz. Emeklilik hakkınız doğduktan sonra dilerseniz birikimlerinizi aylık olarak, dilerseniz toplu bir şekilde alabilirsiniz. İki durumu da seçmediğiniz zaman dilerseniz uzmanlar tarafından size önerilen fonlar ile paranızı değerlendirebilirsiniz. Şayet siz hakedişinizi isterseniz, talebinizden yaklaşık 10 gün sonra birikiminiz hesabınıza yatırılmaktadır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.